ŠKOLNÍ ÚSPĚCHY

11. 11. 2022 - Druhé místo florbalistů 8. a 9. tříd

Páteční dopoledne opět patřilo florbalu, opět jsme se zde zúčastnili oblastního kola, tentokrát s chlapci z 8. a 9. tříd. Celkově se naše družstvo umístilo na prvním nepostupovém, tedy 2.místě.

Již od prvních zápasů celého turnaje bylo jasné, kdo si to pravděpodobně rozdá o první příčku, a tedy i o postup do okresního kola. Tím prvním týmem jsme samozřejmě byli my, a druhým týmem byla ZŠ U Školek. Nejprve jsme ale museli porazit týmy ze ZŠ T.G.M., ZŠ Cerekvice a Gymnázium. Přišel klíčový zápas. Od začátku zápasu jsme byli jasně lepší týmem, ale bohužel jako první inkasovali. Záhy se nám podařilo vsítit vyrovnávací branku, avšak kýžená druhá vedoucí branka nepřišla, a my se tak museli s „dvojkou“ rozejít smírně 1:1. Jelikož ZŠ U Školek nastřílela v přechozích zápasech velké množství gólů, museli jsme se vytáhout proti Dolnímu Újezdu. Vítězství 2:0 nám ale nestačilo, a tak jsme skončili o skóre! na druhém místě turnaje, a do další fáze soutěže nepostoupili.

Tým: Tadeáš Glänzner, Alex Martin Kotlár, Adam Severa, Jiří Háněl (VIII.B), Štěpán Košňár, Martin Klusoň (IX.A), Jan Havran, Jan Abraham, Jakub Souček (IX.B), Zdeněk Kasal, Mikuláš Bulva (IX.C)

Děkujeme klukům za nasazení a reprezentaci školy!

4. 11. 2022 - Krajské kolo Logické olympiády

V pátek 4.11. se konalo krajské kolo Logické olympiády, kam postoupilo v každé kategorii 48 žáků z celého Pardubického kraje. "Naši" si vedli skvěle, v kategorii A obsadila Lucie Kopecká (V. B) 11. místo, Krištof Buben (V. C)  20. místo, Patrik Fila (III. B) obsadil 30. místo a Radovan Vindyš (IV. A)31. místo. V kategorii B jsme měli jen jednoho zástupce, Adam Škeřík (IX. A) se umístil přesně v polovině výsledkové listiny na 24. místě. Všem gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

31. 10. 2022 - Přírodovědný klokan

Žáci osmých a devátých tříd si mohli ověřit své znalosti v soutěži Přírodovědný klokan, kterou jsme uspořádali v polovině října. 17 žáků řešilo úlohy a otázky z matematiky, fyziky, zeměpisu a přírodopisu, seřazené dle obtížnosti. Maximální počet bodů, kterého žáci mohli dosáhnout byl 120. Nejlepšími řešiteli se staly Eliška Kovářová z VIII.D (64 bodů), Tereza Drábková z VIII.D a Pavla Lorencová z IX.A, které dosáhly stejného výsledku 55 bodů. Gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným za reprezentaci školy.

21. 10. 2022 - Vítězové oblastního kola ve florbale (6. a 7. třídy)

V pátek dopoledne jsme se s výběrem žáků 6. a 7. tříd zúčastnili oblastního kola ve florbale. Celým turnajem jsme prošli bez porážky, a zaslouženě ho tak ovládli, čímž jsme si vybojovali vstupenku do dalšího kola.

Oblastního kola se zúčastnilo celkem 8 škol z Litomyšle a jeho okolí. Týmy byly rozděleny do dvou 4-členných skupin, ze kterých postupovaly do semifinále týmy z prvních dvou míst. Ve skupině jsme 2x zvítězili, 1x remizovali s žáky z Morašic, a díky tomu jsme postupovali do semifinále z prvního místa. Tam nás čekal celek z Trstěnic, kterým jsme nedali šanci, a po výsledku 3:0 už vyhlíželi finále proti Dolnímu Újezdu. Celý zápas jsme byli lepším týmem, ale soupeř dokázal po naší chybě skórovat, a tak bylo skóre na konci zápasu 1:1. Následovaly nájezdy, ve kterých jsme proměnili všechny své pokusy, a když soupeř své dva nájezdy neproměnil, tak mohly propuknout oslavy triumfu!

Tým vítězů oblastního kola: Kryštof Sedláček, Radim Čáp, Jakub Novotný, Vojtěch Šmíd, Antonín Pokorný (VII. A), Jan Plch (VII. C), Filip Weissar, Vít Krejsa, Jan Kovář (VI. B)

Děkujeme! A přejeme hodně štěstí v dalším kole soutěže!

19. 10. 2022 - Pythagoriáda

Ve středu 19.10. se uskutečnilo školní kolo další matematické soutěže. Zúčastnilo se jí asi 80 žáků druhého stupně. Letos poprvé jsme umožnili, v souladu s pravidly soutěže, matematicky nadaným žákům prvního stupně soutěžit společně se žáky 6. ročníku. Velkým překvapením byl výkon Patrika Fily ze III. B, který nejen, že tuto kategorii vyhrál, zároveň se stal i úspěšným řešitelem. Dalšími úspěšnými řešiteli jsou Lucie Kopecká (V. B), Karolína Mrkvičková (VI. A), Zuzana Suchánková (VIII. C), Matěj Pecháček (IX. A), Barbora Ramešová (IX. A), Adam Škeřík (IX. A), Jan Pavliš (IX. C) a  Šárka Halouzková (IX. A). Všem děkujeme za účast v soutěži a jmenovaným gratulujeme.

11. 10. 2022 - Logická olympiáda

"Odvaž se používat vlastní rozum..."

Uvedený citát Immanuela Kanta je heslem Logické olympiády, která se každoročně koná na začátku října. Soutěž pořádaná Mensou je svým pojetím unikátní, protože v ní nejde jen o znalosti, ale hlavně o schopnost samostatného logického uvažování. V Pardubickém kraji se základního kola zúčastnilo více než 1000 žáků 1. stupně. Mezi 50 nejlepších se dostali i naši žáci. Jsou to: Radovan Vindyš (IV. A), Krištof Buben (V. C), Lucie Kopecká (V. B) a Patrik Fila (III. B). Gratulujeme a držíme palce v krajském kole, které se koná 4. listopadu v Pardubicích. 

I žáci druhého stupně úspěšně "použili svůj rozum" a do krajského kola se podařilo postoupit Adamu Škeříkovi (IX. A). Skvělý výkon podaly i Šárka Halouzková a Pavla Lorencová (obě IX. A), ve velké konkurenci 1881 žáků druhého stupně z celého Pardubického kraje, se jim podařilo porazit více než 90 % z nich.

Všem, kteří se s odvahou poprali s náročnými úlohami, děkujeme za reprezentaci školy.

30. 9. 2022 - Minikopaná žáků 6. a 7. ročníku - oblastní kolo - 3. místo

V úvodním kole se sešlo 7 družstev z litomyšlské oblasti. Na půlce běžného fotbalového hřiště nastoupily výběry škol v počtu 5 hráčů v poli a 1 brankář.

Naši školu reprezentovali: Jakub Novotný a Radim Čáp (v brance) ze 7.A, Matyáš Fišmon, Vít Pavliš, Jan Plch a Jan Pavliš ze 7.C, Filip Weissar ze 6.B a Kristián Jiříček z 5.A.

Nejlepší zápas jsme sehráli hned na úvod s pozdějším vítězem Dolním Újezdem, kdy jsme zvitězili 2:1. Postup do okresního kola jsme tedy měli dlouho na svých kopačkách. Přišli jsme o něj až v předposledním zápase, kdy nás porazila 1:0 "modrá" škola. Celkově jsme podávali kvalitní výkony a předváděli pohledné fotbalové akce. Nemusíme smutnit, že výsledkem je "pouze" 3. místo. Blahopřejeme!

21. 9. 2022 - Třetí místo v okresním kole přespolního běhu

Není to ani týden, co jsme závodili na oblastním kole v přespolním běhu v Litomyšli, a již za sebou máme i kolo okresní. Z naší školy se podařilo postoupit družstvu starších žáků (kategorie 8 - 9. tříd), kteří v oblastním kole porazili školy z Litomyšle, Cerekvice a Dolního Újezdu.

V okresním kole, které se uskutečnilo v Poličce, nás čekala silná konkurence, ale také velmi obtížná trať, která měla opravdu skutečné parametry přespolního běhu i s teplotou pod 10 stupňů. Chlapce čekal závod dlouhý 2000 m a poradili si s ním skvěle. Jakub Novotný (VII. A se od začátku závodu držel přední skupinky a v jednu chvíli byl dokonce na medailové pozici, nakonec doběhl na krásném 4. místě v čase 10:51, hned za ním jen o vteřinu později Štěpán Košňar (IX. A) za 10:52, a Jakub mu tak vrátil porážku z oblastního kola. Tadeáš Tichý (IX. C) se postupně prodíral závodním polem a doběhl na krásném 12. místě v čase 11:35. David Mareš (VIII. A) po pádu při seběhu z kopce skončil na 27. místě v čase 13:21. Po vyhodnocení všech časů jsme netrpělivě čekali na vyhlášení výsledků a naše družstvo si vybojovalo krásné celkové třetí místo. Gratulujeme!

Malý bonus na závěr v podobě vítězství Jakuba Novotného v kategorií žáků 6 - 7. tříd. Přespolní běh byl hodnocen pouze jako soutěž družstev, i přesto se Jakub rozhodl, že si zaběhne mimo soutěž i tuto mladší kategorii a rozhodnutí to bylo správné. Jakub se hned po startu ujal vedení, to si udržel až do cíle a vyhrál, kdy trať dlouhou 1500 m zvládl za 7:20 s náskokem téměř patnácti vteřin na druhého. Hned po doběhu se za cca 10 minut postavil na start závodů chlapců 8 - 9. tříd!

Děkujeme a blahopřejeme chlapcům za předvedené výkony, bojovnost a reprezentaci školy na okresním kole v přespolním běhu.

16. 9. 2022 - Úspěch v oblastním kole přespolního běhu

Přespolní běh, který se měl původně uskutečnit ve čtvrtek 15. září v Parku mladých v Litomyšli, se z důvodu špatného počasí přesunul na pátek 16. září na antukový ovál nad lesoparkem. Změny termínu ani místa nás však nerozhodily a naše škola nastoupila do závodů v desetičlenném zastoupení žáků druhého stupně.

