ŠKOLNÍ ÚSPĚCHY

13. 4. 2020 - Úspěch v krajském kole soutěže Office Aréna

Velkého úspěchu dosáhl v krajském kole informatické soutěže Office Aréna Jakub Martiník z VIII. B. Umístil se na skvělém 2. místě. Blahopřejeme!

28. 2. 2020 - Úspěch v soutěži Pangea

V únoru se žáci naší školy zúčastnili školního kola matematické soutěže Pangea. Úžasný výkon podal Kryštof Macek (V. A). Probojoval se do finálového (národního) kola, které se by se mělo konat 19. června v Nové budově Národního muzea v Praze. Gratulujeme!

I další naši žáci dosáhli výborného umístění v Pardubickém kraji: Matěj Pokorný (V. A) - 4. místo, Ester Jiříčková (VI. C) - 7. místo, Pavel Bálský (VIII. A) - 10. místo, Eva Kubíčková (IV. B) - 12. místo. Výsledky jednotlivých kategorií najdete v záložce kabinetu matematiky.

26. 2. 2020 - Okresní kolo olympiády v zeměpisu

Ve středu 26. února proběhlo ve Svitavách okresní kolo olympiády v zeměpisu. Olympiáda se skládá ze 3 částí – práce s atlasem, test geografických znalosti a praktická část. Konkurence byla velká, naši žáci se poměřili s vrstevníky z 15 různých škol v okrese včetně gymnázií. A jak dopadli?

V kategorii A (6. tříd) se na 2. místě umístila Ester Jiřičková, která postupuje do krajského kola, blahopřejeme!

V kategorii B (7. tříd) se na 6. místě umístil Ondřej Schmíd

V kategorii C (8 a 9. tříd) se na 3. místě umístila Eliška Slavíková – budeme čekat na výsledky z ostatních okresních kol v Pardubickém kraji

Všichni zmínění žáci si zaslouží pochvalu a poděkování za reprezentaci školy.

24. 2. 2020 - Školní kolo olympiády v ruském jazyce

V pondělí 24. února proběhlo školní kolo olympiády v ruském jazyce. Nejlépe se v něm dařilo Tomáši Sedláčkovi z VIII. B (první místo) a Anně Barboře Hanusové z IX. B (druhé místo). Tomáš Sedláček postupuje rovnou do krajského kola, které se uskuteční 10. března v Hlinsku.

18. 2. 2020 - Úspěch v okresním kole olympiády v anglickém jazyce

V okresním kole olympiády v anglickém jazyce, která se uskutečnila 18. února, se našim žákům velmi dařilo :-)
Emma Hammoud z 6. ročníku ve své kategorii zvítězila (v kategorii se dále nepostupuje)
Klára Kratochvílová z 9. ročníku obsadila ve své kategorii skvělé druhé místo a postoupila do kraje :-)
 
Blahopřejeme a přejeme Kláře hodně úspěchu v krajském kole!

5. 2. 2020 - Okresní kolo v olympiádě v německém jazyce

DDM Duha Ústí nad Orlicí byl 5. února dějištěm okresního kola olympiády v německém jazyce kategorie II. A pro okres Svitavy. 4. místo obsadila Taťána Velcová z 9. B a 7. místo pak Michaela Kopecká z 9. C. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

3. 2. 2020 - Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

Na konci ledna proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce, kterého se zúčastnilo 41 žáků 2. stupně. Ti závodili ve dvou kategoriích -  6. a 7. třídy a 8. a 9. tříd. Výsledky:

Kategorie 6. a 7. tříd:

1. místo - Emma Hammoud (VI. C)

2. místo - Jakub Bican (VII. B)

3. místo - Anna Horáková (VII. C)

 

Kategorie 8. a 9. tříd:

1. místo - Klára Kratochvílová (IX. C)

2. místo - Žaneta Vytlačilová (IX. C)

3. místo - Miroslav Ludra (IX. B)

Žáci, kteří se umístili na prvních místech, postupují do okresního kola. Blahopřejeme!

29. 1. 2020 - Okresní kolo olympiády v matematice

Ve středu 29.1 se ve Svitavách konala dvě okresní kola Matematické olympiády. V kategorii 5. ročníku se nejlépe dařilo Rozálii Vavřínové (V. B), obsadila 7. místo a v kategorii 9. ročníku nás reprezentovala Barbora Zahradníčková (IX. B), která se umístila na 13. místě. Gratulujeme!

28. 1. 2020 - Školní kolo Pythagoriády

V úterý 28.1. se konalo školní kolo Pythagoriády. V kategorii 5. ročníku se nejlépe umístil Matěj Pokorný (V. A), v kategorii 6. ročníku byla nejlepší Šárka Halouzková (VI. A), v kategorii 7. ročníku jsou tři vítězové, Radim Mrkvička (VII. A), Nela Jůzová (VII. A) a Antonín Bláha (VII. C) a v kategorii 8. ročníku se o zlato dělí Daniel Král (VIII. A), Eliška Slavíková (VIII. B) a František Tupec (VIII. A). Gratulujeme!

24. 1. 2020 - Okresní kolo Fyzikální olympiády

V pátek 24.1. se ve Svitavách konalo okresní kolo Fyzikální olympiády. Naši školu zde reprezentovali 3 žáci z IX.A. Nejlépe se vedlo Janu Benešovi, který obsadil 4. místo. Gratulujeme!

24. 1. 2020 - Školní kolo Biologické olympiády

V druhé polovině ledna se na naší škole uskutečnilo školní kolo Biologické olympiády, kterou ve svých kategoriích vyhráli Ondřej Schmíd ze VII. B a Eliška Slavíková u VIII. B. Blahopřejeme a držíme pěsti v dalších kolech soutěže! Kompletní výsledky naleznete na stránkách kabinetu přírodopisu.

21. 1. 2020 - Druhé místo v krajském kole soutěže v šachu

V úterý 21. ledna proběhlo ve Svitavách krajské kolo v soutěži v šachu, ve kterém se našim žákům ve složení Ondřej Čáp (I.B), Radim Čáp (IV.A), Jozef Petrík (IV.B), Jakub Peňáz (IV.B) a Matěj Kovář (IV.A) velmi dařilo - z osmi týmů obsadili 2. místo a vybojovali si postup do celostátního kola. Blahopřejeme!

17. 1. 2020 - Školní kola olympiády v matematice

Na začátku ledna se konala školní kola olympiády v matematice kategorií Z5 a Z9. Nejlepší řešitelé postupují do okresního kola. Z 5. ročníku to jsou Barbora Bulvová a Rozálie Vavřínová (obě z V. B), z 9. ročníku Barbora Zahradníčková (IX. B). Gratulujeme a držíme palce 29. 1. 2020, kdy se děvčata zúčastní okresních kol ve Svitavách.

17. 1. 2020 - Školní kolo Fyzikální olympiády

Na začátku ledna proběhlo školní kolo Fyzikální olympiády, úspěšnými řešiteli se stali Jan Beneš, Petr Dudek a Jiří Bárta, všichni z  IX. A. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole, které se bude konat 24. 1. 2020 ve Svitavách.

