NÁSTĚNKA

Prázdninová družina
Prázdninová družina
Prázdninová družina
Slavnostní ukončení školního roku 2020/2021
Slavnostní ukončení školního roku 2020/2021
Prázdninová družina
Prázdninová družina
Slavnostní ukončení školního roku 2020/2021

Nabídka pracovního místa

ZŠ Litomyšl, Zámecká 496 přijme do pracovního poměru učitele/učitelku prvního stupně (plný úvazek, zástup za mateřskou dovolenou). Nástup možný od 1. 11. 2021. Bližší informace poskytne zástupkyně ředitele Jana Slabá, tel. 603 728 442. Životopisy prosím zasílejte na adresu jana.slaba@1zs.litomysl.cz. 

Chceme být školou otevřenou, bezpečnou a respektující.

Důležitá upozornění

31. 8. 2021 - Krásné prázdniny

Vážení rodiče, milí žáci,

přejeme vám přijemné prázdniny a hodně krásných zážitků. Na Vaše děti se těšíme opět 1. září :-) 

13. 8. 2021 - Prázdninová družina

Vážení rodiče,

v průběhu prázdnin se na naší škole uskuteční dvě "PRÁZDNINOVÉ DRUŽINY", a sice v termínech:

12. - 16. července (Michaela Kopecká a Viola Jasanská)

9. - 13. srpna (Nikola Chroustová, Alena Beníšková)

Většinu organizačních informací obdrželi rodiče v dopisech, které jim byly po žácích zaslány. K nim přidáváme:

- příchod do družiny vždy 15 minut před zahájením programu (tedy v 7:45 hod.), děti si můžete vyzvednout 15 minut před ukončením programu (tedy v 15:45 hod.)

- první den se budou žáci testovat, a sice antigenními testy (těmi, které jsme k testování používali ve škole)

Školní úspěchy

12. 5. 2021 - Matematická soutěž Pangea

V dubnu proběhlo online školní kolo matematické soutěže určené žákům 4. - 9. ročníku.

Nejlépe se dařilo Martinu Vodehnalovi (VII. B), kterému chyběly jen 2 body pro postup do finálového (národního) kola. Zde jsou uvedeni vítězové jednotlivých kategorií a jejich umístění v Pardubickém kraji, další výsledky najdete v záložce kabinet matematiky.

 1. ročník - Ema Smetanová (IV. B) - 5. místo
 2. ročník - Radovan Fila (V. B) - 16. místo
 3. ročník - Tadeáš Glänzner (VI. B) - 7. místo
 4. ročník - Martin Vodehnal (VII. B) - 3. místo
 5. ročník - Marek Mikl (VIII. A) - 7. místo
 6. ročník - František Tupec (IX. A) - 15. místo

 Všem žákům, kteří se v tomto náročném školním roce zapojili do matematických soutěží, děkujeme za reprezentaci školy a přejeme jim další úspěchy, nejen v matematice.

9. 4. 2021 - Školní kolo biologické olympiády

I přes nepřítomnost žáků ve škole se letos 31. března konalo školní kolo biologické olympiády. Novinkou bylo, že tato soutěž proběhla poprvé online formou. Biologické olympiády se zúčastnilo celkem 10 žáků 2. stupně. Naši mladí vědci prokazovali své znalosti z oblasti vodního světa ve vědomostním testu, poznávali rostliny a živočichy na obrázcích a v domácích podmínkách prováděli laboratorní úkol. V kategorii D (6. - 7. třída) zvítězila Míša Umová z VI.C a v kategorii C (8. – 9. třída) zvítězila Magdaléna Jeřábková z IX.B. Gratulujeme! Obě vítězky postupují do krajského kola, které by se mělo konat na přelomu dubna a května.

31. 3. 2021 - Březen - měsíc matematiky

V měsíci březnu proběhlo na naší škole několik matematických soutěží. 

