NÁSTĚNKA

Příměstské tábory - letní prázdniny 2020
Rozloučení s deváťáky
Rozloučení s deváťáky
Velká změna
Příměstské tábory - letní prázdniny 2020
Rozloučení s deváťáky
Příměstské tábory - letní prázdniny 2020
Příměstské tábory - letní prázdniny 2020

Důležitá upozornění

31. 8. 2020 - Krásné prázdniny

Vážení rodiče, milí žáci, 

děkujeme za přízeň v uplynulém školním roce, který byl pro nás všechny úplně jiný, než jsme byli zvyklí. Přejeme vám krásné prázdniny a přijemnou dovolenou. Ve škole se na vás těšíme opět 1. září.

31. 8. 2020 - Provoz školy o letních prázdninách

Vážení rodiče,

provoz školy bude o prázdninách zajištěn pouze v omezeném režimu. V červenci se bude jednat o dny 1. až 18. 7. v době od 8:00 do 12:00 hod. Ve škole bude přítomna paní účetní, případnou schůzku doporučujeme předem objednat na telefonním čísle 461 612 275. V době od 20. 7. do 2. 8. čerpá paní účetní dovolenou. V akutních případech se v těchto dnech můžete obrátit na zástupce ředitele Stanislava Švejcara, telefon 732 806 804. V týdnu od 3. do 7. srpna bude paní účetní opět přítomna. V období od 10. do 14. 8. bude škola z důvodu čištění podlah zcela mimo provoz. V následujícím období již bude přítomno vedení školy.

31. 8. 2020 - Dětský klub pro žáky budoucích čtvrtých a pátých tříd

Vážení rodiče budoucích čtvrťáků a páťáků,

rádi bychom Vás informovali o možnosti přihlásit Vaše dítě od září 2020 do Dětského klubu. Dětský klub bude ve škole fungovat již třetím rokem, jedná se o alternativu školní družiny pro starší žáky prvního stupně. Klub je v provozu denně od 12:00 do 17:00 hodin v místnosti žákovské knihovny. Pro žáky je připraven zajímavý program zahrnující pohybové, zájmové, případně také vzdělávací aktivity, a to nejen v prostorách školy, ale i na území Litomyšle a v jejím okolí. Dětský klub je hrazen z projektu, pro žáky ZŠ Zámecká je zdarma. Přihlášky naleznete na webových stránkách školy pod záložkou Dětský klub, případně je možné si je vyzvednout u třídní učitelky.

27. 8. 2020 - Setkání s rodiči žáků budoucích prvňáčků

Vážení rodiče,

dovolte, abychom Vás pozvali na informativní schůzku, která se se uskuteční ve čtvrtek 27. 8. od 16:30 hod. v budově školy. Na schůzce Vás seznámíme se základními informacemi, které se týkají nástupu Vašeho dítěte do první třídy. Děti budou moci strávit první chvíle se svými budoucími učitelkami. Budeme rádi, když této možnosti využijete.

Ředitelství ZŠ Zámecká

26. 8. 2020 - Setkání s rodiči žáků budoucího 6. ročníku

Vážení rodiče budoucích šesťáků,

dovolte, abychom Vás pozvali na informativní schůzku, která se uskuteční 26. 8. od 16:30 hod. v budově školní jídelny (vchod ze dvora). Na schůzce představíme třídní učitelky budoucích šestých tříd a předáme základní informace týkající se začátku školního roku a adaptačního kurzu. Rádi rovněž zodpovíme Vaše případné dotazy. Těšíme se na Vás!

Ředitelství ZŠ Zámecká

Školní úspěchy

13. 4. 2020 - Úspěch v krajském kole soutěže Office Aréna

Velkého úspěchu dosáhl v krajském kole informatické soutěže Office Aréna Jakub Martiník z VIII. B. Umístil se na skvělém 2. místě. Blahopřejeme!

28. 2. 2020 - Úspěch v soutěži Pangea

V únoru se žáci naší školy zúčastnili školního kola matematické soutěže Pangea. Úžasný výkon podal Kryštof Macek (V. A). Probojoval se do finálového (národního) kola, které se by se mělo konat 19. června v Nové budově Národního muzea v Praze. Gratulujeme!

I další naši žáci dosáhli výborného umístění v Pardubickém kraji: Matěj Pokorný (V. A) - 4. místo, Ester Jiříčková (VI. C) - 7. místo, Pavel Bálský (VIII. A) - 10. místo, Eva Kubíčková (IV. B) - 12. místo. Výsledky jednotlivých kategorií najdete v záložce kabinetu matematiky.

26. 2. 2020 - Okresní kolo olympiády v zeměpisu

Ve středu 26. února proběhlo ve Svitavách okresní kolo olympiády v zeměpisu. Olympiáda se skládá ze 3 částí – práce s atlasem, test geografických znalosti a praktická část. Konkurence byla velká, naši žáci se poměřili s vrstevníky z 15 různých škol v okrese včetně gymnázií. A jak dopadli?

V kategorii A (6. tříd) se na 2. místě umístila Ester Jiřičková, která postupuje do krajského kola, blahopřejeme!

V kategorii B (7. tříd) se na 6. místě umístil Ondřej Schmíd

V kategorii C (8 a 9. tříd) se na 3. místě umístila Eliška Slavíková – budeme čekat na výsledky z ostatních okresních kol v Pardubickém kraji

Všichni zmínění žáci si zaslouží pochvalu a poděkování za reprezentaci školy.

24. 2. 2020 - Školní kolo olympiády v ruském jazyce

V pondělí 24. února proběhlo školní kolo olympiády v ruském jazyce. Nejlépe se v něm dařilo Tomáši Sedláčkovi z VIII. B (první místo) a Anně Barboře Hanusové z IX. B (druhé místo). Tomáš Sedláček postupuje rovnou do krajského kola, které se uskuteční 10. března v Hlinsku.

18. 2. 2020 - Úspěch v okresním kole olympiády v anglickém jazyce

V okresním kole olympiády v anglickém jazyce, která se uskutečnila 18. února, se našim žákům velmi dařilo :-)
Emma Hammoud z 6. ročníku ve své kategorii zvítězila (v kategorii se dále nepostupuje)
Klára Kratochvílová z 9. ročníku obsadila ve své kategorii skvělé druhé místo a postoupila do kraje :-)
 
Blahopřejeme a přejeme Kláře hodně úspěchu v krajském kole!

Jídelní lístek

Momentálně není k dispozici žádný aktuální jídelní lístek.

Kalendář akcí

ZÁKLADNÍ ŠKOLA LITOMYŠL

ZÁMECKÁ 496

570 01 LITOMYŠL

IČ: 47487283

Facebook

E-mail: 1zs@litomysl.cz

Telefon: 461 612 275

  • OP VVV
  • Jeden svět na školách
  • Příběhy bezpráví
  • Světová škola
  • Arpok
  • Ovoce a zelenina do škol
  • Erasmus +
  • Školní klub
© ZŠ Litomyšl, Zámecká ▪ design 2017 © regrafika