14. 1. 2020 - Krajské kolo ve florbale mladších žáků v Litomyšli

Po dvou vítězných turnajích skončila cesta našich žáků ziskem bronzové medaile a poháru za 3. místo v krajském kole. S bilancí 1 vítězství, 1 remíza a 1 prohra opravdu důstojně reprezentovali naši školu. Za to jim patří poděkování a gratulace.

10. 1. 2020 - Školní kolo olympiády v německém jazyce

Na začátku ledna 2020 proběhlo na naší škole školní kolo olympiády v německém jazyce. Přineslo tyto výsledky:

1. místo - Taťána Velcová z IX. B - postup do okresního kola

2. místo - Michaela Kopecka z IX. C, postup do okresního kola

3. místo - Lucie Pávková z IX. A - náhradník

4. místo - Ellen Wirknerová z IX. B

5. místo - Nina Kavková z IX. C

9. 1. 2020 - Školní kolo olympiády v českém jazyce

Krátce před vánočními svátky proběhlo na naší škole školní kolo olympiády z českého jazyka. Výsledky byly vyhlášeny v prvním lednovém týdnu.

Vítězkami školního kola (26 soutěžících) se staly shodným počtem bodů Adéla Nešporová z IX.A a Veronika Dostálová z VIII.C. Dělené druhé místo patří Anastázii Sýkorové z VIII.A a Elišce Slavíkové z VIII.B, na třetím místě se umístily Eva Piknová z IX.A, Kateřina Slavíková z IX.B a Štěpán Šmíd z IX.C. "Medailistům" gratulujeme a ostatním děkujeme za účast. Adéla Nešporová a Veronika Dostálová postupují do okresního kola, které proběhne 23. ledna ve Svitavách.

11. 12. 2019 - Okresní kolo ve florbale žáků 6. a 7. tříd

Florbalové úspěchy našich mladších žáků pokračují i v dalším kole soutěže. V celku suverénně se vypořádali s pěticí soupeřů v okresním kole s konečným skóre branek 11:2. Vítězstvím si zasloužili postup do krajského kola, které se hraje opět v Litomyšli a to 14. ledna 2020. Blahopřejeme a budeme jim všichni přát další povedený turnaj.

10. 12. 2019 - Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

V úterý 10. prosince proběhla soutět Hledáme nejlepšího mladého chemika, do níž se naše škola pravidelně přihlašuje. Ze 444 zúčastěných žáků (z 5 krajů) se naši žáci umístili takto: Miroslav Ludra z IX. B 86. místo, Eliška Zőlflová z IX. C 187. místo, Marika Rožková z IX. C 227. místo. 

27. 11. 2019 - Oblastní kolo ve florbale žáků 6. a 7. tříd

V úterý 26. listopadu se v úvodním kole florbalové soutěže nejvíce dařilo našim klukům. Za vítězství v turnaji získali nejen putovní pohár Modré školy, ale také postup do kola okresního, které se odehraje 11. prosince v Litomyšli. Blahopřejeme a budeme se těšit na další podobné výkony.

27. 11. 2019 - PC_ák 2019

Již poosmé v řadě se žáci se zájmem o ICT nebo elektrotechniku zúčastnili soutěže PC_ák, kterou pořádá Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice. A již poosmé jsme si odvezli nějaký ten diplom. Mezi úspěšné tvůrce se letos zařadila Alžběta Racková z IX. A, která si odvezla diplom za 2. místo v kategorii Grafický návrh. Svým ručně, resp. myší malovaným obrázkem porazila 40 soků a sokyň z celého kraje. V nové kategorii Tvorba plakátu zabodoval Jakub Martiník z VIII. B. Ten si za svůj výtvor odnesl diplom za 3. místo. I Jakub musel přeskočit 20 talentovných žáků z celého kraje. Navíc si oba odvezli i hodnotné ceny. Je ovšem potřeba zmínit i ostatní, kteří z naší školy zkusili štěstí a pilně se na soutěž připravovali. Děkujeme Adamu Borkovi, Danielu Královi, Barboře Zahradníčkové, Miroslavu Ludrovi, Jakubu Brisudovi a Václavu Šoulákovi za účast.

25. 11. 2019 - Úspěch v okresním kole v šachu

V pondělí 25. listopadu se ve Svitavách uskutečnilo okresní kolo v šachové soutěži, kde naši žáci vybojovali 1. místo a postup do kraje. Blahopřejeme! Tým tvořili Jozef Petrík, Radim Čáp, Jakub Peňáz, Ondřej Čáp a Matěj Kovář.
 

21. 11. 2019 - Školní kolo dějepisné olympiády

Ve čtvrtek 21. listopadu se uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády, kterého se zúčastnilo 29 žáků z 8. a 9. tříd. Nejlépe se dařilo Nině Kavkové z IX.C a Jakubu Chocholovi z VIII.B, kteří se shodným počtem bodů (50 z 65) postoupili do okresního kola. To proběhne v polovině ledna na Gymnáziu ve Svitavách. Celou výsledkovou listinu naleznete na stránkách kabinetu dějepisu.

1. 11. 2019 - Krajské kolo Logické olympiády

V pátek 1. listopadu se konalo krajské kolo Logické olympiády, kterého se účastnilo v každé kategorii 44 žáků z celého Pardubického kraje. Zástupci naší školy si vedli výborně, v kategorii A obsadil Matěj Pokorný (V. A) 12. místo a v kategorii B Agáta Dušková (IX. A) 8. místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. 

22. 10. 2019 - Školní kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika

V polovině října se na naší škole uskutečnilo školní kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika, kterého se zúčastnilo 43 žáků. Marika Rožková a Eliška Zolflová z IX. C a Miroslav Ludra z IX. B postoupili do krajského kola. Blahopřejeme!

20. 10. 2019 - Logická olympiáda na druhém stupni

Také žáci 2. stupně se zapojili do Logické olympiády - v Pardubickém kraji se přitom jednalo o 1115 žáků! Ti naši nám udělali velkou radost, většina z nich se totiž umístila v první polovině výsledkové listiny. Nejlepší z nich, Agáta Dušková (9.A) postoupila do krajského kola, přejeme jí hodně štěstí 1.11. v Pardubicích.

14. 10. 2019 - Školní kolo Logické olympiády kategorie A

Minulý týden proběhlo základní kolo Logické olympiády, do kterého se v Pardubickém kraji zapojilo 828 žáků 3. - 5. ročníku. Mezi 45 nejlepších se probojovali Matěj Pokorný (V. B) a Eva Kubíčková (IV. B). Gratulujeme a držíme palce v krajském kole, které se bude konat 1. listopadu v Pardubicích.