Hned v prvním běhu, kdy mezi sebou měřili síly žáci kategorie 6. a 7. tříd na trati 2000 m, s přehledem vyhrál Jakub Novotný ze VII. A v čase 7:33. V druhé kategorii žákyň 6. a 7. tříd na trati 1600 m se dívky trošku protrápily, jelikož se nechaly strhnout rychlým začátkem a ve zbytku závodu již nedokázaly udržet rychlost s vedoucími závodnicemi a obsadily 7 a 9. místo.

V nejstarší kategorii 8. a 9. tříd jsme měli nejpočetnější zastoupení – a to hned 5 závodníků, jelikož se Jakub Novotný po svém vítězném běhu v nižší kategorii rozhodl změřit síly i s žáky o dva roky staršími. Na této trati ho překonal v závěru pouze Štěpán Košňar z IX. A v čase 10:49, Jakub tak doběh druhý v čase 11:06, na čtvrté příčce se umístil David Mareš ze VIII. A v čase 11:44, sedmý byl Daniel Bis z VIII. B v čase 12:32 a devátý Dominik Rada z VIII. A v čase 12:54.

Poslední kategorií byla kategorie žákyň 8. a 9. tříd, kde běžely Pavla Lorencová (IX. A), Nela Škeříková (IX. A) a Štěpánka Jiskrová (VIII. A) Všechny tři dívky předvedly výborný taktický závod a hlídaly si své tempo a postupně se prodíraly do čela závodu. Vyhrála Štěpánka Jiskrová v čase 7:14, hned dvě vteřiny za ní druhá Pavla Lorencová v čase 7:16 a Nela Škeříková doběhla na krásném 7. místě v čase 7:25.

Již ve středu 21. září se bude konat okresní kolo v přespolním běhu v Poličce, do okresního kola nepostupují jednotlivci, ale v každé kategorii 4členné družstvo dle zaběhnutých časů. Finální výsledky a postupové pozice budeme znát až po uskutečnění všech běhů v okolních obcích. Velkou šanci na postup však mají žáci 8. a 9. tříd. Budeme proto držet pěsti!

Všem moc děkujeme za výbornou reprezentaci školy a těšíme se na další skvělé výkony.

26. 5. 2022 - Třetí a páté místo v krajském kole Poháru rozhlasu

Ve čtvrtek 26. května se ve Svitavách uskutečnilo krajské kolo Poháru rozhlasu. A výsledky? Mladší a starší žáci 5. místo, starší dívky 3. místo. Vzhledem k tomu, že šlo o kraj, jde o výrazný úspěch. Žákyně Karolína Suchánková si navíc vytvořila osobní rekord v běhu na 800 m v parádním čase 2:24,87 :-) Všem žákům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

25. 5. 2022 - První místo starších žáků v rámci Dnů s florbalem

Ve středu 25. května se žáci 9. ročníku ve složení Max Holásek, Adam Vajrauch, Jakub Meloun, Pavel Flídr, Filip Pavliš, Radim Mrkvička, Václav Tmej a Lukáš Vomáčka zúčastnili Dnů florbalu v České Třebové. Mezi 18 týmy si vedli skvěle. Ve skupině a v následném play off ani jednou nezaváhali a soutěž vyhráli. Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

23. 5. 2022 - První místo mladších žáků v rámci Dnů florbalu

V pondělí 23. května se mladší žáci zúčastnili Dnů florbalu, které se uskutečnily v České Třebové. Družstvo hrající v níže uvedeném složení se velice dařilo - obsadilo totiž fantastické první místo. Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. 

Složení družstva: Šimon Krejsa, Vít Krejsa, Adam Brýdl, Filip Weissar, Adam Portlík, Filip Havran

16. 5. 2022 - Soutěž v poznávání přírodnin

V pondělí 16. května byly zveřejněny výsledky Soutěže v poznávání přírodnin, která se o týden dříve konala v České Třebové. Naši školu reprezentovalo 5 žáků 7. - 9. ročníku. Některým z nich se velice dařilo! Stanislav Suchánek ze VII. C obsadil v kategorii 6. a 7. tříd fantastické první místo, jeho bratr Karel Suchánek ze stejné třídy pak místo druhé. Ondřej Schmíd z IX. B obsadil v kategorii 8. a 9. tříd místo třetí. Blahopřejeme a všem žákům děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

11. 5. 2022 - Čtvrté a páté místo v krajském kole soutěže Zlatý list

Po 3 letech jsme spolu s žáky zavítali do záchranné stanice Pasíčka u Proseče, kde žáci v krajském kole soutěže Zlatý list prokazovali své znalosti z oborů ekologie, botaniky, zoologie, ochrany životního prostředí, geologie a neživé složky přírody. Speciální stanoviště soutěže pak bylo věnováno netopýrům.  

Mladší žáci (4. - 6. ročník, 2 hlídky) ve složení Jakub Novotný (VI. A), Dominik Pavliš (VI. A), Jáchym Rousek (IV. B), Kryštof Chochola (VI. C), Filip Huška (VI. C) a Tomáš Krejčí (IV. B) obsadili krásné 4. místo z deseti soutěžících kolektivů. 

Starší žáci (7. - 9. ročník, 2 hlídky) ve složení Ondřej Schmíd (IX. B) Kateřina Frycová (VIII. B), Eliška Kovářová (VII. D) a Anna Horáková (IX. C), Ema Mundilová (VII. A) a Karel Suchánek (VII. C) obsadili 5. místo z jedenácti soutěžících kolektivů

Všem děkujeme za výbornou reprezentaci školy!  

10. 5. 2022 - Obrovský úspěch Daniela Džbánka z IX. B

Obrovského úspěchu dosáhl Daniel Džbánek v soutěži Office Aréna, když v úterý 10. května zvítězil v republikovém kole této soutěže, které se konalo v Praze. 

Cílem soutěže je motivovat žáky základních a studenty středních škol všech krajů České republiky k práci s moderními informačními technologiemi a pomoci jim tak zajistit lepší pozici nejen ve škole, ale i při vstupu na pracovní trh. Neméně důležité je dlouhodobé porovnání úrovně žáků a studentů v používání moderních informačních technologií. Účastníci dokazují nejen svou technickou zdatnost při práci v kancelářských aplikacích Microsoft Office, ale zároveň musí obstát i v prezentačních a komunikačních dovednostech.

Soutěž v odborných znalostech a využívání aplikací Microsoft Office je realizovaná a organizovaná Vzdělávacím centrem Microsoft Partneři ve vzdělávání kraje Vysočina, generálním partnerem společností Microsoft s.r.o. Česká republika, společností Computer Media a společností K-net Technical International Group. Soutěž je dále realizována ve spolupráci se Vzdělávacími centry Microsoft Partneři ve vzdělávání Česká republika.

Děkujeme Danovi za skvělou reprezentaci školy a přejeme mu mnoho podobných úspěchu na střední škole.

10. 5. 2022 - Okresní kolo Poháru rozhlasu

V úterý 10. května se v Litomyšli uskutečnilo okresní kolo Poháru rozhlasu, v němž naši školu reprezentovala 4 družstva:

- mladší žákyně obsadily 3. místo

- starší žákyně obsadily 1. místo a zajistily si postup do kraje

- mladší žáci obsadili 1. místo a zajistili si postup do kraje

- starší žáci obsadili 2. místo

Všem žákům blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

5. 5. 2022 - První místo v atletickém trojboji

Ve čtvrtek 5. května se mladší žáci zúčastnili okresního kola atletického trojboje, které se uskutečnilo ve Svitavách. A vybojovali úžasné první místo. Blahopřejeme!

3. 5. 2022 - První místa v obvodním kole Poháru rozhlasu

V úterý 3. května se v Litomyšli uskutečnilo oblastní kolo Poháru rozhlasu, v němž naši školu reprezentovaly čtyři týmy. A všem se dařilo přímo skvěle, neboť obsadily fantastická první místa a měly by tak postoupit do okresního kola, které se bude konat opět v Litomyšli, a sice v úterý 10. května. Blahopřejeme!

2. 5. 2022 - Třetí místo v okresním kole soutěže ve fotbalu

V pondělí 2. května vybojovali žáci 4. a 5. tříd 3. místo v okresní soutěži ve fotbalu. Soutěž se konala v Moravské Třebové. Chlapci předvedli velmi pěkný výkon a obstáli ve vysoké konkurenci škol. Blahopřejeme a budeme se těšit na další sportovní úspěchy!

27. 4. 2022 - Fantastické 2. místo v krajském kole olympiády v anglickém jazyce

Ve středu 27. dubna proběhlo v Pardubicích krajské kolo olympiády v anglickém jazyce, v němž naši školu reprezentoval Vojtěch Nedošínský z IX. B. Obsadil fantastické 2. místo. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!

25. 4. 2022 - Úspěch v krajském kole soutěže Office Aréna 2022

Nedávno jsme vás informovali o tom, že Daniel nek z IX.B postoupil do krajského kola v soutěži Office Aréna 2022. Máme velkou radost z toho, že se svým projektem o Emilu Zátopkovi proměnil postup v další postup. Daniel se umístil se svou rozsáhlou prací ve Wordu, Excelu, PowerPointu a webových stránkách na 1. stě v Pardubickém kraji porazil i žáky nižších ročků gymnázií kladních škol rozšířenou ukou informatiky! Tento postup mu zaručuje účast ve finále Praze, kde bude svůj projekt prezentovat před porotou. Gratulujeme a přejeme pevné nervy ve finále!

12. 4. 2022 - Okresní kolo matematické olympiády

Úspěšní řešitelé školního kola matematické olympiády postoupili do okresního kola, které se konalo v úterý 12. dubna., po dvouleté přestávce opět prezenčně. Naši školu reprezentovali Matěj Pokorný (VII. A), Natálie Cvrková (VII. B), Barbora Ramešová (VIII. A) a  Šárka Halouzková (VIII. A). Dalším postupujícím byla Pavla Lorencová (VIII. A), která se však z důvodu nemoci okresního kola neúčastnila. Lépe se vedlo děvčatům z 8. ročníku, obě se umístila na sdíleném 4. místě. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

11. 4. 2022 - Školní kolo soutěže Pangea

V únoru se 83 žáků 4. - 9. ročníku zapojilo do celostátní matematické soutěže Pangea. V jednotlivých kategoriích zvítězili
Krištof Buben (IV. C), Jan Huška (V.A), Radim Čáp (VI. A), Barbora Sedláčková (VII. D), Matěj Pecháček (VIII. A) a František Maixner (IX. A).  Absolutním vítězem na naší škole se stal Matěj Pecháček, který získal největší počet bodů, na postup do národního kola to bohužel nestačilo. Ostatní najdou své výkony na stránce kabinetu matematiky. Vítězům gratulujeme a všem děkujeme za reprezentaci školy.

