FOTOGALERIE

Krok do neznáma
Prázdninová družina - červencový turnus
Prázdninová družina - červencový turnus
Prázdninová družina - srpnový turnus
Prázdninová družina - červencový turnus
Prázdninová družina - srpnový turnus
Prázdninová družina - srpnový turnus
Krok do neznáma
Datum: 25. 5. 2022 | Počet fotografií: 3

Ve středu 25. května se žáci 9. ročníku ve složení Max Holásek, Adam Vajrauch, Jakub Meloun, Pavel Flídr, Filip Pavliš, Radim Mrkvička, Václav Tmej a Lukáš Vomáčka zúčastnili Dnů florbalu v České Třebové. Mezi 18 týmy si vedli skvěle. Ve skupině a v následném play off ani jednou nezaváhali a soutěž vyhráli. Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Datum: 26. 5. 2022 | Počet fotografií: 122

Ve čtvrtek 26. května byli naši prvňáčci pasováni na čtenáře. Krásná akce v Městské knihovně Litomyšl :-) 

Datum: 26. 5. 2022 | Počet fotografií: 21

Ve čtvrtek 26. května se ve Svitavách uskutečnilo krajské kolo Poháru rozhlasu. A výsledky? Mladší a starší žáci 5. místo, starší dívky 3. místo. Vzhledem k tomu, že šlo o kraj, jde o výrazný úspěch. Žákyně Karolína Suchánková si navíc vytvořila osobní rekord v běhu na 800 m v parádním čase 2:24,87 :-) Všem žákům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Datum: 23. 5. 2022 | Počet fotografií: 13

V pondělí 23. května se mladší žáci zúčastnili Dnů florbalu, které se uskutečnily v České Třebové. Družstvo hrající v níže uvedeném složení se velice dařilo - obsadilo totiž fantastické první místo. Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. 

Složení družstva: Šimon Krejsa, Vít Krejsa, Adam Brýdl, Filip Weissar, Adam Portlík, Filip Havran

Datum: 23. 5. 2022 | Počet fotografií: 2

V pondělí 23. května se uskutečnilo další "večerní čtení" určené žákům 2. stupně :-) 

Datum: 18. 5. 2022 | Počet fotografií: 7

Městská knihovna Litomyšl ve čtvrtek 18. května ocenila nejlepší čtenáře školního roku 2021/22. Byli jsme u toho :-)

Datum: 16. 5. 2022 | Počet fotografií: 17
V rámci volitelných předmětů nabízíme žákům také předmět robotika a programování. Cílem předmětu je zvládnutí základních konceptů objektově orientovaného programování, využití digitálních technologií, rozvoj myšlení a jemné motoriky při
práci se stavebnicemi. Součástí předmětu je rovněž základní seznámení s obory mechanika, elektrotechnikanika a robotika a prohloubení znalostí z oblasti informačních technologií v návaznosti na dosud získané poznatky z předmětu informatika.
Datum: 13. 5. 2022 | Počet fotografií: 32
V pátek 13. května se žáci naší školy zúčastnili slavnostního otevření discgolfového hřiště.
 
Datum: 12. 5. 2022 | Počet fotografií: 7

Ve čtvrtek 12. května se uskutečnilo krajské kolo Štafetového poháru, v němž mladší žáci vybojovali 6. místo :-) Děkujeme za reprezentaci školy :-)

Datum: 12. 5. 2022 | Počet fotografií: 13

Ve čtvrtek 12. května se na prvním stupni uskutečnila trdiční soutěž Šplhoun roku :-) 

Datum: 10. 5. 2022 | Počet fotografií: 10

Obrovského úspěchu dosáhl Daniel Džbánek v soutěži Office Aréna, když v úterý 10. května zvítězil v republikovém kole této soutěže, které se konalo v Praze. 

Cílem soutěže je motivovat žáky základních a studenty středních škol všech krajů České republiky k práci s moderními informačními technologiemi a pomoci jim tak zajistit lepší pozici nejen ve škole, ale i při vstupu na pracovní trh. Neméně důležité je dlouhodobé porovnání úrovně žáků a studentů v používání moderních informačních technologií. Účastníci dokazují nejen svou technickou zdatnost při práci v kancelářských aplikacích Microsoft Office, ale zároveň musí obstát i v prezentačních a komunikačních dovednostech.

Soutěž v odborných znalostech a využívání aplikací Microsoft Office je realizovaná a organizovaná Vzdělávacím centrem Microsoft Partneři ve vzdělávání kraje Vysočina, generálním partnerem společností Microsoft s.r.o. Česká republika, společností Computer Media a společností K-net Technical International Group. Soutěž je dále realizována ve spolupráci se Vzdělávacími centry Microsoft Partneři ve vzdělávání Česká republika.

Děkujeme Danovi za skvělou reprezentaci školy a přejeme mu mnoho podobných úspěchu na střední škole.

Datum: 11. 5. 2022 | Počet fotografií: 1

Po 3 letech jsme spolu s žáky zavítali do záchranné stanice Pasíčka u Proseče, kde žáci v krajském kole soutěže Zlatý list prokazovali své znalosti z oborů ekologie, botaniky, zoologie, ochrany životního prostředí, geologie a neživé složky přírody. Speciální stanoviště soutěže pak bylo věnováno netopýrům.  

Mladší žáci (4. - 6. ročník, 2 hlídky) ve složení Jakub Novotný (VI. A), Dominik Pavliš (VI. A), Jáchym Rousek (IV. B), Kryštof Chochola (VI. C), Filip Huška (VI. C) a Tomáš Krejčí (IV. B) obsadili krásné 4. místo z deseti soutěžících kolektivů. 

Starší žáci (7. - 9. ročník, 2 hlídky) ve složení Ondřej Schmíd (IX. B) Kateřina Frycová (VIII. B), Eliška Kovářová (VII. D) a Anna Horáková (IX. C), Ema Mundilová (VII. A) a Karel Suchánek (VII. C) obsadili 5. místo z jedenácti soutěžících kolektivů

Všem děkujeme za výbornou reprezentaci školy!

Datum: 10. 5. 2022 | Počet fotografií: 60

V úterý 10. května se v Litomyšli uskutečnilo okresní kolo Poháru rozhlasu, v němž naši školu reprezentovala 4 družstva:

- mladší žákyně obsadily 3. místo

- starší žákyně obsadily 1. místo a zajistily si postup do kraje

- mladší žáci obsadili 1. místo a zajistili si postup do kraje

- starší žáci obsadili 2. místo

Všem žákům blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Datum: 5. 5. 2022 | Počet fotografií: 11

Ve čtvrtek 5. května se mladší žáci zúčastnili okresního kola atletického trojboje, které se uskutečnilo ve Svitavách. A vybojovali úžasné první místo. Blahopřejeme!

Datum: 5. 5. 2022 | Počet fotografií: 34
Dnes odpoledne vyrazili prvňáčci v rámci školní družiny na výlet do Trstěnice. Zde si prohlédli základní školu, dozvěděli se, jak funguje 3D tiskárna (každý z nich dostal na památku malý dárek) a spolu se zdejší paní vychovatelkou Frajdlovou vyrobili mýdlo a dárkový sáček ke Dni matek :-)