FOTOGALERIE

Projektový den Kdo, když ne my?
Československá armáda 30. let
Projektový den Kdo, když ne my?
Projektový den Kdo, když ne my?
Živý řetěz
Živý řetěz
Projektový den Kdo, když ne my?
Projektový den Kdo, když ne my?
více filtrů
Třída:
Školní rok:
Fulltext:
Datum: 14. 11. 2019 | Počet fotografií: 34

Ve čtvrtek 14. listopadu se žáci 4. - 9. ročníku připijili k živému řetězu žáků a studentů litomyšlských základních a středních škol. Byla připomínkou řetězu, který jejich předchůdci vytvořili v roce 1989....

Datum: 14. 11. 2019 | Počet fotografií: 262

Ve středu 13. listopadu se na ZŠ Zámecká uskutečnil projektový den Kdo, když ne my?, který byl zaměřen na připomenutí 30. výročí Sametové revoluce. Učitelé si pro žáky připravili řadu zajímavých dílen nejen o životě za komunismu, ale i o Věře Čáslavské, Václavu Havlovi či sv. Anežce České. Opět jsme také ve škole přivítali zajímavé osobnosti - například historika Martina Boštíka, s někdejším starostou Litomyšle Miroslavem Brýdlem jsme si povídali u Srdce pro Václava Havla, dvě dílny vedli lektoři ze společnosti Post Bellum... Snad se nám podařilo naplnit hlavní cíl projektové dne, kterým bylo ukázat, že svoboda není samozřejmosti a že slavit prostě někdy nestačí....

Datum: 7. 11. 2019 | Počet fotografií: 9

Ve čtvrtek 7. listopadu se uskutečnilo první kolo Plavecké školní ligy, ve které se našim plavcům velice dařilo. Tým žáků devátého ročníku obsadil druhé místo, všechny ostatní týmy místo první! Blahopřejeme!

Datum: 5. 11. 2019 | Počet fotografií: 35

V úterý odpoledne se uskutečnil Kouzelnický speciál pro budoucí prvňáčky. Děkujeme všem rodičům, kteří se se svými dětmi přišli podívat. A děkujeme také našim kouzelníkům z osmých tříd :-) 

Datum: 31. 10. 2019 | Počet fotografií: 39

Každý lichý rok pořádá naše škola Halloweenskou party. Tento rok padl termín na datum nejpřesnější - tedy 31. října. Žáci osmých a devátých tříd si pro své mladší spolužáky připravili 16 méně i více děsivých disciplín. Kabinet angličtiny děkuje všem učitelům a žákům vyšších ročníků za přípravu. A bez našich malých odvážných hostů by se akce nemohla konat také. Doufáme, že se všichni zúčastnění parádně bavili.

Datum: 1. 11. 2019 | Počet fotografií: 10

V pátek 1. listopadu se tři naši žáci, Eva Kubíčková, Matěj Pokorný a Agáta Dušková, zúčastnili krajského kola Logické olympiády. Do celostátního kola sice nikdo z žáků nepostoupil, i postup do krajského kola je však velký úspěch! V letošním ročníku se totiž soutěže zúčastnilo 71 208 soutěžících z 3 249 škol, což je nejvíce v historii soutěže :)

 

Datum: 1. 11. 2019 | Počet fotografií: 49

Skupina žáků 8. a 9. ročníku se dnes zúčastnila vernisáže výstavy Než přišla svoboda, která se uskutečnila na Toulovcově náměstí. Výstava přibližuje život v komunistickém Československu. Žáci si mohli zkusit uvázat pionýrský šátek, vyrobit prvomájové mávátko, ale i obléci se do obleku improvizované ochrany. To vše za výkladu či komentářů historiků místního muzea. 

Datum: 22. 10. 2019 | Počet fotografií: 46

V týdnu před podzimními prázdninami vyrazily všechny tři šesté třídy na tradiční Dílnu pravěku, kterou pro nás připravuje Středisko volného času Litomyšl. Takto si den v pravěku užila třída VI. B.

Datum: 22. 10. 2019 | Počet fotografií: 22

V úterý 22. října se uskutečnila jedna z tradičních fyzikálních exkurzí, jejímž cílem byla papírna ve Velkých Losinách a přečerpávací nádrž Dlouhé Stráně.

Datum: 30. 9. 2019 | Počet fotografií: 185

Ve dnech 26. - 30. září navštívilo 63 žáků Švýcarsko. Obdivovali jsme města Basilej, Lucern a Curych, byli jsme uchváceni z Rýnských vodopádů a zamýšlet jsme se museli při procházce místy, která se pojí s naší historií, v německé Kostnici.

Průběh zájezdu si můžete prohlédnout i zde:  https://www.polarsteps.com/OndrejVomocil/2456585-svycarsko-ve-stinu-alpskych-velikanu

 

Datum: 25. 9. 2019 | Počet fotografií: 11

Ve středu 25. září proběhl fotbalový turnaj mezi výběrem učitelů a třemi žákovskými týmy. Atmosféra byla parádní. A kdo zvítězil? Učitelé to nebyli, těm patřila až druhá příčka :-) 

 

Datum: 25. 9. 2019 | Počet fotografií: 56

Ve středu 25. září proběhly na naší škole historicky první volby do žákovského parlamentu. Zájem byl obrovský :-) Děkujeme a těšíme se na spolupráci se zvolenými členy.

Datum: 21. 9. 2019 | Počet fotografií: 76

V sobotu 21. září jsme se účastnili tradičního Starodávného jarmarku. Náš stánek se zaměřoval na propagaci myšlenky fair trade a lokální produkce - nabízeli jsme tedy fairtradovou kávu, fairtradové výrobky a smažili palačinky z lokálních a bio surovin. Děkujeme všem, kteří se zastavili :-) Děkujeme našim žákyním Elišce, Nině, Marice a Evě, které nám během celého dne pomáhaly. Právě tyto žákyně jsou také autorkami přiložených fotografií. Snad je z nich patrné, že v našem stánku panovala celý den parádní nálada :-) Díky! A díky také Městu Litomyšl a Technickým službám Litomyšl za zapůjčení stánku. Opět jsme měli perfektní servis :-)

Datum: 19. 9. 2019 | Počet fotografií: 134
Děkujeme všem, kteří i v chladnějším počasí dorazili. Snad jste si fairtradové piknikování aspoň trochu užili. Děkujeme žákům, kteří nám pomohli, a děkujeme žákům, kteří se zapojili do soutěže o Férovou palačinku. Byli jste skvělí - všichni! A děkujeme také Rodinnému centru Litomyšl a Rettigovce. Jsme rádi, že jste s námi :-)
 
Datum: 18. 9. 2019 | Počet fotografií: 11

Ve středu 18. září jsme pro žáky 9. ročníku připravili vzdělávací program o pravicovém extremismu, xenofobii a migraci. Našimi hosty byli novinářka Markéta Kutilová a lektor Pavel Košák. Program je součástí projektu Křižovatky a je pro žáky zcela zdarma.

ZÁKLADNÍ ŠKOLA LITOMYŠL

ZÁMECKÁ 496

570 01 LITOMYŠL

IČ: 47487283

Facebook

E-mail: 1zs@litomysl.cz

Telefon: 461 612 275

  • OP VVV
  • Jeden svět na školách
  • Příběhy bezpráví
  • Světová škola
  • Arpok
  • Ovoce a zelenina do škol
  • Erasmus +
  • Školní klub
© ZŠ Litomyšl, Zámecká ▪ design 2017 © regrafika