11. 4. 2022 - Skokan roku 2022 na 2. stupni

V pátek 8. dubna se na ZŠ Zámecká uskutečnila soutěž v přeskoku přes Švihadlo "Skokan roku 2022". Mezi žáky 2. stupně byli nejlepší Bohdana Metyšová (VIII. B) - 467 přeskoků za 3 minuty, a Jakub Novotný (VI. A) - 534 přeskoků za tři minuty, zároveň nový rekord školy. Blahopřejeme!

8. 4. 2022 - Druhé místo v oblastní kole v minifotbalu

V pátek 8. dubna se v Litomyšli uskutečnilo oblastní kolo v minifotbalu. Našim chlapcům se dařilo, obsadili skvělé 2. místo! Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

1. 4. 2022 - Výsledky školní soutěže Šplhoun roku

V pátek 1. dubna se na naší škole uskutečnila soutěž Šplhoun roku. Výsledky naleznete ZDE.

30. 3. 2022 - První místo v krajském kole v basketbalu

Ve středu 30. března se konalo krajské kolo v basketbalu, v němž naše žákyně ve složení Bohdana Metyšová, Anna Horáková, Nela Škeříková, Barbora Nešporová, Petra Schmídová, Pavla Lorencová, a Ema Novotná vybojovaly fantastické 1. místo! Blahopřejeme!

30. 3. 2022 - Druhé místo v oblastním kole ve florbalu

Ve středu 30. března se žáci ze 4. a 5. třídy zúčastnili oblastního kola ve florbalu. Chlapci hráli výborně, vynikali dobrou technikou hole, orientací na hřišti a promyšleným tahem na branku. Nejproduktivnějšími žáky byli Šimon a Vít Krejsa, Filip Weissar, Adam Brýdl, ale i další. Soutěže se zúčastnilo 6 týmů z Litomyšle a okolí. Naši chlapci prohráli pouze se ZŠ Dolní Újezd. Všem hráčům gratulujeme a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů.

29. 3. 2022 - První místo v okresním kole olympiády v českém jazyce

V úterý 29. března se ve Svitavách uskutečnilo okresní kolo olympiády v českém jazyce, v němž naši školu reprezentovaly Pavla Lorencová (VIII. A) a Anna Koháková (IX. B). Pavle Lorencové se v olympiádě velmi dařilo, okresní kolo totiž vyhrála a postoupila do kola krajského! Konkurence přitom byla obrovská, okresního kola se zúčastnilo 38 žáků základních škol a víceletých gymnázií. Děkujeme za skvělou reprezentaci a držíme pěsti v kole krajském!

23. 3. 2022 - Třetí místo v krajském kole olympiády v ruském jazyce

Ve středu 23. března se v Pardubicích uskutečnilo krajské kolo olympiády v ruském jazyce, v němž nás reprezentovali dva žáci - Anna Horáková a Dmytro Pohorilyj (oba z IX. C). Nejlépe se dařilo Dmytrovi, který se umístil na 3. místě! Blahopřejeme a oběma děkujeme za reprezentaci školy.

22. 3. 2022 - Čtvrté místo v okresním kole olympiády v dějepisu

V úterý 22. března se ve Svitavách uskutečnilo okresní kolo dějepisné olympiády, v němž se našim žákům velmi dařilo! František Maixner (IX. A) obsadil v silné konkurenci desáté místo, Pavla Lorencová (VIII. A) místo čtvrté! Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!

18. 3. 2022 - Úspěch v okresním kole olympiády v anglickém jazyce

V pátek 18. března se uskutečnilo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce, v němž nás reprezentovali Jakub Hájek (VIII. B) a Vojtěch Nedošínský (IX. B). Vojtěch Nedošínský se umístil na skvělém 2. místě a vybojoval si postup do kraje. Blahopřejeme a držíme pěsti!

17. 3. 2022 - Úspěch v okresním kole zeměpisné olympiády

Dne 23. února se osm žáků zúčastnilo okresního kola zeměpisné olympiády, které se konalo online přes portál Masarykovy univerzity. Soutěž se skládala ze tří částí, a sice z testu geografických znalostí, práce s atlasem a praktické části. 
V kategorii A (6. ročník) se na 4. místě umístila Karolína Holubova (VI. B), která postupuje do krajského kola. Na 8. místě se umístila Pavla Chadimová (VI. A). Dále se soutěže zúčastnil Jakub Novotný. 
V kategorii B (7. ročník) se na 4. místě umístil Matěj Pokorný (VII. A), který postupuje do krajského kola. Na 8. místě se umístil Jakub Hájek (VII. B). 
V kategorii C (8 a 9. ročník) se umístil na 5. místě Ondřej Schmíd (IX. B) Dále školu reprezentovaly Kateřina Frycová (VIII. B) a Berenika Gultová (IX. B). 

9. 3. 2022 - Okresní kolo olympiády v německém jazyce

Ve středu 9. března se v Ústí nad Orlicí uskutečnilo okresní kolo olympiády v německém jazyce. Naši školu reprezentovali Tomáš Hanuš (VII. B) a Stanislav Suchánek (VII. C). Nejlépe se dařilo Tomáši Hanušovi, který obsadil krásné 3. místo! Blahopřejeme a oběma žákům děkujeme za reprezentaci školy.

23. 2. 2022 - Chemická olympiáda 2022

V únoru se uskutečnilo školní kolo chemické olympiády, která patří k nejtěžším soutěžím. Nejlépe se s v ní vedlo Marku Miklovi z IX. A, na druhém místě se umístil jeho spolužák Daniel Uma. Blahopřejeme!

22. 2. 2022 - Školní kolo biologické olympiády

V polovině února se nadšenci přírodopisu II. stupně zúčastnili školního kola biologické olympiády. Svoje přírodovědné znalosti projevovali v teoretickém testu a praktickém poznávání přírodnin.

V kategorii D (6. - 7. třídy) zvítězil Karel Suchánek (VII. C), druhé místo obsadil Stanislav Suchánek (VII. C) a na třetím místě skončila Ema Mundilová (VII. A).

V kategorii C (8. – 9. třídy) obsadil první místo Ondřej Schmíd (IX. B), na druhém místě skončila Pavla Lorencová (VIII. A) a na třetím místě pak Bára Vondráčková (IX. B).

31. 1. 2022 - Olympiáda v anglickém jazyce

Na konci ledna proběhlo na naší škole základní kolo olympiády v anglickém jazyce, které přineslo tyto výsledky:

1. kategorie / Year 6 + 7

1. místo Jakub Hájek
2. místo Kryštof Chochola
3. místo Tereza Suchánková
4.—5. místo Julie Novotná
  Viktorie Opatová

2. kategorie / Year 8 + 9

1. místo Vojtěch Nedošínský
advancing to the district round / postup do krajského kola
2. místo Emma Hammoud
3. místo Anna Horáková
4.—5. místo Anna Koháková
  Stella Sotonová

27. 1. 2022 - Hledáme nejlepšího mladého chemika

Ve čtvrtek 27.1. proběhlo online formou regionální kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika. Z celkového počtu 419 soutěžících se naši žáci umístili na 78. místě (Ondřej Schmíd, IX. B), 129. místo (Josef Šafránek, IX. C) a 138. místo (Daniel Uma, IX. A).

27. 1. 2022 - Školní kolo zeměpisné olympiády

Ve dnech 25. 1. a 27. 1 se konalo školní kolo zeměpisné olympiády.

Žáci se utkali ve třech kategoriích: 6. ročník, 7. ročník a 8. a 9. ročník. Nejprve absolvovali test bez atlasu, následoval test s atlasem.

V kategorii 6. tříd si ze zadanými úkoly nejlépe poradil Jakub Novotný z VI. A. Do okresního kola dále postupují Pavla Chadimová z VI. A a Karolína Holubová z VI. B.

V kategorii 7. tříd se nejlépe umístil Matěj Pokorný ze VII. A, a sice před Jakubem Hájkem ze VII. B. Do okresního kole dále postupuje Eliška Kovářová ze VII. D.

V kategorii 8. a 9. tříd byla nejsilnější konkurence. Na 1. místě se nakonec umístila Berenika Gultová z IX. C, na 2. místě Ondřej Schmíd IX. B a na 3. místě Kateřina Frycová z VIII. B.

Další výsledky naleznete na výsledkové listině na stránkách kabinetu zeměpisu.

24. 1. 2022 - Školní kolo dějepisné olympiády

V pondělí 24. ledna proběhlo školní kolo dějepisné olympiády, kterého se zúčastnilo 27 žáků 8. a 9. tříd. Velký zájem nás potěšil, stejně jako velmi dobré výsledky všech! A jací jsou vítězové?

1. místo - Pavla Lorencová, VIII. A (51 bodů z 60)

2. - 4. místo - Barbora Ramešová, VIII. A, Radim Mrkvička, IX. A, František Maixner, IX. A (50 bodů z 60)

Kompletní výsledky naleznete pod záložkou Kabinet dějepisu. Vítězům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole!

24. 1. 2022 - Školní kolo v olympiádě v německém jazyce

V posledním lednovém týdnu proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce, kterého se zúčastnilo 9 žáků 7. a 8. ročníku a které přineslo tyto výsledky:

7. ročník:

1. místo - Tomáš Hanuš (VII. B)

8. ročník: 

1. místo - Stella Sotonová (VIII. B)

Vítězům blahopřejeme a všem ostatním děkujeme za účast. 

19. 1. 2022 - Školní kolo olympiády v ruském jazyce

Ve středu 19. 1. se konalo první kolo školní olympiády z ruského jazyka, kterého se zúčastnilo 36 žáků. Do druhého kola postoupili Dmytro Pohorilyj (IX. C), Anna Horáková (IX. C) a Jana Gabriela Kotlárová (IX. B). Vítězem se stal Dmytro Pohorilyj. Jeho první náhradnicí je Jana Kotlárová, druhou náhradnicí Anna Horáková.

Dmytro postupuje do krajského kola, které se bude konat 23. 3. v Pardubicích. Držíme pěsti!

