TŘÍDY, DRUŽINA, NADANÍ - 6.B

Setkání žákovského parlamentu
Setkání žákovského parlamentu
Setkání žákovského parlamentu
Setkání žákovského parlamentu
Přijď 31. 1. do školy jako kráska či krasavec aneb Dneska bez tepláků.
Setkání žákovského parlamentu
Setkání žákovského parlamentu
Setkání žákovského parlamentu

AKTUALITY

Úspěch v zeměpisné olympiádě

Srdečně gratulujeme Lucce Kopecké, Zdendovi Tučovi a Tondu Vavřínovi ke skvělým výsledkům ve školním kole zeměpisné olympiády.

21. 2. budeme vítězi školního kola Tondovi držet palce na okresním kole ve Svitavách.

Datum: 2. 1. 2024 | Počet fotografií: 1

Přejeme vám, ať vás v novém roce nezdolá žádná nepřízeň osudu. Nakonec je to vždycky jenom přeháňka.

Prosincová adventní výzva

Naše poradenské pracoviště pro třídy i vyučující připravilo 24 úkolů, které můžeme všichni plnit během předvánoční doby. Třída, jejíž žáci splní nejvíce "stromečkových úkolů", bude v lednu odměněna. Hlavním cílem aktivity je však zpříjemnit vánoční čas a připomenout, co je opravdu v našem životě důležité.

Bobřík informatiky      

V hodinách informatiky se děti zúčastnily logické soutěže Bobřík informatiky, která je zaměřena na informatické myšlení (algoritmizace, logické úlohy apod.). 

Na začátku soutěže mají žáci +60 bodů. Za špatné odpovědi získávají mínus body, za nezodpovězenou otázku nulu, za správné řešení body do plusu. Naši žáci v kategorii Benjamin potřebovali získat celkem 120 bodů, aby se stali úspěšnými řešiteli. A podařilo se to mnohým z naší třídy, kterým srdečně gratulujeme.

Úspěšní řešitelé: Kateřina Bulvová, Štěpán Veselý, Zdeněk Tuč, Lucie Kopecká, Michaela Mlejnková, Antonín Vavřín, Matěj Krátký 

Úspěch v Logické olympiádě

S radostí gratulujeme Lucce Kopecké, která se umístila na 2. místě v Logické olympiádě, ve které se žáci potýkají s rozmanitými logickými úlohami na počítači.

 

Sběr papíru

 

V týdnu od 2. do 6. 10. se uskutečnil podzimní sběr papíru neboli mezitřídní soutěž o největší váhu nasbíraného papíru a kartonu za třídu. Za podporu vašich dětí děkuji a těším se na první společné třídní setkání.

 

Úspěch v soutěži o nej palačinku

Žáci a žákyně naší třídy okouzlili mlsnou porotu svými lahodnými a krásně nazdobenými palačinkami natolik, že obsadili 2. a 3. místo. Více informací a fotek najdete v záložce "Prožité akce".

Srdečně gratulujeme kuchtíkům.

18. - 22. 9. Týden mobility

Spolu s dalšími státy Evropy bychom si chtěli připomenout, jak je důležité pečovat o naše životní prostředí. Třeba tím, že se alespoň v jednom týdnu pokusíme vzdát cestování autem a využijeme jiné způsoby přepravy. Dřívější vstávání, kontakt se známými v autobuse, ranní či odpolední procházka, protažení na kole, to vše jistě stojí za čistší a klidnější den.