FOTOGALERIE

Turistický kurz žáků 9. ročníku
Turistický kurz žáků 9. ročníku
Turistický kurz žáků 9. ročníku
Turistický kurz žáků 9. ročníku
Turistický kurz žáků 9. ročníku
Deskové hry vytvořené žáky
Červnový tajný cyklovýlet
Červnový tajný cyklovýlet
Datum: 17. 6. 2021 | Počet fotografií: 63

Turistický (přesněji zážitkový) kurz připravujeme obvykle pro žáky 8. ročníku. Protože však v loňském školním roce proběhnout nemohl, uskutečnil se v náhradním termínu letos :-) A deváťáci si v Mladočově ho maximálně užívají :-) 

Datum: 9. 6. 2021 | Počet fotografií: 28

Ve středu 9. června vyrazili žáci spolu s učiteli na další z řady cyklovýletů :-) Byla to paráda!

Datum: 26. 5. 2021 | Počet fotografií: 20

Na ZŠ Zámecká se snažíme intenzivně pracovat s nadanými žáky. Ti se pod vedením vyučujících, ale také školní speciální pedagožky snaží rozvíjet svůj talent nad rámec běžné výuky. Jedním z výstupů tohoto vzdělávání bylo vytvoření vlastních deskových her, které si žáci zahráli mezi sebou, ale i s dětmi z mateřské školy.

Datum: 30. 3. 2021 | Počet fotografií: 21

Už více než rok do školy téměř nechodíme - a všechny nás současná situace trápí. Těmi, kteří nesou největší břímě pandemie covid-19, jsou však zdravotníci. Nepracují jen v Praze, Hradci Králové či Pardubicích. Pracují také v Litomyšlské nemocnici či ve svých místních ambulancích. Mnozí z nich už dlouho neměli klidný víkend, mají za sebou mnoho hodin přesčasů, ale pracují, protože svou práci berou jako poslání pro nás – každého z nás. Možná budeme jejich pomoc jednou potřebovat i my. 

Právě proto jsme žáky vyzvali, aby jim nakreslili obrázek, napsali vzkaz, natočili krátký pozdrav na svůj mobil. Na některé z obrázků rozvěšených v parku nemocnice se můžete podívat ve fotogalerii :-) 

Datum: 29. 3. 2021 | Počet fotografií: 46

Také žáci naší školy se zapojili do celorepublikové akce Ukliďme Česko :-) DĚKUJEME!

Datum: 10. 3. 2021 | Počet fotografií: 2

Základní škola Litomyšl, Zámecká se i v roce 2021 připojila ke kampani "Vlajka pro Tibet", jejímž cílem je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. 

Akce probíhá každý rok 10. března, v den výroční povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu.

Při povstání v roce 1959 zemřelo více než 80 000 Tibeťanů, statisíce Tibeťanů zemřely v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru. Počet tibetských uprchlíků v exilu dosáhl zhruba 150 000. Na protest proti porušování lidských práv v Tibetu se za posledních třináct let sebeupálilo 156 Tibeťanů. Někdy se jim přezdívá tibetští Palachové.

Datum: 15. 2. 2021 | Počet fotografií: 99

I když se to nějakou dobu zdálo nepravděpodobné, přeci jen se i o letošních jarních prázdninách koná na naší škole příměstský tábor. Vlastně hned dva - aspoň to tak vypadá. Účastní se jej totiž žáci prvních tříd, kteří jsou rozděleni do dvou malých skupinek. Jak si děti tábor užily, si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích.

Datum: 12. 2. 2021 | Počet fotografií: 35

Žáci 6. a 7. ročníku v posledním týdnu umístili na různá místa v Litomyšli a okolí několik desítek oblázků s různými pozitivními vzkazy. Rozhlížejte se při prázdninových procházkách pozorně kolem sebe, třeba na vás někde vykouknou a potěší vás </div>
<div class=

Datum: 29. 1. 2021 | Počet fotografií: 38

Možná jste v minulém týdnu v Litomyšli a okolí narazili na netypické sněhové objekty. Pokud ano, je pravděpodobné, že se jednalo o sněhové instalace našich šesťáků a sedmáků. Vyzkoušeli si práci s netradičním výtvarným materiálem, pohráli si se světlem a kontrastem, často testovali své konstrukční schopnosti. Svou práci zachytili na fotkách.

Datum: 7. 1. 2021 | Počet fotografií: 15

První letošní sníh letošní zimy udělal nejmenším žákům, kteří se mohou účastnit prezenční výuky, velikou radost. Takhle si jej užívala II. B.

Datum: 4. 12. 2020 | Počet fotografií: 10

Ani letos Mikuláš s čerty a andělem návštěvu naší školy nevynechali. Protože však máme hodné žáky, nikoho do pekla neodnesli. Bez ztrát se obešla i návštěva ředitelny :-)

Datum: 1. 12. 2020 | Počet fotografií: 2

Ani v prosinci žáci při tzv. rotační výuce nezahálejí :-) Tyto krásné věnce vytvořili sourozenci Kmoškovi z VI. D.

Datum: 27. 11. 2020 | Počet fotografií: 1
V letošním roce nám distanční výuka neumožnila připravit se žáky během třídnických hodin vánoční dárky pro znevýhodněné děti v rámci projektu Krabice od bot. Proto jsme se zapojili do sbírky alespoň v pedagogickém sboru.
Děkujeme Dámskému spolku Maceška v Osíku za každoroční organizaci sbírky v našem regionu!
Více o sbírce na jejich webu: Krabice od bot
Datum: 20. 11. 2020 | Počet fotografií: 5

Skřítci - Podzimníčci žáků V. A :-)

Datum: 14. 11. 2020 | Počet fotografií: 4

Distančně je možné hrát také nejrůznější hry. I v angličtině - a s rodiči.