FOTOGALERIE

Do lesa s lesníkem
Tajný cyklovýlet
T - Mobile Olympijský běh
Do lesa s lesníkem
T - Mobile Olympijský běh
T - Mobile Olympijský běh
Do lesa s lesníkem
Do lesa s lesníkem
Datum: 6. 10. 2020 | Počet fotografií: 69

V úterý 6. října se žáci 5. ročníku zúčastnili programu Městských lesů Litomyšl Do lesa s lesníkem. Poznávali, jak vypadá práce lesníků, jaké to je zasadit strom, pečovat o něj, chránit ho.

Datum: 30. 9. 2020 | Počet fotografií: 9

Ve středu 30. září vyrazili 4 učitelé a 20 žáků na další cyklovýlet - užít si pobyt venku a bez roušky, i když i tu měli připravenou. Trasa byla náročná. Prvních 16 km představovalo převážně stoupání, teplota se navíc pohybovala jen mezi 9 – 13 °C. Důležité však bylo, že NEPRŠELO. Na trase učitelé s žáky nasbírali jablka, moštovali, zjistili, jak funguje palírna, rozhlíželi se pod rozhlednou, lepili píchlé duše, ošetřovali koleno, vzpomínali na adaptační kurz, prodlužovali si cestu, zahřívali se a bojovali s kopečky, které je vlastně nikdy nenechali úplně vychladnout. Bylo to fajn - na konci navíc i se sluníčkem a úsměvem.  

Trasa: 36 km celkem, Litomyšl – Višňáry – Morašice – Vidlatá Seč – Chotěnov – Jarošov – Budislav – Poříčí u Litomyšle – Horní Újezd – Dolní Újezd – Osík – Litomyšl.  

Všem zúčastněným děkují paní učitelka Víchová a páni učitelé Sobota, Čapek a Dvořák.

 

Datum: 16. 9. 2020 | Počet fotografií: 144

Ve středu 16. září jsme si T - Mobile Olympijským během připomněli Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. Akce se zúčastnili žáci 1. - 6. ročníku.

Datum: 15. 9. 2020 | Počet fotografií: 102

Od začátku září probíhá plavecký výcvik žáků 5. ročníku, který se z důvodu jarního uzavření škol nemohl uskutečnit. Jak je vidět z přiložených fotografií, žáci si plavání v Městském bazénu Litomyšl maximálně užívají.

Datum: 3. 9. 2020 | Počet fotografií: 25

Tradičně se na začátku školního roku rozběhla také spolupráce žáků 1. a 9. ročníku :-) Deváťáci jsou vlastně takovými patrony prvňáčků - seznamují je se školou, jsou jejich průvodci a pomocníky během prvního roku jejich povinné školní docházky.

Datum: 1. 9. 2020 | Počet fotografií: 74

V úterý 1. září jsme zahájili nový školní rok, ve kterém bude nejstarší školní budova v Litomyšli hostit 603 žáků :-) Prvňáčky přišel pozdravit starosta města Litomyšle Daniel Brýdl v doprovodu vedoucí školského odboru MěÚ v Litomyšli paní Miladou Nádvorníkovou.

Datum: 27. 8. 2020 | Počet fotografií: 15

Ještě před zahájením nového školního roku se třídní učitelky a vychovatelky školní družiny potkaly s žáky budoucího prvního ročníku. Bylo to první setkání dětí se školou - a bylo pro obě strany velmi příjemné :-)

Datum: 21. 8. 2020 | Počet fotografií: 69

Poslední turnus letních příměstských táborů proběhl v týdnu od 17. srpna. Na fotografiích se můžete podívat, jak si jej děti užívaly :-) 

Datum: 21. 7. 2020 | Počet fotografií: 139

Také při letošních prázdninách mohli naši žáci navštěvovat příměstské tábory - a to hned tři turnusy. Jak si tábor užili žáci druhého z nich, napoví přiložené fotografie :-)

Datum: 30. 6. 2020 | Počet fotografií: 57

V úterý 30. června jsme v prostorách Smetanovy Litomyšle na II. zámeckém nádvoří zakončili školní rok 2019/2020. Rok, který byl hodně odlišný od těch předešlých, ačkoliv bychom si to ještě na začátku ledna nedokázali ani představit. Co by to ale bylo za školní rok, kdybychom se slavnostně nerozloučili alespoň s našimi deváťáky. Jak jsme společně tento čas prožili, si můžete prohlédnout na fotografiích paní asistentky Markéty Pirklové. Milí deváťáci, ať se vám daří! A nezapomeňte: "Správně vidíme jen srdcem, co je důležité, je očím neviditelné."

Datum: 25. 6. 2020 | Počet fotografií: 22

Velká změna - právě tak se jmenuje program určený žákům 5. ročníku. Je zaměřen na přechod na 2. stupeň základní školy. Jak si ho naši páťáci užili, si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii :-) 

Datum: 25. 6. 2020 | Počet fotografií: 65

Každý rok pro chystáme pro žáky 9. ročníku program, který je rozloučením se základní školou. Nazýváme jej Krokem do neznáma. Vzhledem k letošní situaci jsme dlouho nevěděli, jestli programy proběhnou - nakonec se ale vše podařilo :-) A snad si to deváťáci aspoň trošku užili :-) Milí deváťáci, přejeme vám, ať do neznáma středoškolského vzdělání vykročíte pravou nohou. 

Datum: 18. 6. 2020 | Počet fotografií: 9

Světová škola - projekt vzdělávacího programu Varianty společnosti Člověk v tísni - realizujeme od školního roku 2012/13. Od roku 2013 jsme pak nositeli titulu Světová škola. Ten nám byl udělen nejprve na dva roky, následně jsme jej obhájili na dobu dalších pěti let. V roce 2020 jeho platnost skončí. Jestli se nám jej podařilo obhájit, uvidíme na podzim. Ve čtvrtek 18. června jsme však k jeho případné obhajobě učinili nejdůležitější krok. Setkali jsme se totiž s auditorkou, paní učitelkou Jitkou Rutschovou ze ZŠ Maleč. Protože stále musíme dodržovat řadu mimořádných opatření, potkali jsme se v zasedací místnosti v přístavbě piaristické koleje. Za to patří velký dík Fakultě restaurování Univerzity Pardubice.

Datum: 10. 6. 2020 | Počet fotografií: 2

Na začátku roku se naši páťáci pustili do Abecedy peněz České spořitelny. Měli zažít velké podnikatelské dobrodružství. Nikoho z nich nenapadlo, že se závěrečný jarmark, ze kterého si měli odnést výdělek a naučit se, že vše má svoji hodnotu, každý z nás je zodpovědný za svoji práci a kvalitu, letos neuskuteční... Česká spořitelna však žáky nakonec podpořila částkou 3 000 Kč. Žáci V. B ji celou věnovali Záchranné stanici volně žijících zvířat Zelené Vendolí :-)

Datum: 5. 6. 2020 | Počet fotografií: 1

IX. A naposledy před přijímacími zkouškami ve škole. Přejeme nejen jim, ale všem našim deváťákům, ať se jim pondělní přijímací zkoušky vydaří podle jejich představ. Milí deváťáci, držíme pěsti a těšíme se, až se s vámi ve škole opět potkáme