25. 9. 2019 - Stříbrné medaile z krajského kola atletického čtyřboje

Prvním místem v okresním kole atletického čtyřboje si naši žáci a žákyně vybojovali postup do kola krajského, které se konalo 25. 9. 2019 v Litomyšli. Počasí nebylo přívětivé a některé výkony žáků určitě ovlivnil déšť. I tak si někteří žáci vylepšili svá osobní maxima :-) Každopádně - při vyhlašování výsledků jsme mohli být všichni spokojeni. Obě naše družstva skončila na druhém místě a všichni si odnesli na krku stříbrné medaile. Děkujeme všem za reprezentaci školy a na školních atletických závodech se sejdeme zase v květnu příštího kalendářního roku. 

20. 9. 2019 - Naši atleti zlatí v okresním kole atletického čtyřboje

V pátek 20. září se žáci naší školy vydali do Svitav na atletický čtyřboj. Altetický čtyřboj je soutěž družstev, v níž musí každý soutěžící startovat ve čtyřech disciplínách (sprint, skok, hod, vytrvalost). Všichni byli připraveni podat ty nejlepší výkony, ale určitě nepomýšleli na umístění na nejvyšších příčkách. A jak to dopadlo? Všechna družstva se umístila na prvním místě. Všem sportovcům gratulujeme a těm starším přejeme hodně sportovního štěstí v krajském kole, které se koná 25. září na stadionu v Litomyšli.

28. 5. 2019 - Okresní kolo Pythagoriády

V úterý 28.5. se konalo okresní kolo Pythagoriády. Nejlepšího úmístění ve své kategorii dosáhla děvčata z 5. ročníku - Adéla Štursová (5. místo) a Julia Tyvodar (6. místo). Gratulujeme! Výsledky ostatních najdete na stránkách kabinetu matematiky.

23. 5. 2019 - Druhé místo v soutěži O pardubický pramínek

Eva Piknová z VIII. A získala 23. května cenu za 2. místo v celostátní literární soutěži O pardubický pramínek. Gratulujeme. Úspěšný soutěžní text najdete v záložce kabinetu českého jazyka.

21. 5. 2019 - Stříbro z krajské atletiky

Do krajského kola v atletice se v úterý 21. 5. 2019 vydala bojovat dvě družstva naší školy. Mladší žáci skončili na krásném druhém místě a odjížděli se stříbrnými medailemi na krku. Mladší žákyně si přivezly medaile "bramborové", bohužel jim jen o deset bodů utekly ty bronzové. Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci školy a věříme, že si odnesli i mnoho krásných sportovních zážitků. 

17. 5. 2019 - Národní kolo matematické soutěže Pangea

V pátek 17.5. se v Praze konalo finálové (národní) kolo matematické soutěže Pangea. Mezi 50 nejlepších z celé ČR ve své kategorii se probojovala Iva Klímová (9.A) a obsadila 24. místo. Gratulujeme!

17. 5. 2019 - První místo v okresním kole soutěže Mladý zahrádkář

Velkého úspěchu dosáhl Ondřej Schmid z VI. B v soutěži Mladý zahrádkář. V okresním kole obsadil skvělé první místo. Blahopřejeme!

15. 5. 2019 - Úspěchy v oblastním kole pěvecké soutěže

Ve středu 15. května proběhlo ve Středisku volného času Litomyšl oblastní kolo soutěže ve zpěvu. Z prvního stupně se soutěže zúčastnilo 12 žáků, z druhého stupně pak žáků 5. Všem se velmi dařilo:

 

Nultá kategorie (první ročník):

Viktorie Pávková, 1. místo

Zdena Petríková, 2. místo

 

První kategorie (druhý ročník): 

Ela Pavlišová, 2. místo

 

Druhá kategorie (čtvrtý a pátý ročník):

Viktorie Opatová, 2. místo

Duo Viktorie Bohuňová a Zuzana Baňouchová, 1. místo

Duo Julija Tyvodar a Ester Jiříčková, 2. místo

Duo Nela Motlová a Viktorie Opatová, 3. místo

 

Kategorie 6. - 7. tříd:

čestné uznání - Nikola Belfiová 

čestné uznání - Lucie Vanišová 

 

Kategorie 8. - 9. tříd:

Michaela Němcová, 1. místo

Eva Piknová, 2. místo

 

Kategorie DUA:

Eva Piknová a Anna Hadašová, 1. místo

 

 

14. 5. 2019 - Druhé místo krajského kola Štafetového poháru

V úterý 14. května se v Pardubicích konalo krajské kolo Štafetového poháru, v němž družstvo mladších žáků obsadilo skvělé 2. místo ze 12 družstev. Blahopřejeme! Antonín Hloušek z V. B se stal navíc vítězem doplňkové disciplíny v hodu medicimbalem, žáci 4. a 5. tříd pak nejlepší štafetou v kraji. Velká gratulace i jim!

14. 5. 2019 - Okresní kolo Poháru rozhlasu

V úterý 14. května se v Litomyšli uskutečnilo okresní kolo Poháru rozhlasu. Mladší žáci a mladší žákyně se umístili na prvním místě a zajistili si tak přímý postup do krajského kola, které se bude konat 21.5.2019 v Pardubicích. Starší žákyně si odnesly stříbrné medaile a starší žáci medaile bronzové. Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci školy a budeme jim držet pěsti v dalších kolech. Fotogalerii naleznete pod záložkou Školní sport/atletika.

30. 4. 2019 - Sedmé místo v celostátním kole německé olympiády

Goethe Institut v Praze hostil v úterý 30. dubna celostátní kolo olympiády v německém jazyce kategorií II. A, B, C. V rámci kategorie II. C se na krásném 7. místě umístila Barbora Zahradníčková z VIII. B. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

30. 4. 2019 - Právo pro každý den

V úterý 30. dubna se uskutečnila tradiční soutěž Právo pro každý den, jejímž cílem je podpořit žáky v oblasti právního vědomí. 2. místo obsadil tým ve složení Anna Prokešová, Michaela Karlíková, Pavla Kopecká a Radim Dryml z 9. ročníku, tým 8. ročníku ve složení Agáta Dušková, Eva Piknová, Lucie Pávková a Jiří Bárta obsadil 5. místo. Gratulujeme.

23. 4. 2019 - Pěvecká soutěž

V úterý 23. dubna proběhla ve škole pěvecká soutěž s těmito výsledky:

1. ročník:

1. Viktorie Pávková, I. A

2. Zdenka Petríková, I. A

3. Kristína Havránková, I. B

 

2. a 3. ročník:

1. Ela Pavlišová, III. A

2. Karolína Mrkvičková, II. A

 

Dua:

1. Jozef Petrík a Kryštof Doležel, III. B

2. Ela Jetmarová a Eva Kubíčková, III. B, Marie Kašparová a Karolína Vodehnalová, III. A

 

4. a 5. ročník:

1. Viktorie Opatová, IV. A

2. Zuzana Baňouchová, V. C

 

Dua:

1. Julija Tyvodar a Ester Jiříčková, V. C

2. Viktorie Bohuňková a Zuzana Baňouchová, V. B

3. Nela Motlová, Viktorie Opatová, IV. A

 

 

 

15. 4. 2019 - Školní kolo Pythagoriády

V pondělí 15.4. se konalo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Vybraní žáci 5. - 8. ročníku opět předvedli, že matematika pro ně není žádný oříšek a 12 žáků se probojovalo do okresního kola. Absolutním vítězem soutěže se stala Agáta Dušková (8.A), která dosáhla maximálního počtu bodů. Gratulujeme. Výsledkové listiny jednotlivých kategorií najdete v záložce kabinet matematiky.

