NÁSTĚNKA

První letošní sníh :-)
První letošní sníh :-)
Vánoční přání pro klienty a zaměstnance Farní charity Litomyšl
První letošní sníh :-)
Mikuláš, čert a anděl ve škole
Mikuláš, čert a anděl ve škole
Mikuláš, čert a anděl ve škole
První letošní sníh :-)

Důležitá upozornění

15. 2. 2021 - Zimní příměstský tábor

Vážení rodiče, 

i přes současná protiepidemická opatření připravujeme zimní turnus přiměstských táborů na ZŠ Zámecká, který by se měl uskutečnit v termínu jarních prázdnin - tedy od 15. do 19. února. Bližší informace a přihlášky naleznete ZDE.

Ředitelství ZŠ Zámecká

31. 1. 2021 - Projekt Světové školy - prosba o vyplnění dotazníků

Vážení rodiče, milí žáci, absolventi,
 
i v této obtížné době připravujeme další ročník projektu Světová škola, jehož tým tvoří žáci 8. a 9. ročníku. Cílem projektu je přinést do školy a místní komunity témata spojená s globálním rozvojovým vzděláváním.
 
Víme, že letos nebude možná panelová diskuze, ale nevzdáváme se naděje, že budeme moci (třeba v jarních měsících) připravit něco jako cestovatelský večer. Vlastně večery – protože v současné době pracujeme na dvou tématech. Prvním je problematika fair trade, druhým školství v Indii. Hostem večera pro téma fair trade /byť třeba proběhne online/ bude koordinátor fair trade pro ČR Stanislav Komínek, pro druhé téma jsme získali příslib účasti od Jany Mackové z Litomyšle.
 
Rádi bychom vás v této souvislosti poprosili o vyplnění dvou krátkých dotazníků, které žáci připravili. Jejich odpovědi nám pomohou při přípravě konceptu večera. Za vyplnění předem děkujeme. 
 
Odkaz na dotazník k tématu ŠKOLA V INDII: https://bit.ly/3aoX4bY 
 
Odkaz na dotazník k tématu FAIR TRADE: https://1url.cz/5zbJ1

 

28. 1. 2021 - Vydání vysvědčení

Vážení rodiče, 

v případě, že nebude povolena osobní přítomnost žáků na vzdělávání, budeme o obsahu vysvědčení informovat prostřednictvím aplikace Bakaláři, a to ve čtvrtek 28. ledna. Vysvědčení následně žáci obdrží do tří dnů od obnovení prezenční výuky. 

Ředitelství ZŠ Zámecká

25. 1. 2021 - Hodnocení výsledků vzdělávání žáků v prvním pololetí letošního školního roku

Vážení rodiče, 

na základě doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR o hodnocení výsledků vzdělávání žáků v prvním pololetí školního roku 2020/21 zpracovala škola pokyny pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků ZŠ Zámecká, která doplňují stávající klasifikační řád školy. Zveřejněny jsou ZDE.

Ředitelství ZŠ Zámecká

4. 1. 2021 - Školní stravování od 4. ledna 2021

Vážení rodiče, 

od 4. ledna nového roku bude školní stravování organizováno níže uvedeným způsobem:

- všichni žáci mají nárok na dotovaný oběd

- bude zajištěn výběr ze dvou jídel

- žáci, kteří se účastní prezenční výuky, se budou stravovat ve školní jídelně, a to za dodržení všech protiepidemických opatření; oběd si nemusí objednávat

- žáci, kteří se účastní distanční výuky, si musí oběd objedat na portálu https://www.mujscolarest.cz/; nemohou se stravovat přímo v jídelně, oběd si mohou vyzvednout do vlastních nádob či boxů Scolarestu v tuto dobu: 11:00 - 11:30 hod. (tento čas platí i pro další smluvní partnery; cizí strávníci však nemají do jídelny přístup) a 12:45 - 13:30 hod.