18. 1. 2022 - Školní kolo olympiády v českém jazyce

V minulých dnech proběhlo na naší škole školní kolo olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníku. Vítězové jsou následující:

1. místo - Anna Koháková z IX. B

2. místo - Pavla Lorencová z VIII. A

3. místo - Ester Jiříčková z VIII. C

Do okresního kola postupují Anna Koháková a Pavla Lorencová. Budeme držet pěsti!

5. 1. 2022 - Úspěch v matematické soutěži Brloh

Žáci Ema Novotná, Kateřina Frycová, Martin Vodehnal a Monika Duffková (všichni z VIII. B) uspěli v matematické soutěži Brloh, když se probojovali až do finále. V něm obsadili 7. místo. Soutěže se účastnilo celkem 536 týmů ve dvou kategoriích.

4. 1. 2022 - Okresní kolo Pythagoriády

Na začátku prosince se konalo online okresní kolo Pythagoriády, kam postoupilo 5 žáků z 2. stupně. Nejlépe si vedl Matěj Pokorný (VII. A), který bsadil dělené 4. místo a stal se úspěšným řešitelem. Jen o 1 bod utekl tento titul Barboře Ramešové (VIII. A) a Šárce Halouzkové (VIII.A ), které obsadily dělené 7. místo. Gratulujeme. 

1. 12. 2021 - PC_ák, S-ROBOT a Elektronika i jinak na SPŠE Pardubice

Po roční pauze spojené s covidem-19 se výběr našich žáků opět zúčastnil soutěže PC_ák. Po delší době jsme byli zastoupeni i v paralelní soutěži Elektronika i jinak a vůbec poprvé, a to hlavně díky volitelnému předmětu robotika, i v soutěži o nejrychlejší programovatelné robotické vozítko S_ROBOT. Všechny tři soutěže probíhaly souběžně a to pod záštitou Střední průmyslové školy elektrotechnické v Pardubicích, které tímto moc děkujeme za uspořádání i v tomto krizovém období.

Ve všeobecném vědomostním kvízu jsme se sice neumístili na stupních vítězů, ale rozhodně si zaslouží zmínit senzační 5. místo Aničky Horákové z IX. C, která toho věděla více než 53 žáků z celého kraje, kteří se umístili pod ní. V první desítce se nám uchytil ještě Jakub Bican z IX. B. Oběma blahopřejeme.

Ještě úspěšnější byly pro naši školu práce spojené s kreativní tvorbou. V grafickém návrhu, kde měli soutěžící za úkol nakreslit za 2½ hodiny obrázek jen za pomocí myši nebo tabletu a kde se hodnotila nejen vizuální stránka, ale i kreativita, se na 2. místě umístila Petra Schmídová z IX. B a odnesla si hodnotnou cenu.

Doslova nečekaně byl pozván na třetí stupínek Matěj Pokorný ze VII. A, a to i přesto, že soutěžil v prezentacích pro 8. ročník a na soutěž se jel podívat na zkoušku. Budeme se těšit na to, co předvede za rok a za dva.

V kategorii prezentace pro 9. ročník v silné konkurenci zabodovala naše dvě děvčata. Třetí nejkrásnější prezentaci v kraji vytvořila Markéta Motáková z IX. A. A o tu úplně nejlepší se postarala Maombi Jílková rovněž z IX. A.

V kategorii tvorba plakátu zářila pro změnu IX. C. První dvě místa s přehledem zabrali naši dva žáci. Cenu a diplom za první místo si odnesl Pavel Kabrhel. Jen o stupínek níže se postavil Jan Pomykal.

Všem výhercům ze srdce gratulujeme. Těm, co to dnes nevyšlo, přesto moc gratulujeme. A u osmáků se budeme těšit, že své štěstí zkusí i příští rok.

Za kabinet informatiky Václav Lipavský a Silvie Králová

 

1. 12. 2021 - Držíme palce v matematické soutěži Brloh!

Tým žáků VIII. B zabodoval v malém finále logické soutěže Brloh, dostal se mezi vybraných 14 týmů (z celkových 536 z celé ČR) a 16.12. se zúčastní velkého finále! Blahopřejeme a držíme palce!

29. 11. 2021 - Týmové soutěže

Žáci naší školy se každý rok účastní různých matematických soutěží nejen pro jednotlivce, ale i pro týmy. Takovou soutěží je například Brloh, do které se letos zapojily 3 týmy (z VIII. A, z VIII. B a z VI. C). Soutěž zatím neskončila, ale už teď bychom chtěli gratulovat  týmu z VIII. B "Tučptáci" ve složení Ema Novotná, Kateřina Frycová, Martin Vodehnal, Monika Duffková. Po 3 kolech soutěže jsou na 1. místě v Pardubickém kraji a postupují do semifinále.

V pátek 26. 11 se konala soutěž MaSo, zúčastnily se jí dva týmy z VIII. A. Tým "Quenns of wordl" ve složení Barbora Ramešová, Pavla Lorencová a Šárka Halouzková si vedl lépe v řešení příkladů, tým "Tři Schulmates" ve složení Adam Škeřík, Matěj Pecháček a Michal Vaniš nakonec dopadl lépe, protože na konečné umístění mělo vliv i zvolení správné strategie v připojené hře. Soutěže se zúčastnilo asi 600 týmů z celé ČR, máme z našich žáků velkou radost, sice se neumístili na předních místech, ale obstáli v konkurenci zúčastněných týmů, které většinou byly tvořeny žáky osmiletých gymnázií.

Všem děkujeme za reprezentaci školy a práci nad rámec povinné výuky.

19. 11. 2021 - Matematicko-fyzikální soutěž Náboj s mezinárodní účastí

V pátek 19.11. se družstvo chlapců z IX. B ve složení Daniel Džbánek, Ondřej Pávek, Ondřej Schmíd a Radek Švec zúčastnili online soutěže Náboj Junior, ve které se utkalo přibližně 1000 týmů z ČR, Slovenka a Polska. Úkolem bylo během dvou hodin vyřešit co nejvíce úloh s matematickou a fyzikální tematikou. Naši chlapci se umístili na 310. místě. Gratulujeme, konkurence byla opravdu veliká, protože většinu týmů z ČR tvořili žáci osmiletých gymnázií.

2. 11. 2021 - Školní kolo Pythagoriády

V úterý 2. listopadu se konalo školní kolo Pythagoriády, výsledky jednotlivých kategorií najdete v záložce kabinetu matematiky. Úspěšnými řešiteli se stali Matěj Pokorný (VII. A), Jan Pavliš (VIII. C), Šárka Halouzková (VIII. A), Adam Škeřík (VIII. A) a Barbora Ramešová (VIII. B). Všichni jsou nominováni do okresního kola, které se bude konat na začátku prosince ve Svitavách. Držíme pěsti.

26. 10. 2021 - Přírodovědný klokan

V průběhu října se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže Přírodovědný klokan. Školního kola se zúčastnilo 34 žáků 8. a 9. ročníku s těmito výsledky:

1. místo - Barbora Vondráčková (IX. B)

2. místo - Šárka Halouzková (VIII. A)

3. místo - Pavla Lorencová (VIII. A)

Do okresního kola postoupila Barbora Vondráčková, která v něm obsadila 8. místo. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

25. 10. 2021 - Hledáme nejlepšího chemika

V druhé polovině října se na naší škole uskutečnilo školní kolo soutěže Hledáme nejlepšího chemika, kterého se zúčastnilo 27 žáků 9. tříd. Nejlepšími řešiteli se stali Daniel Uma (IX. A, 3. místo), Josef Šafránek (IX. C, 2. místo) a Ondřej Schmíd (IX. B, 1. místo). Všichni tři žáci postupují do krajského kola (okresní kolo se v této soutěži nekoná), které proběhne v průběhu prosince v Pardubicích. Držíme pěsti!

15. 10. 2021 - Logická olympiáda - kategorie B

I žáci 2. stupně se zapojili do Logické olympiády. Každý rok nás potěší postup některého z nich do krajského kola, tentokrát se to podařilo Matějovi Pokornému (VII. A), skvělý výkon podali i Barbora Ramešová (VIII. A) a Daniel Džbánek (IX. B). Všem 19 žákům, kteří se do soutěže zapojili, děkujeme za reprezentaci školy a Matějovi držíme palce 5. listopadu v Pardubicích.

11. 10. 2021 - Logická olympiáda - kategorie A

První matematickou soutěží v novém školním roce je tradičně Logická olympiáda, jejíž základní kolo probíhá online. V Pardubické kraji se ho v kategorii A (3. - 5. ročník) zúčastnilo 866 žáků. Z naší školy si nejlépe vedla Ema Smetanová (V. B), které jen o vlásek utekl postup do krajského kola, skvělého umístění dosáhli i Krištof Buben (IV. C), Ondřej Čáp (III. B) a Jakub Klejch (III. A). Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. 

12. 5. 2021 - Matematická soutěž Pangea

V dubnu proběhlo online školní kolo matematické soutěže určené žákům 4. - 9. ročníku.

Nejlépe se dařilo Martinu Vodehnalovi (VII. B), kterému chyběly jen 2 body pro postup do finálového (národního) kola. Zde jsou uvedeni vítězové jednotlivých kategorií a jejich umístění v Pardubickém kraji, další výsledky najdete v záložce kabinet matematiky.

 1. ročník - Ema Smetanová (IV. B) - 5. místo
 2. ročník - Radovan Fila (V. B) - 16. místo
 3. ročník - Tadeáš Glänzner (VI. B) - 7. místo
 4. ročník - Martin Vodehnal (VII. B) - 3. místo
 5. ročník - Marek Mikl (VIII. A) - 7. místo
 6. ročník - František Tupec (IX. A) - 15. místo

 Všem žákům, kteří se v tomto náročném školním roce zapojili do matematických soutěží, děkujeme za reprezentaci školy a přejeme jim další úspěchy, nejen v matematice.

9. 4. 2021 - Školní kolo biologické olympiády

I přes nepřítomnost žáků ve škole se letos 31. března konalo školní kolo biologické olympiády. Novinkou bylo, že tato soutěž proběhla poprvé online formou. Biologické olympiády se zúčastnilo celkem 10 žáků 2. stupně. Naši mladí vědci prokazovali své znalosti z oblasti vodního světa ve vědomostním testu, poznávali rostliny a živočichy na obrázcích a v domácích podmínkách prováděli laboratorní úkol. V kategorii D (6. - 7. třída) zvítězila Míša Umová z VI.C a v kategorii C (8. – 9. třída) zvítězila Magdaléna Jeřábková z IX.B. Gratulujeme! Obě vítězky postupují do krajského kola, které by se mělo konat na přelomu dubna a května.