10. 4. 2019 - Úspěch v okresním biologické olympiádě

Ve středu 10. dubna proběhlo na Gymnáziu Aloise Jiráska v Litomyšli okresní kolo biologické olympiády, v níž naši školu reprezentoval Ondřej Schmíd z VI. B. V soutěži se mu velmi dařilo, obsadil totiž skvělé 2. místo a postupuje do krajského kola. Blahopřejeme a děkujeme paní učitelce Groulíkové za přípravu.

5. 4. 2019 - Matematická soutěž Pangea

V únoru se konalo školní kolo soutěže Pangea, kde naši žáci předvedli, že matematiky se opravdu není důvod bát.

Největším úspěchem je 1. místo v kraji a postup do národního kola pro Ivu Klímovou (9.A). Gratulujeme a držíme palce 17. 5. v Praze. Další výborná místa v krajském umístění ve svých kategoriích obsadili Ondřej Pávek (6.B) - 8. místo, Daniel Džbánek (6.B) - 9. místo, Eliška Slavíková (7.B) - 3. místo, Štěpán Šmíd (8.C) - 4. místo, Jan Broulík (9.A) - 7. místo.

4. 4. 2019 - První místo v oblastním kole ve vybíjené

Ve čtvrtek 4. dubna se v Litomyšli uskutečnilo oblastní kolo ve vybíjené mladších žáků, které naši borci vyhráli a postupuji do kola okresního!! Blahopřejeme!

4. 4. 2019 - Třetí místo v krajském kole olympiády v českém jazyce

Ve čtvrtek 4. dubna se v DDM v Pradubicích uskutečnilo krajské kolo olympiády v českém jazyce, v němž Barbora Hanzlová z IX.A obsadila skvělé třetí místo! Blahopřeje a děkujeme paní učitelce Jelínkové za přípravu.

3. 4. 2019 - Vítězství v druhém kole Plavecké ligy škol

Ve středu 3. dubna proběhlo v Litomyšli druhé kolo Plavecké ligy škol. Dařilo se nám opravdu velmi - slavili jsme totiž postup do finálového kola, které se uskuteční 26. dubna v Rychnově nad Kněžnou! 

22. 3. 2019 - Úspěchy v matematice a fyzice

Školní kolo Fyzikální olympiády

Jsme rádi, že se naši žáci ani Fyzikální olympiády neleknou. Pět odvážlivců  z osmého ročníku se popralo s náročnými úlohami z fyziky. Nejlépe se vedlo Miroslavu Ludrovi a Petru Dudkovi, kteří postupují do okresního kola, které se uskuteční 3. dubna. Gratulujeme.

Školní kolo Matematické olympiády

I matematické talenty máme ve škole, do okresního kola Matematické olympiády se probojovalo hned několik žáků. Z 6. ročníku to jsou Petr Kopecký, Josef Šafránek, Daniel Džbánek a Vojtěch Musil, ze 7. ročníku Eliška Slavíková a z 8. ročníku Michaela Kopecká, Barbora Zahradníčková a Tereza Hájková. Okresní kolo proběhne 9. dubna, držíme palce!

Matematický klokan

V pátek 22.3. se ve školách po celé ČR konalo školní kolo Matematického klokana. U nás v jednotlivých kategoriích zvítězili Benedikt Josef Štursa (3.A), Matěj Pokorný (4.A), Kryštof Tringela (7.A) a Barbora Zahradníčková (8.B). Gratulujeme.

21. 3. 2019 - Úspěch v basketbalu

Ve středu 20. března a ve čtvrtek 21. března se v Moravské Třebové uskutečnila okresní kola mladších žáků a žákyň v basketbalu. Obě naše družstva v této soutěži obsadila nejvyšší příčku.

Naši školu reprezentovali: 

Za chlapce: Ondřej Vomáčka, Tomáš Sedláček, Matěj Hanuš, Jakub Martiník, Adam Kubíček, Vojtěch Tupec, Fanda Tupec, Daniel Král, Michal Broulík, Šimon Vašek a Jonáš Brýdl,

Za děvčata: Denisa Hloušková, Berenika Gultová, Michaela Tomšů, Anna Horáková, Petra Shmídová, Jolana Severová a Adéla Nešporová.

Ondřej Vomáčka, Adam Kubíček a Denisa Hloušková přivezli diplom za nejlepší střelce celého turnaje.

Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. Fotky z akce naleznete v záložce školní sport.

7. 3. 2019 - Vítězství v krajském kole olympiády v německém jazyce

Ve čtvrtek 7. března se v Pardubicích uskutečnilo krajské kolo olympiády v německém jazyce, v němž se naší škole velmi dařilo. Barbora Zahradníčková u VIII. B ve své kategorii zvítězila a postupuje do národního kola! Blahopřejeme.

25. 2. 2019 - Školní kolo v recitaci

Na konci února proběhlo školní kolo v recitační soutěži, a to s těmito výsledky:

Nultá kategorie: 

1. místo - Zdena Petríková (I. A)

2. místo - Dorota Motlová (I. B)

3. místo - Kateřina Bulvová (I. A)

 

První kategorie:

1. místo - Karolína Mrkvičková (II. A)

2. místo - Sumuel Heblt (II. B)

3. místo - Eva Kubíčková (III. B)

 

Druhá kategorie:

1. místo - Nela Motlová (IV. A)

2. místo - Zuzana Baňouchová (V. B)

3. místo  - Anna Jetmarová (V. A)

 

Blahopřejeme, děkejeme za přípravu a držíme pěsti v kole obvodním.

20. 2. 2019 - Úspěch v okresním kole zeměpisné olympiády

Ve středu 20. února proběhlo okresní kolo zeměpisné olympiády, v němž se našim žákům velmi dařilo. Jan Vajrauch (IX. A) obsadil ve své kategorii druhé místo, Eliška Slavíková (VII. B) místo třetí a Vojtěch Musil (VI. B) místo desáté. Jan Vajrauch postupuje do kraje. Blahopřejeme a děkujeme učitelům zeměpisu za přípravu.

14. 2. 2019 - Úspěch v okresním kole olympiády v anglickém jazyce

Ve čtvrtek 14. února proběhlo na ZŠ Litomyšl, T. G. Masaryka okresní kolo olympiády v anglickém jazyce, ve kterém se našim žákům velmi dařilo. Gabriela Salková z VIII. C obsadila ve své kategorii skvělé 2. místo a postupuje do kraje. Jakub Chochola ze VII. B se ve své kategorii umístil na místě třetím. Blahopřejeme a děkujeme učitelům angličtiny za přípravu.

