NÁSTĚNKA

Pasování prvňáčků na čtenáře
Pasování prvňáčků na čtenáře
Pasování prvňáčků na čtenáře
Pasování prvňáčků na čtenáře
Třetí a páté místo v krajském kole Poháru rozhlasu
Dny florbalu - první místo mladších žáků
Třetí a páté místo v krajském kole Poháru rozhlasu
Dny florbalu - první místo mladších žáků

Chceme být školou otevřenou, bezpečnou a respektující.

Výpomoc s výukou českého jazyka u ukrajinských žáků

Základní škola Litomyšl, Zámecká 496 přijme na dohodou o provedení práce pracovníka určeného pro výpomoc s výukou českého jazyka u ukrajinských žáků prvního stupně. Jedná se o 4 až 5 hodin týdně, obvykle první či druhou vyučovací hodinu. Nástup možný ihned, ukončení 30. 6. Vhodné např. pro maturanty či studenty vysokých škol. Bližší informace poskytne ředitel školy Ondřej Vomočil, tel. 731 577 742, mail. ondrej.vomocil@1zs.litomysl.cz.

Důležitá upozornění

16. 6. 2022 - Zápis ukrajinských dětí do 1. ročníku

Vážení rodiče, 

zápis ukrajinských dětí do prvního ročníku základní školy proběhne 16. června od 13 do 15 hodin. Bližší informace poskytne zástupkyně ředitele pro první stupeň Jana Slabá, tel. 461 612 385.

9. 6. 2022 - Tajný cyklovýlet

Ve čtvrtek 9. června se uskuteční další z řady cyklovýletů. Více informací naleznou zájemci na plakátku v Kalendáři akcí, případně je poskytne pan učitel Čapek.

7. 6. 2022 - Poznávací zájezd do Osvětimi

V úterý 7. června se žáci nejvyššího ročníku vypraví do někdejšího nacistického koncentračního a vyhlazovacího tábora Osvětim I a Osvětim II - Březinka, továrny na smrt a místa obrovského utrpení (zejména) židovského obyvatelstva. Při vyprávění si připomenou i osud litomyšlských Židů, od jejichž deportace do ghetta Terezín uplyne letos v prosinci 80 let. Bližší informace žákům sdělí vyučující dějepisu.

3. 6. 2022 - Žákovský ples ve stylu devadesátek

Žákovský parlament připravil na pátek 3. června žákovský ples ve stylu devadesátek. Ples je určený žákům 4. - 9. ročníku, uskuteční se od 17 do 21 hodin v prostorách školní jídelny. Žáci připravují bohaté občerstvení, předtančení, fotokoutek, ale i tombolu.

3. 6. 2022 - Testování žáků 5. ročníku - Česká školní inspekce

Vážení rodiče, 

ZŠ Zámecká byla Českou školní inspekcí vybrána pro „Výběrové zjišťování výsledků vzdělávání žáků 5. ročníku ve školním roce 2021/2022“. Testování probíhá v předmětech český jazyk, matematika a v dovednostech usnadňujících učení. Probíhat bude od 18. května do 3. června. Bližší informace sdělí třídní učitelky, případně ředitel školy.

Školní úspěchy

26. 5. 2022 - Třetí a páté místo v krajském kole Poháru rozhlasu

Ve čtvrtek 26. května se ve Svitavách uskutečnilo krajské kolo Poháru rozhlasu. A výsledky? Mladší a starší žáci 5. místo, starší dívky 3. místo. Vzhledem k tomu, že šlo o kraj, jde o výrazný úspěch. Žákyně Karolína Suchánková si navíc vytvořila osobní rekord v běhu na 800 m v parádním čase 2:24,87 :-) Všem žákům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

23. 5. 2022 - První místo mladších žáků v rámci Dnů florbalu

V pondělí 23. května se mladší žáci zúčastnili Dnů florbalu, které se uskutečnily v České Třebové. Družstvo hrající v níže uvedeném složení se velice dařilo - obsadilo totiž fantastické první místo. Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. 

