NÁSTĚNKA

Hra s rébusy a hlavolamy pro žáky 2. - 5. ročníku - "Koumák v lese"
Koumák v domácí laboratoři
Hra s rébusy a hlavolamy pro žáky 2. - 5. ročníku - "Koumák v lese"
Hra s rébusy a hlavolamy pro žáky 2. - 5. ročníku - "Koumák v lese"
Hra s rébusy a hlavolamy pro žáky 2. - 5. ročníku - "Koumák v lese"
Koumák v domácí laboratoři
Koumák v domácí laboratoři
Koumák v domácí laboratoři

Nabídka pracovního místa 

Základní škola Litomyšl, Zámecká 496 přijme od školního roku 2020/2021 do pracovního poměru učitele pro II. stupeň s aprobací matematika - ruský jazyk (či alespoň jeden z uvedených předmětů). Bližší informace poskytne ředitel školy Petr Doseděl na tel. čísle 461 612 385. Případné životopisy prosím zasílejte na mail 1zs@litomysl.cz. 

Důležitá upozornění

30. 6. 2020 - Pravidla pro hodnocení žáků v 2. pololetí školního roku 2019/20

Vážení rodiče,

MŠMT vydalo vyhlášku č. 211/2020 Sb. o hodnocení žáků v druhém pololetí letošního školního roku. V souladu s touto vyhláškou zpracovala ZŠ Zámecká "Pravidla pro hodnocení žáků v druhém pololetí školního roku 2019/20", která naleznete na odkazu zde.

9. 6. 2020 - Sběr papíru

Vážení rodiče, milí žáci,

ještě před závěrem školního roku bychom rádi zorganizovali tradiční jarní sběr starého papíru. Pokud nám to počasí dovolí, budeme papír odvážet v úterý 9. června. Pokud máte nějaký papír doma, můžete jej na školní dvůr přivážet v pondělí odpoledne (od 16 hodin) a v úterý před vyučováním. Při vjezdu na školní dvůr dbejte prosím zvýšené opatrnosti. Část žáků vstupuje do školní budovy zadním vchodem.

8. 6. 2020 - Otevření školy pro žáky 2. stupně

Vážení rodiče,

v pondělí 8. 6. dojde k další fázi rozvolnění mimořádných opatření, která 11. března uzavřela české základní školy. Rozvolnění nebude návratem k povinné školní docházce a standardnímu způsobu vzdělávání, ale možností nabídnout také žákům 2. stupně osobní účast na třídnických hodinách, které chceme doplnit konzultacemi ve vybraných předmětech (žáci 9. ročníku bodou mít pouze třídniké hodiny, při kterých zreflektují vzdělávání na 2. stupni, odevzdají učebnice, klíče od šatních skříněk apod.).

Třídnické hodiny budou společně s konzultacemi probíhat jedenkrát týdně v předem určený den. Vzhledem k přísným hygienickým opatřením se nemohou uskutečnit v rámci celé třídy, nýbrž ve skupině o max. 15 žácích (počítáme s variantou, že z jedné třídy vytvoříme 2 skupiny). Předpokládáme, že by třídnická hodina trvala 60 minut a navazovala by na ni (případně předcházela třídnické hodině) konzultace v matematice a českém jazyce (každý předmět 30 minut). Po skončení tohoto bloku (8:00 – 10:10 hod. s desetiminutovou přestávkou mezi nimi) bychom rádi některým z těchto žáků nabídli individuální konzultace v předmětech přírodopis, zeměpis, dějepis, fyzika a chemie. Půjde o žáky, kteří podle jednotlivých vyučujících uvedenou konzultaci potřebují vzhledem k upevnění látky probrané distančním způsobem, jejímu dalšímu dovysvětlení apod.

V posledním červnovém týdnu bychom pak žákům rádi nabídli třídnické aktivity. Přesné informace rodičům sdělíme s dostatečným předstihem.

27. 5. 2020 - Příměstské tábory ZŠ Zámecká během letních prázdnin

Vážení rodiče, 

také letos o prázdninách připravujeme pro žáky I. stupně příměstské tábory. Proběhnou ve třech turnusech: 

I. turnus 13. – 17. 07. 2020

II. turnus 20. – 24. 07. 2020

III. turnus 17. – 21. 08. 2020

Bližší informace na plakátu v Kalendáři akcí. Přihlášku žáci dostanou fyzicky, ke stažení je pod záložkou Dětského klubu: https://www.litomysl.cz/1zs/primestske-tabory-letni-prazdniny-2020-1/.