12. 2. 2019 - Okresní kolo olympiády v německém jazyce

V úterý 12. ledna proběhlo v Ústí nad Orlicí okresní kolo olympiády v německém jazyce. V kategorii I. A se na 3. místě umístila Veronika Dostálová a na 4. místě Ema Tmějová, obě ze 7. C. Na bronzovém stupínku v kategorii II. A se umístila Anna Prokešová z 9. A, 4. místo pak obsadila Taťána Velcová z 8. B. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

30. 1. 2019 - Úspěch v okresním kole matematické olympiády

Ve středu 30. ledna 2019 se uskutečnilo okresní kolo matematické olympiády. V kategorii Z5 nás reprezentovala Šárka Halouzková (5. A), která obsadila výborné 2. místo. V kategorii Z9 pak Barbora Hanzlová (9. A), obsadila 8. místo. Děvčatům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších matematických soutěžích, které je letos čekají.

29. 1. 2019 - Vítězství v okresním kole olympiády v českém jazyce

Velkého úspěchu dosáhla Barbora Hanzlová z 9. A, která se 29. 1. zúčastnila okresního kola olympiády z českého jazyka, které se uskutečnilo na ZŠ Svitavy, nám. Míru. Zde si 39 žáků porovnávalo úroveň vlastního jazykového a slohového projevu s ostatními. Naše žákyně se se 41 body (z 50 bodů) umístila na prvním místě. Jako jediná z okresu tedy postupuje do krajského kola, které se bude konat 4. 4. v Pardubicích. Báře gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalšího kola.

23. 1. 2019 - Třetí místo v krajském poháru v šachu

Ve středu 23. ledna se ve Svitavách konalo krajské kolo poháru v šachu. Naši školu reprezentovali Radim Čáp (III. A), Jakub Peňáz (III. B), Jozef Petrík (III. B), Barbora Nešporová (IV. A) a Martin Vodehnal (V. B). Našim žákům se zde dařilo - obsadili totiž parádní třetí místo. Blahopřejeme!

22. 1. 2019 - Třetí místo v krajském kole ve florbalu

V úterý 22. ledna se ve Skutči uskutečnilo krajské kolo mladších žáků ve florbalu. Naši žáci na něm vybojovali pěkné třetí místo. Gratulujeme!

22. 1. 2019 - Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

V úterý 22. ledna proběhlo na naší škole základní kolo olympiády v anglickém jazyce, kterého se zúčastnilo 46 žáků 6. až 9. ročníku.

Výsledky:

Kategorie 6. a 7. tříd

1. místo Jakub Chochola (VII. B)

2. místo Michael Prosecká (VII. A)

3. místo Natálie Opatová (VII. A)

 

Kategorie 8. a 9. tříd

1. místo Gabriela Salková (VIII. C)

2. místo Eva Piknová (VIII. A)

3. místo Miroslav Ludra (VIII. B)

 

První dva postupují do okresního kola, které se uskuteční 14. února. Blahopřejeme a děkujeme učitelům anglického jazyka za přípravu.

16. 1. 2019 - Školní kolo v matematické olympiádě

Školní kola Matematické olympiády proběhla zatím jen ve dvou kategoriích. V kategorii Z5  1. místo obsadila a zároveň úspěšnou řešitelkou se stala Šárka Halouzková (5.A), na 2. místě se umístila Zuzana Baňouchová (5.B) a 3. místo patří Kateřině Hantlové (5.C). 

V kategorii Z9 byly úspěšnými řešitelkami Iva Klímová a Barbora Hanzlová (obě 9.A). 

Gratulujeme a úspěšným řešitelům přejeme hodně štěstí při reprezentaci školy v okresním kole.

4. 1. 2019 - Školní kolo olympiády v německém jazyce

V pátek 4. ledna se uskutečnilo školní kolo olympiády v německém jazyce. V kategorii žáků 7. tříd zvítězila Veronika Dostálová ze 7. C, na 2. místě se umístila Emma Tmějová ze stejné třídy. V kategorii 8. a 9. tříd zvítězila Anna Prokešová z 9. A, na 2. místě se umístila Taťána Velcová z 8. B. Všechny jmenované postupují do okresního kola, které uskuteční 12. února v Ústí nad Orlicí.

Barbora Zahradníčková z 8.B postoupila v kategorii II. C pro žáky, kteří mají trvalou možnost konverzace v cizím jazyce, do krajského kola, které se uskuteční 7. března 2019 v Pardubicích.

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí.

11. 12. 2018 - Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

Velkého úspěchu dosáhli naši žáci v soutěži Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR, jejíž krajské kolo se uskutečnilo 11. prosince v Pardubicích. Krajského kola se zúčastnilo celkem 416 žáků 9. tříd - a těm našim se v něm velmi dařilo. Barbora Hanzlová (IX. A) obsadila 25. místo (84 bodů), Iva Klímová (IX. A) 27. místo (83 bodů) a Michaela Hájková (taktéž IX. A) místo 50. (76 bodů). Nejlepších 30 žáků (z naší školy tedy Barbora Hanzlová a Iva Klímová) postupuje do regionálního finále, které se uskuteční 17. ledna 2019 v Pardubicích. Žáky v něm čeká zkouška praktických dovedností. Držíme pěsti!

11. 12. 2018 - Florbalové úspěchy

Letos jsme se tradičně zúčastnili florbalových soutěží v obou chlapeckých kategoriích. V obou se nám také povedlo postoupit přes nástrahy oblastního kola do kola okresního. Na okrese patřila naše družstva k medailistům. Starší žáci vybojovali bronz a mladší žáci stříbro. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

28. 11. 2018 - Úspěch v soutěži PC_ák

Už posedmé se naše škola zúčastnila soutěže PC_ák, kterou pořádá SPŠE Pardubice, a posedmé za sebou jsme přivezli ocenění. Tento rok si úspěch připsal Artur Němec z IX.A, jenž skončil na druhém místě v kategorii Tvorba www stánek. Navíc byl osmý ve vědomostním testu (z více než 120 žáků celého kraje), což je také skvělý výsledek.

23. 11. 2018 - O zlaté kladívko

V pátek 23. listopadu se ve Vysokém Mýtě uskutečnila soutěž O zlaté kladívko, v níž se Jindřich Vojtíšek a Antonín Kočí (oba z IX. B) umístili na skvělém 3. místě. Blahopřejeme a děkujeme učitelům světa práce za přípravu.

19. 11. 2018 - Školní kolo dějepisné olympiády

V pondělí 19. listopadu se uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády, jejiž letošní téma zní „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb
Cesty jako tepny civilizace". Školního kola se zúčastnilo 15 žáků 8. a 9. ročníku. Nejlépe se vedlo Tomáši Jirušovi z IX. B, který obsadil první místo, a Barboře Zahradníčkové z VIII. B, která obsadila místo druhé. Oba žáci postupují do okresního kola, které se uskuteční v průběhu ledna na Gymnáziu ve Svitavách. 