Složení družstva: Šimon Krejsa, Vít Krejsa, Adam Brýdl, Filip Weissar, Adam Portlík, Filip Havran

16. 5. 2022 - Soutěž v poznávání přírodnin

V pondělí 16. května byly zveřejněny výsledky Soutěže v poznávání přírodnin, která se o týden dříve konala v České Třebové. Naši školu reprezentovalo 5 žáků 7. - 9. ročníku. Některým z nich se velice dařilo! Stanislav Suchánek ze VII. C obsadil v kategorii 6. a 7. tříd fantastické první místo, jeho bratr Karel Suchánek ze stejné třídy pak místo druhé. Ondřej Schmíd z IX. B obsadil v kategorii 8. a 9. tříd místo třetí. Blahopřejeme a všem žákům děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

11. 5. 2022 - Čtvrté a páté místo v krajském kole soutěže Zlatý list

Po 3 letech jsme spolu s žáky zavítali do záchranné stanice Pasíčka u Proseče, kde žáci v krajském kole soutěže Zlatý list prokazovali své znalosti z oborů ekologie, botaniky, zoologie, ochrany životního prostředí, geologie a neživé složky přírody. Speciální stanoviště soutěže pak bylo věnováno netopýrům.  

Mladší žáci (4. - 6. ročník, 2 hlídky) ve složení Jakub Novotný (VI. A), Dominik Pavliš (VI. A), Jáchym Rousek (IV. B), Kryštof Chochola (VI. C), Filip Huška (VI. C) a Tomáš Krejčí (IV. B) obsadili krásné 4. místo z deseti soutěžících kolektivů. 

Starší žáci (7. - 9. ročník, 2 hlídky) ve složení Ondřej Schmíd (IX. B) Kateřina Frycová (VIII. B), Eliška Kovářová (VII. D) a Anna Horáková (IX. C), Ema Mundilová (VII. A) a Karel Suchánek (VII. C) obsadili 5. místo z jedenácti soutěžících kolektivů

Všem děkujeme za výbornou reprezentaci školy!  

10. 5. 2022 - Obrovský úspěch Daniela Džbánka z IX. B

Obrovského úspěchu dosáhl Daniel Džbánek v soutěži Office Aréna, když v úterý 10. května zvítězil v republikovém kole této soutěže, které se konalo v Praze. 

Cílem soutěže je motivovat žáky základních a studenty středních škol všech krajů České republiky k práci s moderními informačními technologiemi a pomoci jim tak zajistit lepší pozici nejen ve škole, ale i při vstupu na pracovní trh. Neméně důležité je dlouhodobé porovnání úrovně žáků a studentů v používání moderních informačních technologií. Účastníci dokazují nejen svou technickou zdatnost při práci v kancelářských aplikacích Microsoft Office, ale zároveň musí obstát i v prezentačních a komunikačních dovednostech.

Soutěž v odborných znalostech a využívání aplikací Microsoft Office je realizovaná a organizovaná Vzdělávacím centrem Microsoft Partneři ve vzdělávání kraje Vysočina, generálním partnerem společností Microsoft s.r.o. Česká republika, společností Computer Media a společností K-net Technical International Group. Soutěž je dále realizována ve spolupráci se Vzdělávacími centry Microsoft Partneři ve vzdělávání Česká republika.

Děkujeme Danovi za skvělou reprezentaci školy a přejeme mu mnoho podobných úspěchu na střední škole.

Jídelní lístek od 30. 5. 2022 do 3. 6. 2022

Polévka
Hlavní jídlo
Pondělí
Zeleninová s vejci
A: 1a,3,9,12
Segedínský guláš, houskové knedlíky | A: 1a,3,7,10
Zapečené brambory se zeleninou a mletým masem, přízdoba | A: 9
Zeleninové rizoto s červenou čočkou | A: 7,9
Úterý
Slepičí vývar s nudlemi
A: 1a,9,12
Džuveč z kuřecího masa, sypaný sýrem, červená řepa | A: 7
Zapečená treska s paprikovými proužky, šťouchané brambory | A: 4
Brokolicový nákyp, vařené brambory, přízdoba | A: 3,7,
Středa
Česneková
A: 12
Čočka na kyselo, uzená kýta od kosti, chléb, kyselá okurka | A: 1a,10
Kuřecí perkelt, špecle/těstoviny | A: 1a,3,7
Ovesná kaše s kakaem, cukrem, politá máslem, kakao | A: 1d,7
Čtvrtek
Bořšč
A: 7,9,12
Kuřecí prsa na kari, jasmínová rýže | A: 1a,7
Vepřová pečená kýta, lepenice (brambory,zelí) | A: 1a,10
Těstoviny copánky se špenátem | A: 1a
Pátek
Špenátová
A: 1a,7
Máslový řízek sekaný, vařené brambory, přízdoba | A: 1a,3,7
Kuřecí WOK, jasmínová rýže | A: 1a,3,6
Grenadýrský pochod (brambory, těstoviny, slanina) | A: 1a,3

Kalendář akcí