FOTOGALERIE

Příměstské tábory - letní prázdniny 2020
Rozloučení s deváťáky
Velká změna
Příměstské tábory - letní prázdniny 2020
Příměstské tábory - letní prázdniny 2020
Velká změna
Příměstské tábory - letní prázdniny 2020
Příměstské tábory - letní prázdniny 2020
více filtrů
Třída:
Školní rok:
Fulltext:
Datum: 21. 7. 2020 | Počet fotografií: 139

Také při letošních prázdninách mohli naši žáci navštěvovat příměstské tábory - a to hned tři turnusy. Jak si tábor užili žáci druhého z nich, napoví přiložené fotografie :-)

Datum: 30. 6. 2020 | Počet fotografií: 57

V úterý 30. června jsme v prostorách Smetanovy Litomyšle na II. zámeckém nádvoří zakončili školní rok 2019/2020. Rok, který byl hodně odlišný od těch předešlých, ačkoliv bychom si to ještě na začátku ledna nedokázali ani představit. Co by to ale bylo za školní rok, kdybychom se slavnostně nerozloučili alespoň s našimi deváťáky. Jak jsme společně tento čas prožili, si můžete prohlédnout na fotografiích paní asistentky Markéty Pirklové. Milí deváťáci, ať se vám daří! A nezapomeňte: "Správně vidíme jen srdcem, co je důležité, je očím neviditelné."

Datum: 25. 6. 2020 | Počet fotografií: 22

Velká změna - právě tak se jmenuje program určený žákům 5. ročníku. Je zaměřen na přechod na 2. stupeň základní školy. Jak si ho naši páťáci užili, si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii :-) 

Datum: 25. 6. 2020 | Počet fotografií: 65

Každý rok pro chystáme pro žáky 9. ročníku program, který je rozloučením se základní školou. Nazýváme jej Krokem do neznáma. Vzhledem k letošní situaci jsme dlouho nevěděli, jestli programy proběhnou - nakonec se ale vše podařilo :-) A snad si to deváťáci aspoň trošku užili :-) Milí deváťáci, přejeme vám, ať do neznáma středoškolského vzdělání vykročíte pravou nohou. 

Datum: 18. 6. 2020 | Počet fotografií: 9

Světová škola - projekt vzdělávacího programu Varianty společnosti Člověk v tísni - realizujeme od školního roku 2012/13. Od roku 2013 jsme pak nositeli titulu Světová škola. Ten nám byl udělen nejprve na dva roky, následně jsme jej obhájili na dobu dalších pěti let. V roce 2020 jeho platnost skončí. Jestli se nám jej podařilo obhájit, uvidíme na podzim. Ve čtvrtek 18. června jsme však k jeho případné obhajobě učinili nejdůležitější krok. Setkali jsme se totiž s auditorkou, paní učitelkou Jitkou Rutschovou ze ZŠ Maleč. Protože stále musíme dodržovat řadu mimořádných opatření, potkali jsme se v zasedací místnosti v přístavbě piaristické koleje. Za to patří velký dík Fakultě restaurování Univerzity Pardubice.

Datum: 10. 6. 2020 | Počet fotografií: 2

Na začátku roku se naši páťáci pustili do Abecedy peněz České spořitelny. Měli zažít velké podnikatelské dobrodružství. Nikoho z nich nenapadlo, že se závěrečný jarmark, ze kterého si měli odnést výdělek a naučit se, že vše má svoji hodnotu, každý z nás je zodpovědný za svoji práci a kvalitu, letos neuskuteční... Česká spořitelna však žáky nakonec podpořila částkou 3 000 Kč. Žáci V. B ji celou věnovali Záchranné stanici volně žijících zvířat Zelené Vendolí :-)

Datum: 5. 6. 2020 | Počet fotografií: 1

IX. A naposledy před přijímacími zkouškami ve škole. Přejeme nejen jim, ale všem našim deváťákům, ať se jim pondělní přijímací zkoušky vydaří podle jejich představ. Milí deváťáci, držíme pěsti a těšíme se, až se s vámi ve škole opět potkáme 

Datum: 11. 5. 2020 | Počet fotografií: 10

Koumáci z 2. - 5. ročníků tentokrát přeměnili své domovy v domácí laboratoře a vyzkoušeli si mnoho zajímavých pokusů. Za všechny zaslané fotky moc děkujeme. 

Datum: 30. 3. 2020 | Počet fotografií: 1

Česká státní vlajka slaví 100 let. S hrdostí jsme ji v pondělí 30. března vyvěsili i na ZŠ Zámecká.

Datum: 3. 3. 2020 | Počet fotografií: 72

V úterý 3. března jsme na naší škole již podruhé v tomto školním roce přivítali rodiče budoucích prvňáčků s jejich dítky. Spousta žáků z osmých ročníků si pro naše malé návštěvníky připravila téměř 20 stanovišť, ve kterých si děti školkou povinné mohly vyzkoušet interaktivní tabuli, pohladit si šnečka, pospojovat zvířátka, poznat zvířátka podle zvuků či stop, vytvořit si zvířátka z papíru a mnoho dalších aktivit. V tělocvičně školy byly pro děti připravené pohybové aktivity. Naši žáci si akci užili a pevně věříme, že i rodiče a jejich budoucí školáčci.

Datum: 28. 2. 2020 | Počet fotografií: 62

V pátek 28. února se žáci 2 - 4. tříd zúčastnili tradičního Karnevalu na ledě. Děti si mohly vyzkoušet různé disciplíny, které pro ně přichystali jejich spolužáci ze 4. tříd - ať už to byl slalom, střílení puku na bránu či házení míčů do koše. 

Datum: 27. 2. 2020 | Počet fotografií: 66

Ve čtvrtek 27. února jsme se sešli v Klenutém sále Zámeckého návrší v Litomyšli, abychom spolu s dokumentaristkou Olgou Sommerovou, analytikem Amnesty International Martinem Balcarem, ředitelem Jednoho světa na školách Karlem Strachotou a novinářem Vojtěchem Boháčem debatovali o lidských právech. Co vlastně jsou lidská práva? Proč jsou tak křehká - a přitom zásadní? Jaké jizvy si nese naše společnost z minulosti a jaké nové přidává současnost? A můžeme něco udělat my sami?... Akce byla součástí projektu Světová škola, jejímž cílem je přinášet do škol globální rozvojová témata. Díky všem, kteří jste přišli. A díky našim žákům za výbornou reprezentaci školy! 

Datum: 27. 2. 2020 | Počet fotografií: 6

Ve čtvrtek 27. února se v Dolním Újezdu konala soutěž v halové kopané žáků 8. a 9. tříd, kterého se účastnilo celkem šest týmů. Našim chlapcům se dařilo - obsadili parádní druhé místo. Blahopřejeme!

Datum: 27. 2. 2020 | Počet fotografií: 3

Právě v těchto dnech probíhá na naší škole matematická soutěž Pangea, ve které se naším žákům v loňském školním roce velice dařilo. V 6., 8. a 9. ročníku dosáhli nejlepších výsledků v Pardubickém kraji. Držíme pěsti i v ročníku letošním. 

ZÁKLADNÍ ŠKOLA LITOMYŠL

ZÁMECKÁ 496

570 01 LITOMYŠL

IČ: 47487283

Facebook

E-mail: 1zs@litomysl.cz

Telefon: 461 612 275

  • OP VVV
  • Jeden svět na školách
  • Příběhy bezpráví
  • Světová škola
  • Arpok
  • Ovoce a zelenina do škol
  • Erasmus +
  • Školní klub
© ZŠ Litomyšl, Zámecká ▪ design 2017 © regrafika