7. 11. 2018 - Úspěch v Soutěži odborných dovedností

Ve středu 7. listopadu se ve Vysokém Mýtě uskutečnila Soutěž odborné dovednosti, v níž se našim žákům podařilo dosáhnout vynikajících úspěchů. V kategorii jednotlivců obsadil Dominik Sedláček z VIII. B první místo, v kategorii družstev pak družstvo ve složení Antonín Kočí (IX. B), Jindřich Vojtíšek (IX. B) a Pavel Jůza (VIII. A) místo druhé. Blahopřejeme!

2. 11. 2018 - Krajské kolo Logické olympiády

V pátek 2. listopadu v Pardubicích konalo krajské kolo Logické olympiády, kterého se zúčastnilo pět žáků naší školy. Skvělý výkon podala Eliška Slavíková (VII. B), která obsadila 3. místo a postupuje do kola národního. Gratulujeme a držíme palce 26.11. na Pražském hradě.

19. 10. 2018 - Logická olympiáda na druhém stupni

V týdnu od 8. - 14. října probíhalo základní kolo Logické olympiády - kategorie druhý stupeň. Naši žáci nám udělali velkou radost - do krajského kola jich postoupilo hned několik: Barbora Hanzlová (9. A), Agáta Dušková (8. A), Miroslav Ludra (8. B), Eliška Slavíková (7. B) a František Tupec (7. A). Gratulujeme a držíme palce v krajském kole, které se koná 2. listopadu v Pardubicích.

12. 10. 2018 - Školní kolo soutěže Mladý chemik

V pátek 12. října se uskutečnilo školní kolo soutěže Mladý chemik, kterého se zúčastnilo 21 žáků 9. ročníku. Nejlépe se dařilo Barboře Hanzlové (1. místo) a Michaele Hájkové (2. místo), které postupují do okresního kola. Blahopřejeme a děkujeme paní učitelce Zemanové za přípravu.

12. 10. 2018 - Přírodovědný klokan

Během druhého říjnového týdne se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili soutěže Přírodovědný klokan, který je prověřil ze znalostí matematiky, přírodopisu, zeměpisu a fyziky. Soutěže se zúčastnilo 122 žáků. Nejlépe si vedl Ondřej Štarman z 8. B, který získal 76 bodů. Blahopřejeme!

12. 10. 2018 - Školní kolo Logické olympiády

V druhém říjnovém týdnu proběhlo základní kolo Logické olympiády (kategorie 3. - 5. ročník). Vítězkou se na naší škole stala Kateřina Hantlová z V. C, druhé místo obsadil Tadeáš Tichý z V. C a třetí místo patří Pavle Lorencové z V. A.

21. 9. 2018 - Okresní kolo v přespolním běhu

V pátek 21. září se v Poličce uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu, v němž se našim žákům velmi dařilo. Žáci ve svých kategoriích dosáhli těchto výsledků:

Nela Motlová (mladší dívky) - 2. místo

Bohdana Metyšová (starší dívky) - 2. místo

Eileen Krejsová (starší dívky) - 4. místo

Antonín Hloušek (starší chlapci) - 2. místo

Kristýna Mikulecká (mladší žákyně) - 1. místo

Blahopřejeme a děkujeme učitelům za přípravu.

18. 9. 2018 - Úspěch v okresním kole atletického čtyřboje

V úterý 18. září se ve Svitavách uskutečnilo okresní kolo v atletickém čtyřboji. 

Výsledky:

- mladší žákyně 2. místo

- mladší žáci 1. místo

- starší žákyně 1. místo

- starší žáci 3. místo

Blahopřejeme a děkujeme učitelům tělesné výchovy za přípravu.

13. 9. 2018 - Úspěch v oblastním kole přespolního běhu

Již tradičně se žáci naší školy zúčastnili přespolního běhu, který se konal 13. září v areálu Větrník u II. ZŠ. V početné startovní listině jsme obhájili několik vítězství, druhých i třetích - a tedy postupových míst! Okresní kolo se poběží v Poličce v pátek 21. 9. Všem našim závodníkům držíme pěsti!

4. 6. 2018 - Vítězství v atletické všestrannosti

Družstvo žáků 2.- 5. ročníku vybojovalo 4. června v atletické všestrannosti první místo a postup do okresního kola, které se koná 14. června ve Svitavách.

1. 6. 2018 - Úspěch v literární soutěži

V pátek 1. června byla žákyně VII.C Marika Rožková v Klementinu pasována na Rytíře řádu krásného slova. Titul jí udělil Svaz knihovníků ČR za soutěžní text s názvem Jsi můj přítel, který postoupil do celostátního finále jako vítěz oblastního kola Pardubického a Hradeckého kraje. Gratulujeme. (Soutěžní text viz Stránky kabinetu – Český jazyk – Úspěch v literární soutěži).

29. 5. 2018 - Okresní kolo Pythagoriády

V úterý 29. května se devět žáků naší školy zúčastnilo okresního kola Pythagoriády. Největšího úspěchu dosáhl Jan Holub (5. C), který s plným počtem bodů zvítězil ve své kategorii. V dalších kategoriích si nejlépe vedli František Tupec (6. A) a Miroslav Ludra (7. B). Oba obsadili 8. místo. Gratulujeme!

21. 5. 2018 - Druhé a třetí místo v krajském kole Poháru rozhlasu

V pondělí 21. května proběhlo krajské kolo Poháru rozhlasu, kde naši školu reprezentovala dvě družstva. Mladší žákyně obsadily třetí místo, starší žákyně obsadily místo druhé. Blahopřejeme! Výsledky najdete na www.atletika.cz (soutěž 21. 5., Pohár rozhlasu - výsledky).

18. 5. 2018 - Soutěž řemeslných dovedností

V pátek 18. května se ve Svitavách uskutečnila soutěž řemeslných dovedností "O zlaté ručičky" v oborech dřevo, kovo, stavba, které se za naši školu zúčastnil tým ve složení Antonín Kočí a Jindřich Vojtíšek (oba u VIII. B). Chlapcům se na soutěži velmi dařilo, obsadili totiž skvělé druhé místo. Blahopřejeme!

17. 5. 2018 - Pěvecká soutěž žáků prvního a druhého stupně

Ve čtvrtek 17. května 2018 proběhlo oblastní kolo soutěže ve zpěvu, kterou pořádal DDM Litomyšl. 

Z 1. stupně naší školy se zúčastnilo 11 žáků, z toho 8 se umístilo na 1. - 3. místě v různých kategoriích dle věku a získalo krásné diplomy a ocenění. 

0. kategorie - 1. místo Amálie Hadašová (1. A)

1. kategorie - 2. místo Marie Kašparová (2. A), Nela Motlová (3. A)

                    3. místo Rozálie Vavřínová (3. B), Viktorie Opatová (3. A)

2. kategorie - 2. míto Julija Tyvodar (4. C)

Kategorie duo, trio - 2. místo Ela Jetmarová (2. B), Eva Kubíčková (2. B)

 

Z 2. stupně naši školu reprezentovalo celkem 9 žáků. Také mnozí z nich byli velmi úspěšní.