Příhlášku žáci mohou odevzdat prostřednictvím své učitelky, případně ji lze podepsanou a oskenovanou zaslat na adresu: petr.dosedel@1zs.litomysl.cz, případně anna.holcova@1zs.litomysl.cz.

Školní úspěchy

13. 4. 2020 - Úspěch v krajském kole soutěže Office Aréna

Velkého úspěchu dosáhl v krajském kole informatické soutěže Office Aréna Jakub Martiník z VIII. B. Umístil se na skvělém 2. místě. Blahopřejeme!

28. 2. 2020 - Úspěch v soutěži Pangea

V únoru se žáci naší školy zúčastnili školního kola matematické soutěže Pangea. Úžasný výkon podal Kryštof Macek (V. A). Probojoval se do finálového (národního) kola, které se by se mělo konat 19. června v Nové budově Národního muzea v Praze. Gratulujeme!

I další naši žáci dosáhli výborného umístění v Pardubickém kraji: Matěj Pokorný (V. A) - 4. místo, Ester Jiříčková (VI. C) - 7. místo, Pavel Bálský (VIII. A) - 10. místo, Eva Kubíčková (IV. B) - 12. místo. Výsledky jednotlivých kategorií najdete v záložce kabinetu matematiky.

26. 2. 2020 - Okresní kolo olympiády v zeměpisu

Ve středu 26. února proběhlo ve Svitavách okresní kolo olympiády v zeměpisu. Olympiáda se skládá ze 3 částí – práce s atlasem, test geografických znalosti a praktická část. Konkurence byla velká, naši žáci se poměřili s vrstevníky z 15 různých škol v okrese včetně gymnázií. A jak dopadli?

V kategorii A (6. tříd) se na 2. místě umístila Ester Jiřičková, která postupuje do krajského kola, blahopřejeme!

V kategorii B (7. tříd) se na 6. místě umístil Ondřej Schmíd

V kategorii C (8 a 9. tříd) se na 3. místě umístila Eliška Slavíková – budeme čekat na výsledky z ostatních okresních kol v Pardubickém kraji

Všichni zmínění žáci si zaslouží pochvalu a poděkování za reprezentaci školy.

24. 2. 2020 - Školní kolo olympiády v ruském jazyce

V pondělí 24. února proběhlo školní kolo olympiády v ruském jazyce. Nejlépe se v něm dařilo Tomáši Sedláčkovi z VIII. B (první místo) a Anně Barboře Hanusové z IX. B (druhé místo). Tomáš Sedláček postupuje rovnou do krajského kola, které se uskuteční 10. března v Hlinsku.

18. 2. 2020 - Úspěch v okresním kole olympiády v anglickém jazyce

V okresním kole olympiády v anglickém jazyce, která se uskutečnila 18. února, se našim žákům velmi dařilo :-)
Emma Hammoud z 6. ročníku ve své kategorii zvítězila (v kategorii se dále nepostupuje)
Klára Kratochvílová z 9. ročníku obsadila ve své kategorii skvělé druhé místo a postoupila do kraje :-)
 
Blahopřejeme a přejeme Kláře hodně úspěchu v krajském kole!

Jídelní lístek od 1. 6. 2020 do 5. 6. 2020

Polévka
Hlavní jídlo
Pondělí
Zeleninová s pohankou
A: 9,12
Smažené rybí filé, vař.brambory s pažitkou | A: 1a,4,7
Úterý
Kroupová se zeleninou
A: 1c,9,12
Špagety s vepřovým masem a rajčaty, sypané sýrem | A: 1a,7
Středa
Frankfurtská
A: 1a,7,9
Vepřová kýta na kmíně, těstoviny /brambory/ | A: 1a
Čtvrtek
Hovězí s kapustou a rýží
A: 12
Kuřecí stehno pečené na másle, jasmínová rýže | A: 7
Pátek
Slepičí vývar s nudlemi
A: 1a,9,12
Čočka na kyselo, vař.vajíčko /uzená šunka/, chléb, kys.okurka | A: 1a,3,10

Kalendář akcí

ZÁKLADNÍ ŠKOLA LITOMYŠL

ZÁMECKÁ 496

570 01 LITOMYŠL

IČ: 47487283

Facebook

E-mail: 1zs@litomysl.cz

Telefon: 461 612 275

  • OP VVV
  • Jeden svět na školách
  • Příběhy bezpráví
  • Světová škola
  • Arpok
  • Ovoce a zelenina do škol
  • Erasmus +
  • Školní klub
© ZŠ Litomyšl, Zámecká ▪ design 2017 © regrafika