NÁSTĚNKA

Ukliďme Česko
Ukliďme Česko
Ukliďme Česko
Ukliďme Česko
Děkujeme!
Ve stínu kakaovníku
Ve stínu kakaovníku
Ukliďme Česko

Chceme být školou otevřenou, bezpečnou a respektující.

Informace k provozu školy od 12. dubna

Vážení rodiče, 

od pondělí 12. 4. dojde o obnovení rotační výuky na 1. stupni ZŠ. V týdnu od 12. 4. se budou prezenčně vzdělávat třídy I. A, B, III. B, V. A, B. Ostatní třídy se vzdělávají distančně. V týdnu od 19. 4. se prezenčně vzdělávají třídy II. A, B, III. A, C a IV. A, B. Ostatní třídy se vzdělávají distančně.

Žáci 2. stupně zůstávají na distanční výuce, povoleny jsou však skupinové konzultace, které budou v týdnu od 12. 4. umožněny žákům 9. ročníku, kteří se připravují na přijímací zkoušky: 13. 4. IX. B, 14. 4. IX. C a 15. 4. IX. A.

Bližší informace (včetně povinného testování žáků) sdělíme prostřednictvím třídních učitelů nejpozději v pátek 9. dubna.

Školní stravování:

- žáci vzdělávající se prezenčně + žáci účastnící se skupinových konzultací se mohou stravovat ve školní jídelně (výběr ze dvou jídel, oběd není nutné objednávat)

- žáci vzdělávající se distančně si mohou oběd vyzvednout ve výdejovém okénku v časech 11:00 - 11:30 hod. a 13:00 - 13:30 hod. (oběd musí být objednán)

Testování: 

Aby se žák mohl prezenčně vzdělávat, musí být testován na přítomnost viru SARS-CoV-2. Testování musí proběhnout ve škole, testy pro děti máme připraveny (rodič si může přinést svůj, musí být však uznaný Ministerstvem zdravotnictví ČR). Testování představuje pro některé děti psychickou bariéru, není však bolestné ani náročné. Jak probíhá, se můžete podívat ZDE. 

Motivační online zápis

Prosíme rodiče, kteří se přihlásili k motivačnímu online zápisu dne 8. 4. ve 13:15 hod. a 13. 4. ve 13:00 hod., aby poslali potvrzující e-mail na adresu jana.slaba@1zs.litomysl.cz. Bez tohoto potvrzení nemůžeme poslat pozvánku ke schůzce.

Nabídka pracovního místa

Druhý pedagog ve třídě

ZŠ Litomyšl, Zámecká 496 přijme na pozici "druhý pedagog ve třídě" pracovníka s výší úvazku 0,5. Pracovní pozice vznikne ve třídě prvního stupně, nástup možný od 1. 5. (případně později dle vzájemné dohody).

Požadavky: bakalářské či magisterské vzdělání v oboru učitelství 

Životopisy zasílejte zástupkyni ředitele Janě Slabé, mail: jana.slaba@1zs.litomysl.cz, tel.: 461 612 385 (ředitelna školy)

Důležitá upozornění

22. 4. 2021 - Beseda o škole v Indii

Vážení rodiče, milí žáci,

přijměte pozvání na online besedu o škole v Indii. Průvodkyní nám bude Jana Macková, která působila ve škole ve státě Bihár. Bihár je jedním z nejchudších států Indie, negramotnost zde dosahuje až padesáti procent. Beseda se uskuteční v prostředí MS Teams 22. dubna od 18:30 hod. Bližší informace na plakátku v Kalendáři akcí. 

20. 4. 2021 - Zápis dětí do 1. ročníku

Vážení rodiče,

zápis dětí do prvního ročníku školního roku 2021/2022 proběhne i letos bez osobní přítomnosti dětí. Uskuteční se ve dnech 6. - 20. dubna. Veškeré potřebné informace naleznete ZDE. V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat.

16. 4. 2021 - Předání zápisových lístků pro zákonné zástupce žáků 9. ročníku

Vážení rodiče žáků 9. tříd, 

zápisové lístky bude výchovná poradkyně Martina Vomáčková předávat formou take away u předního vchodu do školy v tyto dny:

Pondělí 12. 4. 2021 7:00 - 7:45 hod. a 15:00 - 16:00 hod.

Pátek 16. 4. 8:00 - 8:45 hod.

Školní úspěchy

9. 4. 2021 - Školní kolo biologické olympiády

I přes nepřítomnost žáků ve škole se letos 31. března konalo školní kolo biologické olympiády. Novinkou bylo, že tato soutěž proběhla poprvé online formou. Biologické olympiády se zúčastnilo celkem 10 žáků 2. stupně. Naši mladí vědci prokazovali své znalosti z oblasti vodního světa ve vědomostním testu, poznávali rostliny a živočichy na obrázcích a v domácích podmínkách prováděli laboratorní úkol. V kategorii D (6. - 7. třída) zvítězila Míša Umová z VI.C a v kategorii C (8. – 9. třída) zvítězila Magdaléna Jeřábková z IX.B. Gratulujeme! Obě vítězky postupují do krajského kola, které by se mělo konat na přelomu dubna a května.

31. 3. 2021 - Březen - měsíc matematiky

V měsíci březnu proběhlo na naší škole několik matematických soutěží. 

Matematický klokan se uskutečnil v pátek 19. 3. a zúčastnilo se ho 144 žáků 2. - 9. ročníku. Zde jsou vítězové jednotlivých kategorií, umístění dalších žáků najdete v záložce kabinet matematiky.

kategorie Cvrček (2. + 3. r.)