Kategorie 6. - 7. tříd:

1. místo Eva Piknová (7. A)

2. místo Nikola Belfiová (6. B)

3. místo Gabriela Salková (7. C)

 

Kategorie 8. - 9. tříd:

1. místo Michaela Němcová 8. B

 

Kategorie skupin:

1. místo Nikola Belfiová, Lucie Vanišová, Ela Dlouhá, Ela Candráková

15. 5. 2018 - Bronz v krajském kole Štafetového poháru

V krajském kole atletické soutěže Štafetový pohár, které se konalo 15. května v Pardubicích, se družstvo žáků prvního stupně naší školy umístilo na krásném 3. místě.  Bronzové medaile žáci vybojovali v konkurenci 14 družstev. Blahopřejeme!

11. 5. 2018 - Finálové kolo matematické soutěže Pangea

V pátek 11. května se uskutečnilo finálové kolo matematické soutěže Pangea, kde se utkali ti nejlepší z celé ČR. V kategorii žáků 5. tříd nás reprezentoval Jan Holub (5.C) a umístil se na 23. místě z 63 účastníků. Gratulujeme!

10. 5. 2018 - Z okresního kola Poháru rozhlasu postoupila družstva dívek z 1. míst

Minimálně 2 zástupce bude mít naše škola v krajském kole v Pardubicích v pondělí 21. 5. Kvalitními výkony se o to postarala mladší i starší děvčata. Na 2. místě skončili mladší žáci, kteří musí čekat, jak dopadnou ostatní okresní kola, aby zjistili, jestli jejich bodový zisk stačí na postup také. Děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

10. 5. 2018 - Druhé místo v oblastní soutěži družstev mladých zdravotníků

Ve čtvrtek 10. května se ve Svitavách uskutečnilo oblastní kolo soutěže družstev mladých zdravotníků, na kterém tým ve složení Daniela Dancová (9. A), Barbora Hanzlová (8. A), Adéla Chadimová (8. A), Zuzana Nováková (8. A) a Petra Tašnerová (8. A) vybojoval skvělé druhé místo. Blahopřejeme!

3. 5. 2018 - Vítězství v obvodním kole Poháru rozhlasu

Ve čtvrtek 3. května v Litomyšli proběhlo obvodní kolo Poháru rozhlasu, na kterém nás reprezentovala čtyři družstva. A všechna postoupila do kola okresního. Blahopřejeme!

26. 4. 2018 - Vítězství ve Štafetovém poháru

ZŠ Zámecká se na konci dubna zúčastnila okresního kola ve Štafetovém poháru. Již název napovídá, o jakou disciplínu se jedná, ale tato štafeta je trošku netradiční. Účastní se jí výběr dětí z 2. až 5. ročníku a každý běží nejdříve 100 metrů a poté i delší úsek 200 m, neboli 8 x 100 m a 8 x 200 m.

Okresní kolo se konalo 26. 4. 2018 v Litomyšli a družstvo naší školy celkově a s přehledem zvítězilo a postupuje do krajského kola  v Pardubicích, které se uskuteční 15. května.

Držte nám palce!

23. 4. 2018 - Výsledky pěvecké soutěže

V pondělí 23. dubna proběhlo školní kolo pěvecké soutěže.

Výsledky:

Nultá kategorie:

1. Amálka Hadašová (1. A)

2. Karolína Mrkvičková (1. A)

3. Oskar Preclík (1. B)

 

První kategorie:

1. Marie Kašparová (2. A)

2. Róza Vavřínová (3. B)

3. Viktorie Opatová (3. A)

3. Nela Motlová (3. A)

 

DUO - Ela Jetmarová + Eva Kubíčková

 

Druhá kategorie:

1. Berenika Gultová (5. C)

2. Julia Tyvodar (4. C)

3. Filip Soukup (4. C)

17. 4. 2018 - Úspěch v matematické olympiádě

V úterý 17.4. se konalo okresní kolo Matematické olympiády, kam se probojovalo 5 žáků naší školy. 2. místo ve své kategorii obsadila Iva Klímová (8.A) a výborně  se vedlo i Barboře Hanzlové (8.A), která obsadila 3. místo. Výsledky ostatních najdete v záložce kabinet matematiky.

 

10. 4. 2018 - Výsledky školního kola Pythagoriády

Ve čtvrtek 5.4. se konalo školní kolo Pythagoriády v kategoriích 5. - 8. ročník. Vítězové jednotlivých kategorií jsou:

Jan Holub (V. C), Jan Havla (VI. B), Emma Tmějová (VI. C), Miroslav Ludra (VII. B), Iva Klímová (VIII. A), Barbora Hanzlová (VIII. A).

11 žáků se stalo úspěšnými řešiteli a doufáme, že postoupí všichni do okresního kola, které se koná v květnu ve Svitavách.

4. 4. 2018 - Druhé kolo školní plavecké ligy

Ve středu 4. dubna proběhlo v Litomyšli druhé kolo školní plavecké ligy, ve které se našim žákům nesmírně dařilo. Ve všech čtyřech kategoriích totiž obsadili první místo. Blahopřejeme!

3. 4. 2018 - Velký úspěch v matematické soutěži Pangea

V únoru se konalo školní kolo mezinárodní soutěže Pangea. Padesát nejúspěšnějších žáků všech školních kol z celé ČR (v každé kategorii) postupuje do národního kola. Z naší školy se to podařilo Janu Holubovi (5. C), který se úmístil na 25. příčce v celé ČR. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů 11. května v Praze.

Malý krůček od postupu byl také František Tupec (6. A), který se umístil na 60. místě.

Výsledky jednotlivých kategorií najdete v záložce kabinetu matematiky.

 

28. 3. 2018 - Krajské kolo zeměpisné olympiády

Velmi pěkného výsledku dosáhla v krajském kole zeměpisné olympiády žákyně Lucie Pávková ze 7. A. V silné konkurenci se umístila na skvělém 5. místě. Blahopřejeme!

26. 3. 2018 - Matematický klokan

V pondělí 19. 3. proběhlo školní kolo Matematického klokana, zúčastnilo se ho 123 žáků naší školy. V kategorii Cvrček (2. + 3. třídy) zvítězil Matěj Pokorný (3. A), v kategorii Klokánek (4. + 5. třídy) Terezie Hušková (5. A), v kategorii Benjamín (6. + 7. třídy) se na 1. místě umístila Agáta Dušková (7. A) a v kategorii Kadet zvítězila Justýna Brýdlová (9. A). Všem vítězům blahopřejeme. Výkony ostatních najdete na stránkách tříd nebo v kabinetu matematiky.