31. 3. 2021 - Březen - měsíc matematiky

V měsíci březnu proběhlo na naší škole několik matematických soutěží. 

Matematický klokan se uskutečnil v pátek 19. 3. a zúčastnilo se ho 144 žáků 2. - 9. ročníku. Zde jsou vítězové jednotlivých kategorií, umístění dalších žáků najdete v záložce kabinet matematiky.

kategorie Cvrček (2. + 3. r.)

 1. místo - Antonín Vavřín (III. B)
 2. místo - Jakub Klejch (II. A)
 3. místo - Krištof Buben (III. C)

kategorie Klokánek (4. + 5. r.)

 1. místo - Eva Kubíčková (V. B)
 2. místo - Pavla Chadimová (V. A)
 3. místo - Matěj Kovář (V. A)

kategorie Benjamín (6. + 7. r.)

 1. místo - Matěj Pokorný (VI. A)
 2. místo - Jakub Smetana (VII. C)
 3. místo - Šimon Šmíd (VII. C)

kategorie Kadet (8. + 9. r.)

 1. místo - Lucie Vanišová (IX. B)
 2. místo - Marek Mikl (VIII. A)
 3. místo - Jan Havla (IX. B)

Konala se i celostátní soutěž Pangea, do které se přihlásilo 80 žáků ze 4. - 9. ročníku. Soutěž probíhala online a přihlášení žáci měli za úkol během 45 min vyřešit 15 úloh. Jak se jim dařilo, zjistíme až na začátku května. 60 nejlepších v každé kategorii pak postoupí do národního kola.

Pochvala patří 3 děvčatům ze VII. A. Pavla Lorencová a Barbora Ramešová ve středu 31.3. reprezentovaly naši školu v okresním kole matematické olympiády a Šárka Halouzková se účastní celoroční čtyřkolové soutěže Mates, kterou pro žáky svitavského okresu pořádá Gymnázium v Poličce.

Všem, kteří se nebojí i po tak dlouhé době distanční výuky poprat s netradičními a mnohdy náročnými úlohami, děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

1. 3. 2021 - Úspěch v okresním kole zeměpisné olympiády

Dne 17. 2., tedy během jarních prázdnin, se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Oproti předchozím ročníkům mohli ze školních kol postoupit 3 žáci, což bylo skvělé, na druhou stranu se zvýšila i konkurence, a to především z gymnázií.  

Žáci soutěžili ve třech kategoriích:

A – 6. třídy – zde se nejlépe umístil Matěj Mikl (VI. C), a sice na 5. místě - jeho práce s atlasem však byla druhou nejlepší! Ema Mundilová (VI. A) příliš nezaostala a umístila se na krásném 8. místě. Dále se zúčastnil a vzorně školu reprezentoval Matěj Pokorný (VI. A).

B – 7. třídy, v níž naši školu zastupovali Pavla Lorencová (VII. A)  a Jakub Smetana (VII. C). Děkujeme za reprezentaci!  

C – 8. a 9. třídy - v této kategorii (jako obvykle nejnabitější) reprezentoval naši školu Daniel Král z IX. A, který v kategorii s 93,5 body ze 100 zvítězil a postupuje do krajského kola. Blahopřejeme! Anna Horáková z VIII. C se se ziskem 80,1 bodu zúčastnila na 10. místě. Jí i Elišce Slavíkové z IX. B děkujeme za reprezentaci.

Krajské kolo se uskuteční 17. března. Danovi budeme držet pěsti!

 

26. 2. 2021 - Úspěch v soutěži Office Aréna 2021

V únoru proběhla na základních a středních školách školní kola celostátní soutěže Office Aréna 2021. Máme radost, že dva naši žáci z IX.A – Jonáš Brýdl a Daniel Král – překonali postupovou hranici a oba se probojovali do krajského kola, kde je čeká náročná měsíční práce. Kluci budou muset vytvořit projekt za využití všech nástrojů Microsoft Office. Budeme jim držet palce. Našim ostatním mladým ajťákům děkujeme za účast. Bohužel mohli z jedné školy postoupit maximálně dva.

28. 1. 2021 - Okresní kolo olympiády v českém jazyce

Ve čtvrtek 28. ledna se uskutečnilo okresní kolo olympiády v českém jazyce. I tato soutěž musela vzhledem k epidemiologickým opatřením proběhnout online. Naši školu zastupovaly Anastázie Sýkorová (IX. A) a Eliška Slavíková (IX. B). Olympiády se účastnilo celkem 25 žáků základních škol a nižších gymnázií - a oběma děvčatům se velmi dařilo! Anastízie Sýkorová se umístila na skvělém 5. místě, Eliška Slavíková pak na velmi dobrém místě osmém. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

28. 1. 2021 - Školní kolo olympiády v zeměpisu

Ve čtvrtek 28. ledna se na naší škole uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády, které podobně jako jiné soutěže proběhlo online. Žáci obdrželi 40 otázek, které ověřovaly jejich znalosti, ale i práci s atlasem. Součástí byl také vědomostní test, který byl časově limitovaný - žáci na ně museli odpovědět za 15 minut. Olympiády se zúčastnilo 56 žáků 2. stupně, kteří soutěžili ve třech kategoriích.  

Zde jsou výsledky:

Kategorie A (6. ročník):

1. místo Ema Mundilová (30/40 bodů)

2. místo Matěj Pokorný (29)

3. místo Matěj Mikl (27)

 

Kategorie B (7. ročník)          

1. místo Jakub Smetana (34/40 bodů)

2. místo Pavla Lorencová (31)

3. místo Ester Jiříčková (29)

 

Kategorie C (8. a 9. ročník)   

1. místo Anna Horáková (28/40 bodů)

2. místo Daniel Král (28)

3. místo Eliška Slavíková (26)

22. 1. 2021 - Školní kolo olympiády v ruském jazyce

V druhém lednovém týdnu se uskutečnilo školní kolo olympiády v ruském jazyce, do kterého se přihlásily dvě žákyně. Na 1. místě se umístila Adéla Tityková z IX. C, na 2. místě pak Georgina Krejsová z IX. A. Všechna další postupová kola byla bohužel zrušena. Děvčatům však děkujeme, že se školního kola nezalekly.

22. 1. 2021 - Úspěch v soutěži IT-slot

Letošního ročníku on-line soutěže IT-slot, která, jak už její název napovídá, prověřuje různorodé znalosti v oboru informačních technologií, ale i logického myšlení, se letos účastnilo přes 2150 žáků ze 78 škol z celé České republiky. Proto nás velmi potěšilo úžasné 16. místo Lukáše Beránka! Lukášovi gratulujeme, a protože je to žák závěrečného ročníku, přejeme mu, aby se mu stejně dařilo od září i na střední škole. Nikoho určitě nepřekvapí, že se chce hlouběji věnovat počítačům. Zapadnout by neměl ani výsledek Jakuba Bicana a Fandy Tupce, kteří skončili v první stovce! Gratulujeme!

15. 1. 2021 - Okresní kolo dějepisné olympiády

V pátek 15. ledna se uskutečnilo okresní kolo dějepisné olympiády, v níž naši školu reprezentovali tři žáci. Výsledky naleznete ZDE.

14. 1. 2021 - Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

V druhém lednovém týdnu se uskutečnilo školní kolo olympiády v anglickém jazyce, které mělo písemnou a ústní část. Vzhledem k protiepidemickým opatřením proběhla i tato olympiáda online. Veškeré informace o průběhu a výsledcích naleznete ZDE.

11. 1. 2021 - Školní kolo olympiády v německém jazyce

Ve středu 6. (písemná část) a v pondělí 11. ledna (ústní část) se uskutečnilo školní kolo olympiády v německém jazyce. V kategorii IA (7. ročník) se na 1. místě umístila Magdaléna Kolářová (VII. C), na 2. místě Pavla Lorencová (VII. A) a na společném 3. místě Tomáš Háněl a Barbora Ramešová (oba VII. A). V kategorii IIA (8. a 9. ročník) vyhrála Veronika Dostálová (IX. C), 2. místo obsadila Kateřina Sedláčková (IX. A) a 3. místo obsadil Daniel Uma (VIII. A). Všem zúčastněným (celkem se v obou kategoriích jednalo o 37 žáků a žákyň) děkujeme za účast a vítězkám gratulujeme. Vzhledem k aktuální situaci související s onemocněním covid-19 byla další postupová kola obou kategorií zrušena.

14. 12. 2020 - Školní kolo olympiády v českém jazyce

V pondělí 14. prosince se uskutečnilo školní kolo olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnilo 11 žáků 8. a 9. ročníku:

1. místo - Anastázie Sýkorová (IX. A)

2. místo - Eliška Slavíková (IX. B)

3. místo - Lucie Vanišová (IX. B)

Vítězům blahopřejeme a všem žákům děkujeme za účast. Anastázii budeme držet palce v okresním kole.

 

25. 11. 2020 - Školní kolo dějepisné olympiády

Ve středu 25. listopadu proběhlo školní kolo dějepisné olympiády, kterého se zúčastnilo 18 žáků 8. a 9. ročníku. Z důvodu protiepidemických opatření se uskutečnilo online v prostředí MS Teams. O první a druhé místo se podělili Daniel Král z IX. A a Jakub Chochola z IX. B, kteří získali shodně 52,5 bodů. Blahopřejeme a držíme palce v okresním kole, které proběhne koncem ledna ve Svitavách.

4. 11. 2020 - Úspěch v Logické olympiádě nejmladších žáků

I nejmladší žáci se letos zapojili do Logické olympiády a poradili si velice dobře s logickými úlohami. Ondřej Nešpor (I.B) a Radovan Vindyš (2.A) zvládli vyřešit všechny úlohy a obsadili tak sdílené 1. místo jak v Pardubickém kraji, tak v celé ČR.

19. 10. 2020 - Logická olympiáda na 2. stupni

Také žákům 2. stupně se v základní kole Logické olympiády dařilo. Do krajského kola se probojovaly 4 žákyně devátého ročníku - Markéta Duffková, Veronika Dostálová, Aneta Beránková (všechny z IX. C) a Eliška Slavíková (IX.B ). Umístily se mezi 60 nejlepšími ze všech 1030 účastníků z Pardubického kraje. Gratulujeme a držíme palce v krajském kole, které bude letos vyjímečně probíhat online.