Matematický klokan se uskutečnil v pátek 19. 3. a zúčastnilo se ho 144 žáků 2. - 9. ročníku. Zde jsou vítězové jednotlivých kategorií, umístění dalších žáků najdete v záložce kabinet matematiky.

kategorie Cvrček (2. + 3. r.)

 1. místo - Antonín Vavřín (III. B)
 2. místo - Jakub Klejch (II. A)
 3. místo - Krištof Buben (III. C)

kategorie Klokánek (4. + 5. r.)

 1. místo - Eva Kubíčková (V. B)
 2. místo - Pavla Chadimová (V. A)
 3. místo - Matěj Kovář (V. A)

kategorie Benjamín (6. + 7. r.)

 1. místo - Matěj Pokorný (VI. A)
 2. místo - Jakub Smetana (VII. C)
 3. místo - Šimon Šmíd (VII. C)

kategorie Kadet (8. + 9. r.)

 1. místo - Lucie Vanišová (IX. B)
 2. místo - Marek Mikl (VIII. A)
 3. místo - Jan Havla (IX. B)

Konala se i celostátní soutěž Pangea, do které se přihlásilo 80 žáků ze 4. - 9. ročníku. Soutěž probíhala online a přihlášení žáci měli za úkol během 45 min vyřešit 15 úloh. Jak se jim dařilo, zjistíme až na začátku května. 60 nejlepších v každé kategorii pak postoupí do národního kola.

Pochvala patří 3 děvčatům ze VII. A. Pavla Lorencová a Barbora Ramešová ve středu 31.3. reprezentovaly naši školu v okresním kole matematické olympiády a Šárka Halouzková se účastní celoroční čtyřkolové soutěže Mates, kterou pro žáky svitavského okresu pořádá Gymnázium v Poličce.

Všem, kteří se nebojí i po tak dlouhé době distanční výuky poprat s netradičními a mnohdy náročnými úlohami, děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

1. 3. 2021 - Úspěch v okresním kole zeměpisné olympiády

Dne 17. 2., tedy během jarních prázdnin, se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Oproti předchozím ročníkům mohli ze školních kol postoupit 3 žáci, což bylo skvělé, na druhou stranu se zvýšila i konkurence, a to především z gymnázií.  

Žáci soutěžili ve třech kategoriích:

A – 6. třídy – zde se nejlépe umístil Matěj Mikl (VI. C), a sice na 5. místě - jeho práce s atlasem však byla druhou nejlepší! Ema Mundilová (VI. A) příliš nezaostala a umístila se na krásném 8. místě. Dále se zúčastnil a vzorně školu reprezentoval Matěj Pokorný (VI. A).

B – 7. třídy, v níž naši školu zastupovali Pavla Lorencová (VII. A)  a Jakub Smetana (VII. C). Děkujeme za reprezentaci!  

C – 8. a 9. třídy - v této kategorii (jako obvykle nejnabitější) reprezentoval naši školu Daniel Král z IX. A, který v kategorii s 93,5 body ze 100 zvítězil a postupuje do krajského kola. Blahopřejeme! Anna Horáková z VIII. C se se ziskem 80,1 bodu zúčastnila na 10. místě. Jí i Elišce Slavíkové z IX. B děkujeme za reprezentaci.

Krajské kolo se uskuteční 17. března. Danovi budeme držet pěsti!

 

26. 2. 2021 - Úspěch v soutěži Office Aréna 2021

V únoru proběhla na základních a středních školách školní kola celostátní soutěže Office Aréna 2021. Máme radost, že dva naši žáci z IX.A – Jonáš Brýdl a Daniel Král – překonali postupovou hranici a oba se probojovali do krajského kola, kde je čeká náročná měsíční práce. Kluci budou muset vytvořit projekt za využití všech nástrojů Microsoft Office. Budeme jim držet palce. Našim ostatním mladým ajťákům děkujeme za účast. Bohužel mohli z jedné školy postoupit maximálně dva.

Jídelní lístek

Momentálně není k dispozici žádný aktuální jídelní lístek.

Kalendář akcí