Ředitelství ZŠ Zámecká

 

Školní úspěchy

14. 1. 2021 - Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

V druhém lednovém týdnu se uskutečnilo školní kolo olympiády v anglickém jazyce, které mělo písemnou a ústní část. Vzhledem k protiepidemickým opatřením proběhla i tato olympiáda online. Veškeré informace o průběhu a výsledcích naleznete ZDE.

11. 1. 2021 - Školní kolo olympiády v německém jazyce

Ve středu 6. (písemná část) a v pondělí 11. ledna (ústní část) se uskutečnilo školní kolo olympiády v německém jazyce. V kategorii IA (7. ročník) se na 1. místě umístila Magdaléna Kolářová (VII. C), na 2. místě Pavla Lorencová (VII. A) a na společném 3. místě Tomáš Háněl a Barbora Ramešová (oba VII. A). V kategorii IIA (8. a 9. ročník) vyhrála Veronika Dostálová (IX. C), 2. místo obsadila Kateřina Sedláčková (IX. A) a 3. místo obsadil Daniel Uma (VIII. A). Všem zúčastněným (celkem se v obou kategoriích jednalo o 37 žáků a žákyň) děkujeme za účast a vítězkám gratulujeme. Vzhledem k aktuální situaci související s onemocněním covid-19 byla další postupová kola obou kategorií zrušena.

14. 12. 2020 - Školní kolo olympiády v českém jazyce

V pondělí 14. prosince se uskutečnilo školní kolo olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnilo 11 žáků 8. a 9. ročníku:

1. místo - Anastázie Sýkorová (IX. A)

2. místo - Eliška Slavíková (IX. B)

3. místo - Lucie Vanišová (IX. B)

Vítězům blahopřejeme a všem žákům děkujeme za účast. Anastázii budeme držet palce v okresním kole.

 

25. 11. 2020 - Školní kolo dějepisné olympiády

Ve středu 25. listopadu proběhlo školní kolo dějepisné olympiády, kterého se zúčastnilo 18 žáků 8. a 9. ročníku. Z důvodu protiepidemických opatření se uskutečnilo online v prostředí MS Teams. O první a druhé místo se podělili Daniel Král z IX. A a Jakub Chochola z IX. B, kteří získali shodně 52,5 bodů. Blahopřejeme a držíme palce v okresním kole, které proběhne koncem ledna ve Svitavách.

4. 11. 2020 - Úspěch v Logické olympiádě nejmladších žáků

I nejmladší žáci se letos zapojili do Logické olympiády a poradili si velice dobře s logickými úlohami. Ondřej Nešpor (I.B) a Radovan Vindyš (2.A) zvládli vyřešit všechny úlohy a obsadili tak sdílené 1. místo jak v Pardubickém kraji, tak v celé ČR.

Jídelní lístek od 18. 1. 2021 do 22. 1. 2021

Polévka
Hlavní jídlo
Pondělí
Krupicová s vejci
A: 1a,3,9
Poděbradská vepřová kýta, těstoviny | A: 1a,7,9
Dušený špenát, vařené vajíčko, brambory | A: 1a,3,7
Úterý
Drožďová
A: 1a,3,9
Kuřecí prsa na kari, jasmínová rýže | A: 7
Zeleninové lečo s vejci, vař.brambory | A: 3,7,
Středa
Brokolicový krém
A: 7
Moravský vrabec, špekové knedlíky, kysané zelí | A: 1a,3,10
Rýžová kaše s máslem, cukrem a kakaem | A: 7
Čtvrtek
Rajčatová
Přírodní máslový řízek, bramborová kaše, přízdoba | A: 1a,3,7
Brokolicový nákyp se sýrem, kuskus, přízdoba | A: 1a,3,7,9
Pátek
Hovězí s kapustou a rýží
A: 9,12
Segedínský guláš, houskové knedlíky | A: 1a,3,7,10
Fazolové lusky s baby karotkou na másle, bulgur | A: 1a,7

Kalendář akcí