14. 10. 2020 - Logická olympiáda

V prvním říjnovém týdnu proběhlo základní kolo Logické olympiády, kategorie 3. - 5. ročník. Zapojilo se do něj 24 žáků naší školy. Většině žáků se dařilo a umístili se v horní polovině výsledkové listiny Pardubického kraje. Eva Kubíčková (V. B), Jozef Petrík (V. B) a Alena Renzová (IV. A) se probojovali mezi 60 nejlepších a postupují do krajského kola. Gratulujeme a držíme palce 6. listopadu.

13. 4. 2020 - Úspěch v krajském kole soutěže Office Aréna

Velkého úspěchu dosáhl v krajském kole informatické soutěže Office Aréna Jakub Martiník z VIII. B. Umístil se na skvělém 2. místě. Blahopřejeme!

28. 2. 2020 - Úspěch v soutěži Pangea

V únoru se žáci naší školy zúčastnili školního kola matematické soutěže Pangea. Úžasný výkon podal Kryštof Macek (V. A). Probojoval se do finálového (národního) kola, které se by se mělo konat 19. června v Nové budově Národního muzea v Praze. Gratulujeme!

I další naši žáci dosáhli výborného umístění v Pardubickém kraji: Matěj Pokorný (V. A) - 4. místo, Ester Jiříčková (VI. C) - 7. místo, Pavel Bálský (VIII. A) - 10. místo, Eva Kubíčková (IV. B) - 12. místo. Výsledky jednotlivých kategorií najdete v záložce kabinetu matematiky.

26. 2. 2020 - Okresní kolo olympiády v zeměpisu

Ve středu 26. února proběhlo ve Svitavách okresní kolo olympiády v zeměpisu. Olympiáda se skládá ze 3 částí – práce s atlasem, test geografických znalosti a praktická část. Konkurence byla velká, naši žáci se poměřili s vrstevníky z 15 různých škol v okrese včetně gymnázií. A jak dopadli?

V kategorii A (6. tříd) se na 2. místě umístila Ester Jiřičková, která postupuje do krajského kola, blahopřejeme!

V kategorii B (7. tříd) se na 6. místě umístil Ondřej Schmíd

V kategorii C (8 a 9. tříd) se na 3. místě umístila Eliška Slavíková – budeme čekat na výsledky z ostatních okresních kol v Pardubickém kraji

Všichni zmínění žáci si zaslouží pochvalu a poděkování za reprezentaci školy.

24. 2. 2020 - Školní kolo olympiády v ruském jazyce

V pondělí 24. února proběhlo školní kolo olympiády v ruském jazyce. Nejlépe se v něm dařilo Tomáši Sedláčkovi z VIII. B (první místo) a Anně Barboře Hanusové z IX. B (druhé místo). Tomáš Sedláček postupuje rovnou do krajského kola, které se uskuteční 10. března v Hlinsku.

18. 2. 2020 - Úspěch v okresním kole olympiády v anglickém jazyce

V okresním kole olympiády v anglickém jazyce, která se uskutečnila 18. února, se našim žákům velmi dařilo :-)
Emma Hammoud z 6. ročníku ve své kategorii zvítězila (v kategorii se dále nepostupuje)
Klára Kratochvílová z 9. ročníku obsadila ve své kategorii skvělé druhé místo a postoupila do kraje :-)
 
Blahopřejeme a přejeme Kláře hodně úspěchu v krajském kole!

5. 2. 2020 - Okresní kolo v olympiádě v německém jazyce

DDM Duha Ústí nad Orlicí byl 5. února dějištěm okresního kola olympiády v německém jazyce kategorie II. A pro okres Svitavy. 4. místo obsadila Taťána Velcová z 9. B a 7. místo pak Michaela Kopecká z 9. C. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

3. 2. 2020 - Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

Na konci ledna proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce, kterého se zúčastnilo 41 žáků 2. stupně. Ti závodili ve dvou kategoriích -  6. a 7. třídy a 8. a 9. tříd. Výsledky:

Kategorie 6. a 7. tříd:

1. místo - Emma Hammoud (VI. C)

2. místo - Jakub Bican (VII. B)

3. místo - Anna Horáková (VII. C)

 

Kategorie 8. a 9. tříd:

1. místo - Klára Kratochvílová (IX. C)

2. místo - Žaneta Vytlačilová (IX. C)

3. místo - Miroslav Ludra (IX. B)

Žáci, kteří se umístili na prvních místech, postupují do okresního kola. Blahopřejeme!

29. 1. 2020 - Okresní kolo olympiády v matematice

Ve středu 29.1 se ve Svitavách konala dvě okresní kola Matematické olympiády. V kategorii 5. ročníku se nejlépe dařilo Rozálii Vavřínové (V. B), obsadila 7. místo a v kategorii 9. ročníku nás reprezentovala Barbora Zahradníčková (IX. B), která se umístila na 13. místě. Gratulujeme!

28. 1. 2020 - Školní kolo Pythagoriády

V úterý 28.1. se konalo školní kolo Pythagoriády. V kategorii 5. ročníku se nejlépe umístil Matěj Pokorný (V. A), v kategorii 6. ročníku byla nejlepší Šárka Halouzková (VI. A), v kategorii 7. ročníku jsou tři vítězové, Radim Mrkvička (VII. A), Nela Jůzová (VII. A) a Antonín Bláha (VII. C) a v kategorii 8. ročníku se o zlato dělí Daniel Král (VIII. A), Eliška Slavíková (VIII. B) a František Tupec (VIII. A). Gratulujeme!

24. 1. 2020 - Okresní kolo Fyzikální olympiády

V pátek 24.1. se ve Svitavách konalo okresní kolo Fyzikální olympiády. Naši školu zde reprezentovali 3 žáci z IX.A. Nejlépe se vedlo Janu Benešovi, který obsadil 4. místo. Gratulujeme!

24. 1. 2020 - Školní kolo Biologické olympiády

V druhé polovině ledna se na naší škole uskutečnilo školní kolo Biologické olympiády, kterou ve svých kategoriích vyhráli Ondřej Schmíd ze VII. B a Eliška Slavíková u VIII. B. Blahopřejeme a držíme pěsti v dalších kolech soutěže! Kompletní výsledky naleznete na stránkách kabinetu přírodopisu.

21. 1. 2020 - Druhé místo v krajském kole soutěže v šachu

V úterý 21. ledna proběhlo ve Svitavách krajské kolo v soutěži v šachu, ve kterém se našim žákům ve složení Ondřej Čáp (I.B), Radim Čáp (IV.A), Jozef Petrík (IV.B), Jakub Peňáz (IV.B) a Matěj Kovář (IV.A) velmi dařilo - z osmi týmů obsadili 2. místo a vybojovali si postup do celostátního kola. Blahopřejeme!

17. 1. 2020 - Školní kola olympiády v matematice

Na začátku ledna se konala školní kola olympiády v matematice kategorií Z5 a Z9. Nejlepší řešitelé postupují do okresního kola. Z 5. ročníku to jsou Barbora Bulvová a Rozálie Vavřínová (obě z V. B), z 9. ročníku Barbora Zahradníčková (IX. B). Gratulujeme a držíme palce 29. 1. 2020, kdy se děvčata zúčastní okresních kol ve Svitavách.

17. 1. 2020 - Školní kolo Fyzikální olympiády

Na začátku ledna proběhlo školní kolo Fyzikální olympiády, úspěšnými řešiteli se stali Jan Beneš, Petr Dudek a Jiří Bárta, všichni z  IX. A. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole, které se bude konat 24. 1. 2020 ve Svitavách.

14. 1. 2020 - Krajské kolo ve florbale mladších žáků v Litomyšli

Po dvou vítězných turnajích skončila cesta našich žáků ziskem bronzové medaile a poháru za 3. místo v krajském kole. S bilancí 1 vítězství, 1 remíza a 1 prohra opravdu důstojně reprezentovali naši školu. Za to jim patří poděkování a gratulace.

10. 1. 2020 - Školní kolo olympiády v německém jazyce

Na začátku ledna 2020 proběhlo na naší škole školní kolo olympiády v německém jazyce. Přineslo tyto výsledky:

1. místo - Taťána Velcová z IX. B - postup do okresního kola

2. místo - Michaela Kopecka z IX. C, postup do okresního kola

3. místo - Lucie Pávková z IX. A - náhradník

4. místo - Ellen Wirknerová z IX. B

5. místo - Nina Kavková z IX. C

9. 1. 2020 - Školní kolo olympiády v českém jazyce

Krátce před vánočními svátky proběhlo na naší škole školní kolo olympiády z českého jazyka. Výsledky byly vyhlášeny v prvním lednovém týdnu.

Vítězkami školního kola (26 soutěžících) se staly shodným počtem bodů Adéla Nešporová z IX.A a Veronika Dostálová z VIII.C. Dělené druhé místo patří Anastázii Sýkorové z VIII.A a Elišce Slavíkové z VIII.B, na třetím místě se umístily Eva Piknová z IX.A, Kateřina Slavíková z IX.B a Štěpán Šmíd z IX.C. "Medailistům" gratulujeme a ostatním děkujeme za účast. Adéla Nešporová a Veronika Dostálová postupují do okresního kola, které proběhne 23. ledna ve Svitavách.

11. 12. 2019 - Okresní kolo ve florbale žáků 6. a 7. tříd

Florbalové úspěchy našich mladších žáků pokračují i v dalším kole soutěže. V celku suverénně se vypořádali s pěticí soupeřů v okresním kole s konečným skóre branek 11:2. Vítězstvím si zasloužili postup do krajského kola, které se hraje opět v Litomyšli a to 14. ledna 2020. Blahopřejeme a budeme jim všichni přát další povedený turnaj.

10. 12. 2019 - Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

V úterý 10. prosince proběhla soutět Hledáme nejlepšího mladého chemika, do níž se naše škola pravidelně přihlašuje. Ze 444 zúčastěných žáků (z 5 krajů) se naši žáci umístili takto: Miroslav Ludra z IX. B 86. místo, Eliška Zőlflová z IX. C 187. místo, Marika Rožková z IX. C 227. místo. 