 1. místo - Antonín Vavřín (III. B)
 2. místo - Jakub Klejch (II. A)
 3. místo - Krištof Buben (III. C)

kategorie Klokánek (4. + 5. r.)

 1. místo - Eva Kubíčková (V. B)
 2. místo - Pavla Chadimová (V. A)
 3. místo - Matěj Kovář (V. A)

kategorie Benjamín (6. + 7. r.)

 1. místo - Matěj Pokorný (VI. A)
 2. místo - Jakub Smetana (VII. C)
 3. místo - Šimon Šmíd (VII. C)

kategorie Kadet (8. + 9. r.)

 1. místo - Lucie Vanišová (IX. B)
 2. místo - Marek Mikl (VIII. A)
 3. místo - Jan Havla (IX. B)

Konala se i celostátní soutěž Pangea, do které se přihlásilo 80 žáků ze 4. - 9. ročníku. Soutěž probíhala online a přihlášení žáci měli za úkol během 45 min vyřešit 15 úloh. Jak se jim dařilo, zjistíme až na začátku května. 60 nejlepších v každé kategorii pak postoupí do národního kola.

Pochvala patří 3 děvčatům ze VII. A. Pavla Lorencová a Barbora Ramešová ve středu 31.3. reprezentovaly naši školu v okresním kole matematické olympiády a Šárka Halouzková se účastní celoroční čtyřkolové soutěže Mates, kterou pro žáky svitavského okresu pořádá Gymnázium v Poličce.

Všem, kteří se nebojí i po tak dlouhé době distanční výuky poprat s netradičními a mnohdy náročnými úlohami, děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

1. 3. 2021 - Úspěch v okresním kole zeměpisné olympiády

Dne 17. 2., tedy během jarních prázdnin, se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Oproti předchozím ročníkům mohli ze školních kol postoupit 3 žáci, což bylo skvělé, na druhou stranu se zvýšila i konkurence, a to především z gymnázií.  

Žáci soutěžili ve třech kategoriích:

A – 6. třídy – zde se nejlépe umístil Matěj Mikl (VI. C), a sice na 5. místě - jeho práce s atlasem však byla druhou nejlepší! Ema Mundilová (VI. A) příliš nezaostala a umístila se na krásném 8. místě. Dále se zúčastnil a vzorně školu reprezentoval Matěj Pokorný (VI. A).

B – 7. třídy, v níž naši školu zastupovali Pavla Lorencová (VII. A)  a Jakub Smetana (VII. C). Děkujeme za reprezentaci!  

C – 8. a 9. třídy - v této kategorii (jako obvykle nejnabitější) reprezentoval naši školu Daniel Král z IX. A, který v kategorii s 93,5 body ze 100 zvítězil a postupuje do krajského kola. Blahopřejeme! Anna Horáková z VIII. C se se ziskem 80,1 bodu zúčastnila na 10. místě. Jí i Elišce Slavíkové z IX. B děkujeme za reprezentaci.

Krajské kolo se uskuteční 17. března. Danovi budeme držet pěsti!

 

26. 2. 2021 - Úspěch v soutěži Office Aréna 2021

V únoru proběhla na základních a středních školách školní kola celostátní soutěže Office Aréna 2021. Máme radost, že dva naši žáci z IX.A – Jonáš Brýdl a Daniel Král – překonali postupovou hranici a oba se probojovali do krajského kola, kde je čeká náročná měsíční práce. Kluci budou muset vytvořit projekt za využití všech nástrojů Microsoft Office. Budeme jim držet palce. Našim ostatním mladým ajťákům děkujeme za účast. Bohužel mohli z jedné školy postoupit maximálně dva.

28. 1. 2021 - Okresní kolo olympiády v českém jazyce

Ve čtvrtek 28. ledna se uskutečnilo okresní kolo olympiády v českém jazyce. I tato soutěž musela vzhledem k epidemiologickým opatřením proběhnout online. Naši školu zastupovaly Anastázie Sýkorová (IX. A) a Eliška Slavíková (IX. B). Olympiády se účastnilo celkem 25 žáků základních škol a nižších gymnázií - a oběma děvčatům se velmi dařilo! Anastízie Sýkorová se umístila na skvělém 5. místě, Eliška Slavíková pak na velmi dobrém místě osmém. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Jídelní lístek od 12. 4. 2021 do 16. 4. 2021

Polévka
Hlavní jídlo
Pondělí
Kapustová
A: 1a,12
Vepřová kýta po cikánsku, dušená rýže | A: 1a
Zapečené těstoviny s uzeným masem a špenátem | A: 1a,3
Úterý
Kmínová s houskou
A: 1a,9
Hovězí guláš, houskové knedlíky | A: 1a,3
Sojové maso GYROS, dušená červená čočka | A: 6
Středa
Brokolicový krém
A: 7
Holandský vepřový řízek, vařené brambory | A: 1a,3,7
Chilli con carne, zeleninový salát, chléb | A: 1a
Čtvrtek
Zeleninový vývar s kuskusem
A: 1a,9,12
Vepřová kýta po selsku, bramborové špalíky, dušený špenát | A: 1a,3
Nudle s mákem, cukrem a máslem, mléko | A: 1a,7
Pátek
Hovězí rychlá s vejci
A: 3,9
Námořnické /krůtí/ maso, bulgur /rýže/ | A: 1a
Smažený květák, vařené brambory, tatarská omáčka | A: 1a,3,7

Kalendář akcí