6. 3. 2018 - Bronz z krajského kola olympiády v německém jazyce

Barbora Zahradníčková ze 7.B přivezla skvělé 3. místo v kategorii II.C (kategorie pro žáky 8. a 9. ročníku, kteří se narodili v německy mluvící zemi nebo mají trvalou možnost konverzace v německém jazyce) z krajského kola olympiády v německém jazyce, které se uskutečnilo v DDM BETA Pardubice. V kategorii II.A se Anna Prokešová z 8.B umístila na 5. místě a Andrea Matoušková z 9.A na 8. místě.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

27. 2. 2018 - Okresní kolo zeměpisné olympiády

V úterý 20. února proběhlo se Svitavách okresní kolo zeměpisné olympiády, ve kterém se nám velmi dařilo. Lucie Pávková ze VII. A obsadila ve své kategorii krásné druhé místo, Jan Vajrauch z VIII. A 4 místo a Štěpán Rada z VI. C místo desáté. 

7. 2. 2018 - Okresní kolo olympiády v německém jazyce

V Ústí nad Orlicí se 7. února uskutečnilo okresní kolo olympiády v německém jazyce. V kategorii I.A (žáci 6. a 7. ročníku) zvítězila Lucie Pávková ze 7.A a na 2. místě se umístila Taťána Velcová ze 7.B. Kategorie I.A okresním kolem končí.

V kategorii II.A (žáci 8. a 9. ročníku) zvítězila Anna Prokešová z 8.A a na 2. místě se umístila Andrea Matoušková z 9.A. Anička i Andrea postupují do krajského kola, které se uskuteční v Pardubicích 6. března.

Všem čtyřem jmenovaným gratulujeme. Děkujeme paní učitelce Jelínkové a panu učiteli Vomočilovi za přípravu a přejeme hodně štěstí v krajském kole.

11. 1. 2018 - Krajské kolo ve florbale ve Skutči

Starší žáci zakončili své letošní vyjimečné tažení soutěžemi bronzovou medailí z krajského finále. Opět předvedli povedený a bojovný výkon i mezi 4 nejlepšími školami našeho kraje. Podlehli pouze vítěznému družstvu ze Slatinan a od druhého stupně je dělilo jenom horší skóre. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci!

9. 1. 2018 - Druhé místo v krajském kole šachového přeboru

V úterý 9. ledna proběhlo ve Svitavách krajské kolo v šachovém přeboru, kde se našemu týmu ve složení Jozef Petrik, Radim Čáp, Terezie Hušková, Pavel Horáček a Jakub Peňáz velmi dařilo. Obsadil totiž druhé místo a získal tak postup do celostátního finále! Blahopřejeme! 

14. 12. 2017 - Úspěch v soutěži praktických dovedností

Ve čtvrtek 14. prosince proběhlo na Středním odborném učilišti ve Svitavách okresní kolo soutěže praktických dovedností, kterého se zúčastnil žák VIII. B Jindřich Vojtíšek. Tomu se ve velké konkurenci velmi dařilo - obsadil totiž skvělé první místo. Blahopřejeme!

4. 12. 2017 - Krajský florbalový hattrick završen

Starší žáci dokázali na okresním turnaji ve Svitavách, že naši školu ve florbale letos na podzim jen tak někdo neporazí. Bez ztráty bodu si došli pro vítězný pohár a zlaté medaile. O zakončení našeho příštího postupu ve všech třech věkových kategoriích se budou pokoušet už jen další tři nejlepší školy Pardubického kraje během ledna 2018. Co myslíte, dokáží to?

29. 11. 2017 - Zlato a stříbro z PC_áka

Ve středu 29. listopadu si ze soutěže PC_ák, kterou pořádá Střední průmyslová škola elektrotechnická v Pardubicích, přivezli dva naši žáci kromě hodnotných cen i diplomy za skvělá umístění. Pomyslné zlato získal v nejobtížnější soutěžní kategorii Tvorba webových stránek Tomáš Dostál. Tadeáš Kleiner bojoval s dalšími 48 žáky 8. ročníků v kategorii Tvorba prezentace a skončil na druhém místě. Oběma gratulujeme a děkujeme všem soutěžícím, protože i oni věnovali přípravě svůj volný čas.

24. 11. 2017 - O zlaté kladívko

V pátek 24. listopadu se na VOŠ a SŠ stavební ve Vysokém Mýtě uskutečnila soutěž O zlaté kladívko, kterého se zúčastnilo 17 týmů ze základních škol. Naši školu reprezentovali Václav Glanzner a Jiří Říha z IX. B, kteří se umístili na skvělém 3. místě. Blahopřejeme!

9. 11. 2017 - O zlatou lilii

Ve čtvrtek 9. listopadu se v Litomyšli uskutečnil basketbalový turnaj základních škol O zlatou lilii. Naše škola poslala do turnaje dvě družstva - žáky 1. a 2. tříd a žáky 3. a 4. tříd. Obě družstva bodovala, když obsadila první místo! Blahopřejeme!

8. 11. 2017 - Soutěž odborné dovednosti

Ve středu 8. listopadu proběhla ve Vysokém Mýtě soutěž odborné dovednosti, kterou pořádala Integrovaná střední škola technická ve Vysokém Mýtě, v níž se naším žákům velmi slušně dařilo. Z jednotlivců byl nejlepším Jindřich Vojtíšek z 8.B, který se umístil na 4. místě. Na stejném místě se pak umístilo také družstvo žáků ve složení Jindřich Vojtíšek (8.B), Antonín Kočí (8.B) a Jiří Říha (9.B). Blahopřejeme!

3. 11. 2017 - Úspěch v logické olympiádě

Na začátku října se na naší škole uskutečnilo základní kolo logické olympiády (soutěž probíhá online). Nejlépe si v něm vedla Iva Klímová z VIII.A, která postoupila do krajského kola, které se uskutečnilo 3. listopadu v Pardubicích. V krajském kole soutěžilo 43 žáků, Iva Klímová se umístila na 24. místě.

20. 9. 2017 - Krajské kolo v atletickém čtyřboji

Ve středu 20.9. se v Chrudimi uskutečnilo krajské kolo atletického čtyřboje starších žákyň. Naše žákyně Justýna Brýdlová, Aneta Novotná, Elen Benková, Denisa Macháčková a Pavla Kopecká obsadily první místo a vybojovaly si tak postup do republikového kola! Blahopřejeme! 

14. 9. 2017 - Úspěch v atletickém čtyřboji

Ve čtvrtek 14. září proběhlo okresní kolo atletického čtyřboje, v němž se nám velmi dařilo. Družstvo mladších žákyň obsadilo skvělé třetí místo, starší žákyně vybojovaly místo první a postoupily do kraje. Mladší žáci obsadili také třetí místo. Blahopřejeme!

ZÁKLADNÍ ŠKOLA LITOMYŠL

ZÁMECKÁ 496

570 01 LITOMYŠL

IČ: 47487283

Facebook

E-mail: 1zs@litomysl.cz

Telefon: 461 612 275

  • OP VVV
  • Jeden svět na školách
  • Příběhy bezpráví
  • Světová škola
  • Arpok
  • Ovoce a zelenina do škol
  • Erasmus +
  • Školní klub
© ZŠ Litomyšl, Zámecká ▪ design 2017 © regrafika