27. 11. 2019 - Oblastní kolo ve florbale žáků 6. a 7. tříd

V úterý 26. listopadu se v úvodním kole florbalové soutěže nejvíce dařilo našim klukům. Za vítězství v turnaji získali nejen putovní pohár Modré školy, ale také postup do kola okresního, které se odehraje 11. prosince v Litomyšli. Blahopřejeme a budeme se těšit na další podobné výkony.

27. 11. 2019 - PC_ák 2019

Již poosmé v řadě se žáci se zájmem o ICT nebo elektrotechniku zúčastnili soutěže PC_ák, kterou pořádá Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice. A již poosmé jsme si odvezli nějaký ten diplom. Mezi úspěšné tvůrce se letos zařadila Alžběta Racková z IX. A, která si odvezla diplom za 2. místo v kategorii Grafický návrh. Svým ručně, resp. myší malovaným obrázkem porazila 40 soků a sokyň z celého kraje. V nové kategorii Tvorba plakátu zabodoval Jakub Martiník z VIII. B. Ten si za svůj výtvor odnesl diplom za 3. místo. I Jakub musel přeskočit 20 talentovných žáků z celého kraje. Navíc si oba odvezli i hodnotné ceny. Je ovšem potřeba zmínit i ostatní, kteří z naší školy zkusili štěstí a pilně se na soutěž připravovali. Děkujeme Adamu Borkovi, Danielu Královi, Barboře Zahradníčkové, Miroslavu Ludrovi, Jakubu Brisudovi a Václavu Šoulákovi za účast.

25. 11. 2019 - Úspěch v okresním kole v šachu

V pondělí 25. listopadu se ve Svitavách uskutečnilo okresní kolo v šachové soutěži, kde naši žáci vybojovali 1. místo a postup do kraje. Blahopřejeme! Tým tvořili Jozef Petrík, Radim Čáp, Jakub Peňáz, Ondřej Čáp a Matěj Kovář.
 

21. 11. 2019 - Školní kolo dějepisné olympiády

Ve čtvrtek 21. listopadu se uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády, kterého se zúčastnilo 29 žáků z 8. a 9. tříd. Nejlépe se dařilo Nině Kavkové z IX.C a Jakubu Chocholovi z VIII.B, kteří se shodným počtem bodů (50 z 65) postoupili do okresního kola. To proběhne v polovině ledna na Gymnáziu ve Svitavách. Celou výsledkovou listinu naleznete na stránkách kabinetu dějepisu.

1. 11. 2019 - Krajské kolo Logické olympiády

V pátek 1. listopadu se konalo krajské kolo Logické olympiády, kterého se účastnilo v každé kategorii 44 žáků z celého Pardubického kraje. Zástupci naší školy si vedli výborně, v kategorii A obsadil Matěj Pokorný (V. A) 12. místo a v kategorii B Agáta Dušková (IX. A) 8. místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. 

22. 10. 2019 - Školní kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika

V polovině října se na naší škole uskutečnilo školní kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika, kterého se zúčastnilo 43 žáků. Marika Rožková a Eliška Zolflová z IX. C a Miroslav Ludra z IX. B postoupili do krajského kola. Blahopřejeme!

20. 10. 2019 - Logická olympiáda na druhém stupni

Také žáci 2. stupně se zapojili do Logické olympiády - v Pardubickém kraji se přitom jednalo o 1115 žáků! Ti naši nám udělali velkou radost, většina z nich se totiž umístila v první polovině výsledkové listiny. Nejlepší z nich, Agáta Dušková (9.A) postoupila do krajského kola, přejeme jí hodně štěstí 1.11. v Pardubicích.

14. 10. 2019 - Školní kolo Logické olympiády kategorie A

Minulý týden proběhlo základní kolo Logické olympiády, do kterého se v Pardubickém kraji zapojilo 828 žáků 3. - 5. ročníku. Mezi 45 nejlepších se probojovali Matěj Pokorný (V. B) a Eva Kubíčková (IV. B). Gratulujeme a držíme palce v krajském kole, které se bude konat 1. listopadu v Pardubicích.

25. 9. 2019 - Stříbrné medaile z krajského kola atletického čtyřboje

Prvním místem v okresním kole atletického čtyřboje si naši žáci a žákyně vybojovali postup do kola krajského, které se konalo 25. 9. 2019 v Litomyšli. Počasí nebylo přívětivé a některé výkony žáků určitě ovlivnil déšť. I tak si někteří žáci vylepšili svá osobní maxima :-) Každopádně - při vyhlašování výsledků jsme mohli být všichni spokojeni. Obě naše družstva skončila na druhém místě a všichni si odnesli na krku stříbrné medaile. Děkujeme všem za reprezentaci školy a na školních atletických závodech se sejdeme zase v květnu příštího kalendářního roku. 

20. 9. 2019 - Naši atleti zlatí v okresním kole atletického čtyřboje

V pátek 20. září se žáci naší školy vydali do Svitav na atletický čtyřboj. Altetický čtyřboj je soutěž družstev, v níž musí každý soutěžící startovat ve čtyřech disciplínách (sprint, skok, hod, vytrvalost). Všichni byli připraveni podat ty nejlepší výkony, ale určitě nepomýšleli na umístění na nejvyšších příčkách. A jak to dopadlo? Všechna družstva se umístila na prvním místě. Všem sportovcům gratulujeme a těm starším přejeme hodně sportovního štěstí v krajském kole, které se koná 25. září na stadionu v Litomyšli.

28. 5. 2019 - Okresní kolo Pythagoriády

V úterý 28.5. se konalo okresní kolo Pythagoriády. Nejlepšího úmístění ve své kategorii dosáhla děvčata z 5. ročníku - Adéla Štursová (5. místo) a Julia Tyvodar (6. místo). Gratulujeme! Výsledky ostatních najdete na stránkách kabinetu matematiky.

23. 5. 2019 - Druhé místo v soutěži O pardubický pramínek

Eva Piknová z VIII. A získala 23. května cenu za 2. místo v celostátní literární soutěži O pardubický pramínek. Gratulujeme. Úspěšný soutěžní text najdete v záložce kabinetu českého jazyka.

21. 5. 2019 - Stříbro z krajské atletiky

Do krajského kola v atletice se v úterý 21. 5. 2019 vydala bojovat dvě družstva naší školy. Mladší žáci skončili na krásném druhém místě a odjížděli se stříbrnými medailemi na krku. Mladší žákyně si přivezly medaile "bramborové", bohužel jim jen o deset bodů utekly ty bronzové. Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci školy a věříme, že si odnesli i mnoho krásných sportovních zážitků. 

17. 5. 2019 - Národní kolo matematické soutěže Pangea

V pátek 17.5. se v Praze konalo finálové (národní) kolo matematické soutěže Pangea. Mezi 50 nejlepších z celé ČR ve své kategorii se probojovala Iva Klímová (9.A) a obsadila 24. místo. Gratulujeme!

17. 5. 2019 - První místo v okresním kole soutěže Mladý zahrádkář

Velkého úspěchu dosáhl Ondřej Schmid z VI. B v soutěži Mladý zahrádkář. V okresním kole obsadil skvělé první místo. Blahopřejeme!

15. 5. 2019 - Úspěchy v oblastním kole pěvecké soutěže

Ve středu 15. května proběhlo ve Středisku volného času Litomyšl oblastní kolo soutěže ve zpěvu. Z prvního stupně se soutěže zúčastnilo 12 žáků, z druhého stupně pak žáků 5. Všem se velmi dařilo:

 

Nultá kategorie (první ročník):

Viktorie Pávková, 1. místo

Zdena Petríková, 2. místo

 

První kategorie (druhý ročník): 

Ela Pavlišová, 2. místo

 

Druhá kategorie (čtvrtý a pátý ročník):

Viktorie Opatová, 2. místo

Duo Viktorie Bohuňová a Zuzana Baňouchová, 1. místo

Duo Julija Tyvodar a Ester Jiříčková, 2. místo

Duo Nela Motlová a Viktorie Opatová, 3. místo

 

Kategorie 6. - 7. tříd:

čestné uznání - Nikola Belfiová 

čestné uznání - Lucie Vanišová 

 

Kategorie 8. - 9. tříd:

Michaela Němcová, 1. místo

Eva Piknová, 2. místo

 

Kategorie DUA:

Eva Piknová a Anna Hadašová, 1. místo

 

 

14. 5. 2019 - Druhé místo krajského kola Štafetového poháru

V úterý 14. května se v Pardubicích konalo krajské kolo Štafetového poháru, v němž družstvo mladších žáků obsadilo skvělé 2. místo ze 12 družstev. Blahopřejeme! Antonín Hloušek z V. B se stal navíc vítězem doplňkové disciplíny v hodu medicimbalem, žáci 4. a 5. tříd pak nejlepší štafetou v kraji. Velká gratulace i jim!

14. 5. 2019 - Okresní kolo Poháru rozhlasu

V úterý 14. května se v Litomyšli uskutečnilo okresní kolo Poháru rozhlasu. Mladší žáci a mladší žákyně se umístili na prvním místě a zajistili si tak přímý postup do krajského kola, které se bude konat 21.5.2019 v Pardubicích. Starší žákyně si odnesly stříbrné medaile a starší žáci medaile bronzové. Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci školy a budeme jim držet pěsti v dalších kolech. Fotogalerii naleznete pod záložkou Školní sport/atletika.

30. 4. 2019 - Sedmé místo v celostátním kole německé olympiády

Goethe Institut v Praze hostil v úterý 30. dubna celostátní kolo olympiády v německém jazyce kategorií II. A, B, C. V rámci kategorie II. C se na krásném 7. místě umístila Barbora Zahradníčková z VIII. B. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

30. 4. 2019 - Právo pro každý den

V úterý 30. dubna se uskutečnila tradiční soutěž Právo pro každý den, jejímž cílem je podpořit žáky v oblasti právního vědomí. 2. místo obsadil tým ve složení Anna Prokešová, Michaela Karlíková, Pavla Kopecká a Radim Dryml z 9. ročníku, tým 8. ročníku ve složení Agáta Dušková, Eva Piknová, Lucie Pávková a Jiří Bárta obsadil 5. místo. Gratulujeme.

