FOTOGALERIE

Kostýmové provázení po Litomyšli pro žáky školy
Krok do neznáma
Krok do neznáma
Krok do neznáma
Krok do neznáma
Kostýmové provázení po Litomyšli pro žáky školy
Krok do neznáma
Malí koumáci u exotických zvířat
Datum: 22. 5. 2024 | Počet fotografií: 52

Školní rok jde do finále, které letos kvůli rekonstrukci přijde ještě o dva týdny dříve. Velké finále se blíží i pro naše deváťáky, kteří se se základní školou loučí. Někomu se bude stýskat, někomu se uleví. Tak to prostě je. Právě deváťákům je určen program Krok do neznáma, kterým na konci školního roku všichni žáci projdou. IX. C a IX. D tento program absolvovaly včera.

Datum: 17. 5. 2024 | Počet fotografií: 39

V pátek 17.5. se Malí koumáci (2. třída) vydali na exkurzi na SŠ zahradnickou a technickou. Měli možnost si zde prohlédnout širokou škálu zvířat, o které se starají studenti oboru Chovatel exotických zvířat. Děkujeme za možnost návštěvy i za průvodcovské služby jedné ze studentek.

Datum: 17. 5. 2024 | Počet fotografií: 31

V pátek 17. května jsme pro žáky naší školy připravili kostýmové provázení po Litomyšli - žáci se setkali s Aloisem Jiráskem, Františkem Smetanou, Josefem Váchalem či Boženou Němcovou :-)

Datum: 16. 5. 2024 | Počet fotografií: 184

Ve čtvrtek 16. května byli prvňáčci v Městské knihovně v Litomyšli pasováni na čtenáře :-)

Datum: 16. 5. 2024 | Počet fotografií: 40

VI. A VI. B se v tomto týdnu zúčastnily programu o první pomoci, který vedla paní Klára Švejcvarová, zdravotní sestra u praktického lékaře se zkušeností sestry iktového centra Litomyšlské nemocnice. VI. C bude mít program s paní učitelkou Hodkovou.

Datum: 16. 5. 2024 | Počet fotografií: 10

Také pro žáky 6. ročníku jsme ve spolupráci s Eurocentrem Pardubice připravili program zaměřený na 20 let České republiky v Evropské unii.

Datum: 9. 5. 2024 | Počet fotografií: 14
Devátý květen byl pro naše koumáky ze Zámecké vítězným! Přinesl totiž skvělé umístění v soutěži Pohár vědy 2024. Koumáci ze druhé třídy se umístili na úžasném 3. místě v Pardubickém a Královehradeckém kraji.
Koumákům ze třetí třídy jejich výstup přinesl dokonce 1. místo v kraji a postup do celonárodního víkendového klání těch neúspěšnějších mladých badatelů z naší republiky.
Nyní nás čeká důležitý úkol - nachystat pódiový badatelský kousek a obhájit náš badatelský stánek v těžké konkurenci dalších 6 vybraných týmů. Držte nám palce!
Datum: 7. 5. 2024 | Počet fotografií: 31
Za deštivého a chladného počasí se v úterý 7. května uskutečnilo na atletickém stadionu v Litomyšli okresní kolo Poháru rozhlasu. I přes nepřízeň počasí se žákům dařilo, starší žáci soutěž dokonce vyhráli a postoupili do kola krajského!
Souhrnné výsledky:
Starší žáci - 1. místo, postup do kraje
Mladší žáci - 4. místo
Starší žákyně - 3. místo, o postupu do kraje se teprve rozhodne
Mladší žákyně - 5. místo
Datum: 3. 5. 2024 | Počet fotografií: 33

V březnu naši školu oslovilo Gymnázium Hořice a Základní škola Nechanice s prosbou, zda bychom pro jejich žáky připravili netradiční provázení po Litomyšli. A tak jsme se pustili do práce! Dvě žákyně 8. ročníku se proměnily v dívky z 19. století, pan učitel Stolín v mladého Aloise Jiráska, pan ředitel ve Františka Smetanu, pan učitel Čapek v Josefa Váchala a paní učitelka Maršálková v Magdalenu Dobromilu Rettigovou :-) Pan učitel Švejcar ze zástupce ředitele v průvodce :-)

Datum: 30. 4. 2024 | Počet fotografií: 20

Kromě čarodějnic jste v úterý 30. 4. mohli potkat v naší škole i Kreveťáka! Nejedná se však o žádný kostým, ale karetní deskovou hru, která se hrála v I. C. Prvňáci v tento den vyzvali své patrony - deváťáky k turnaji. A jak to dopadlo? Těsně o jednu výhru zvítězili ti menší, ale důležitější tentokrát bylo se zúčastnit a společně tak strávit prima dopoledne. Za podporu děkujeme firmě #Blackfire.

Datum: 29. 4. 2024 | Počet fotografií: 34

V úterý 29. dubna se v Litomyšli uskutečnilo obvodní kolo Poháru rozhlasu, kterého se zúčastnila 4 naše družstva (mladší a starší žákyně, mladší a starší žáci). A.... Všechna družstva obvod vyhrála a mají velkou šanci na postup do kola okresního, které se uskuteční v úterý 7. května taktéž v Litomyšli. Blahopřejeme!

Datum: 25. 4. 2024 | Počet fotografií: 44
Děkujeme touto cestou paní Havranové z MÚ Litomyšl za pozvání na mysliveckou výstavu trofejí v Boršově i za finanční příspěvek na dopravu.
Díky obětavé pomoci místních myslivců se děti prvních tříd dozvěděly nové informace o přírodě a zvířatech, která v ní žijí.
Zhlédly výcvik loveckých psů, ukázku živých dravců i troubení  slavnostních fanfár.
 
Děkujeme i za drobné dárky, které jsme si odvezli na památku.
Datum: 25. 4. 2024 | Počet fotografií: 76

Ve čtvrtek 25. dubna se žáci 7. tříd zúčastnili tradiční dějepisné exkurze do Kutné Hory. Zde si navštívili katedrálu svaté Barbory, Vlašský dvůr, České muzeum stříbra (doly), katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a hřbitovní kapli s kostnicí v Sedlci u Kutné Hory. Exkurze se vydařila na jedničku :-)

Datum: 24. 4. 2024 | Počet fotografií: 22

Učitelé anglického jazyka si dnes pro žáky připravili Den hudby :-) Z fotek je více než zřejmé, že si ho žáci užili :-)

Datum: 23. 4. 2024 | Počet fotografií: 25

Včera na naší škole proběhla soutěž "Šplhoun roku" také na prvním stupni :-)