23. 4. 2019 - Pěvecká soutěž

V úterý 23. dubna proběhla ve škole pěvecká soutěž s těmito výsledky:

1. ročník:

1. Viktorie Pávková, I. A

2. Zdenka Petríková, I. A

3. Kristína Havránková, I. B

 

2. a 3. ročník:

1. Ela Pavlišová, III. A

2. Karolína Mrkvičková, II. A

 

Dua:

1. Jozef Petrík a Kryštof Doležel, III. B

2. Ela Jetmarová a Eva Kubíčková, III. B, Marie Kašparová a Karolína Vodehnalová, III. A

 

4. a 5. ročník:

1. Viktorie Opatová, IV. A

2. Zuzana Baňouchová, V. C

 

Dua:

1. Julija Tyvodar a Ester Jiříčková, V. C

2. Viktorie Bohuňková a Zuzana Baňouchová, V. B

3. Nela Motlová, Viktorie Opatová, IV. A

 

 

 

15. 4. 2019 - Školní kolo Pythagoriády

V pondělí 15.4. se konalo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Vybraní žáci 5. - 8. ročníku opět předvedli, že matematika pro ně není žádný oříšek a 12 žáků se probojovalo do okresního kola. Absolutním vítězem soutěže se stala Agáta Dušková (8.A), která dosáhla maximálního počtu bodů. Gratulujeme. Výsledkové listiny jednotlivých kategorií najdete v záložce kabinet matematiky.

10. 4. 2019 - Úspěch v okresním biologické olympiádě

Ve středu 10. dubna proběhlo na Gymnáziu Aloise Jiráska v Litomyšli okresní kolo biologické olympiády, v níž naši školu reprezentoval Ondřej Schmíd z VI. B. V soutěži se mu velmi dařilo, obsadil totiž skvělé 2. místo a postupuje do krajského kola. Blahopřejeme a děkujeme paní učitelce Groulíkové za přípravu.

5. 4. 2019 - Matematická soutěž Pangea

V únoru se konalo školní kolo soutěže Pangea, kde naši žáci předvedli, že matematiky se opravdu není důvod bát.

Největším úspěchem je 1. místo v kraji a postup do národního kola pro Ivu Klímovou (9.A). Gratulujeme a držíme palce 17. 5. v Praze. Další výborná místa v krajském umístění ve svých kategoriích obsadili Ondřej Pávek (6.B) - 8. místo, Daniel Džbánek (6.B) - 9. místo, Eliška Slavíková (7.B) - 3. místo, Štěpán Šmíd (8.C) - 4. místo, Jan Broulík (9.A) - 7. místo.

4. 4. 2019 - První místo v oblastním kole ve vybíjené

Ve čtvrtek 4. dubna se v Litomyšli uskutečnilo oblastní kolo ve vybíjené mladších žáků, které naši borci vyhráli a postupuji do kola okresního!! Blahopřejeme!

4. 4. 2019 - Třetí místo v krajském kole olympiády v českém jazyce

Ve čtvrtek 4. dubna se v DDM v Pradubicích uskutečnilo krajské kolo olympiády v českém jazyce, v němž Barbora Hanzlová z IX.A obsadila skvělé třetí místo! Blahopřeje a děkujeme paní učitelce Jelínkové za přípravu.

3. 4. 2019 - Vítězství v druhém kole Plavecké ligy škol

Ve středu 3. dubna proběhlo v Litomyšli druhé kolo Plavecké ligy škol. Dařilo se nám opravdu velmi - slavili jsme totiž postup do finálového kola, které se uskuteční 26. dubna v Rychnově nad Kněžnou! 

22. 3. 2019 - Úspěchy v matematice a fyzice

Školní kolo Fyzikální olympiády

Jsme rádi, že se naši žáci ani Fyzikální olympiády neleknou. Pět odvážlivců  z osmého ročníku se popralo s náročnými úlohami z fyziky. Nejlépe se vedlo Miroslavu Ludrovi a Petru Dudkovi, kteří postupují do okresního kola, které se uskuteční 3. dubna. Gratulujeme.

Školní kolo Matematické olympiády

I matematické talenty máme ve škole, do okresního kola Matematické olympiády se probojovalo hned několik žáků. Z 6. ročníku to jsou Petr Kopecký, Josef Šafránek, Daniel Džbánek a Vojtěch Musil, ze 7. ročníku Eliška Slavíková a z 8. ročníku Michaela Kopecká, Barbora Zahradníčková a Tereza Hájková. Okresní kolo proběhne 9. dubna, držíme palce!

Matematický klokan

V pátek 22.3. se ve školách po celé ČR konalo školní kolo Matematického klokana. U nás v jednotlivých kategoriích zvítězili Benedikt Josef Štursa (3.A), Matěj Pokorný (4.A), Kryštof Tringela (7.A) a Barbora Zahradníčková (8.B). Gratulujeme.

21. 3. 2019 - Úspěch v basketbalu

Ve středu 20. března a ve čtvrtek 21. března se v Moravské Třebové uskutečnila okresní kola mladších žáků a žákyň v basketbalu. Obě naše družstva v této soutěži obsadila nejvyšší příčku.

Naši školu reprezentovali: 

Za chlapce: Ondřej Vomáčka, Tomáš Sedláček, Matěj Hanuš, Jakub Martiník, Adam Kubíček, Vojtěch Tupec, Fanda Tupec, Daniel Král, Michal Broulík, Šimon Vašek a Jonáš Brýdl,

Za děvčata: Denisa Hloušková, Berenika Gultová, Michaela Tomšů, Anna Horáková, Petra Shmídová, Jolana Severová a Adéla Nešporová.

Ondřej Vomáčka, Adam Kubíček a Denisa Hloušková přivezli diplom za nejlepší střelce celého turnaje.

Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. Fotky z akce naleznete v záložce školní sport.

7. 3. 2019 - Vítězství v krajském kole olympiády v německém jazyce

Ve čtvrtek 7. března se v Pardubicích uskutečnilo krajské kolo olympiády v německém jazyce, v němž se naší škole velmi dařilo. Barbora Zahradníčková u VIII. B ve své kategorii zvítězila a postupuje do národního kola! Blahopřejeme.

25. 2. 2019 - Školní kolo v recitaci

Na konci února proběhlo školní kolo v recitační soutěži, a to s těmito výsledky:

Nultá kategorie: 

1. místo - Zdena Petríková (I. A)

2. místo - Dorota Motlová (I. B)

3. místo - Kateřina Bulvová (I. A)

 

První kategorie:

1. místo - Karolína Mrkvičková (II. A)

2. místo - Sumuel Heblt (II. B)

3. místo - Eva Kubíčková (III. B)

 

Druhá kategorie:

1. místo - Nela Motlová (IV. A)

2. místo - Zuzana Baňouchová (V. B)

3. místo  - Anna Jetmarová (V. A)

 

Blahopřejeme, děkejeme za přípravu a držíme pěsti v kole obvodním.

20. 2. 2019 - Úspěch v okresním kole zeměpisné olympiády

Ve středu 20. února proběhlo okresní kolo zeměpisné olympiády, v němž se našim žákům velmi dařilo. Jan Vajrauch (IX. A) obsadil ve své kategorii druhé místo, Eliška Slavíková (VII. B) místo třetí a Vojtěch Musil (VI. B) místo desáté. Jan Vajrauch postupuje do kraje. Blahopřejeme a děkujeme učitelům zeměpisu za přípravu.

14. 2. 2019 - Úspěch v okresním kole olympiády v anglickém jazyce

Ve čtvrtek 14. února proběhlo na ZŠ Litomyšl, T. G. Masaryka okresní kolo olympiády v anglickém jazyce, ve kterém se našim žákům velmi dařilo. Gabriela Salková z VIII. C obsadila ve své kategorii skvělé 2. místo a postupuje do kraje. Jakub Chochola ze VII. B se ve své kategorii umístil na místě třetím. Blahopřejeme a děkujeme učitelům angličtiny za přípravu.

12. 2. 2019 - Okresní kolo olympiády v německém jazyce

V úterý 12. ledna proběhlo v Ústí nad Orlicí okresní kolo olympiády v německém jazyce. V kategorii I. A se na 3. místě umístila Veronika Dostálová a na 4. místě Ema Tmějová, obě ze 7. C. Na bronzovém stupínku v kategorii II. A se umístila Anna Prokešová z 9. A, 4. místo pak obsadila Taťána Velcová z 8. B. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

30. 1. 2019 - Úspěch v okresním kole matematické olympiády

Ve středu 30. ledna 2019 se uskutečnilo okresní kolo matematické olympiády. V kategorii Z5 nás reprezentovala Šárka Halouzková (5. A), která obsadila výborné 2. místo. V kategorii Z9 pak Barbora Hanzlová (9. A), obsadila 8. místo. Děvčatům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších matematických soutěžích, které je letos čekají.

29. 1. 2019 - Vítězství v okresním kole olympiády v českém jazyce

Velkého úspěchu dosáhla Barbora Hanzlová z 9. A, která se 29. 1. zúčastnila okresního kola olympiády z českého jazyka, které se uskutečnilo na ZŠ Svitavy, nám. Míru. Zde si 39 žáků porovnávalo úroveň vlastního jazykového a slohového projevu s ostatními. Naše žákyně se se 41 body (z 50 bodů) umístila na prvním místě. Jako jediná z okresu tedy postupuje do krajského kola, které se bude konat 4. 4. v Pardubicích. Báře gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalšího kola.

23. 1. 2019 - Třetí místo v krajském poháru v šachu

Ve středu 23. ledna se ve Svitavách konalo krajské kolo poháru v šachu. Naši školu reprezentovali Radim Čáp (III. A), Jakub Peňáz (III. B), Jozef Petrík (III. B), Barbora Nešporová (IV. A) a Martin Vodehnal (V. B). Našim žákům se zde dařilo - obsadili totiž parádní třetí místo. Blahopřejeme!

22. 1. 2019 - Třetí místo v krajském kole ve florbalu

V úterý 22. ledna se ve Skutči uskutečnilo krajské kolo mladších žáků ve florbalu. Naši žáci na něm vybojovali pěkné třetí místo. Gratulujeme!

22. 1. 2019 - Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

V úterý 22. ledna proběhlo na naší škole základní kolo olympiády v anglickém jazyce, kterého se zúčastnilo 46 žáků 6. až 9. ročníku.

Výsledky:

Kategorie 6. a 7. tříd

1. místo Jakub Chochola (VII. B)

2. místo Michael Prosecká (VII. A)

3. místo Natálie Opatová (VII. A)

 

Kategorie 8. a 9. tříd

1. místo Gabriela Salková (VIII. C)

2. místo Eva Piknová (VIII. A)

3. místo Miroslav Ludra (VIII. B)

 

První dva postupují do okresního kola, které se uskuteční 14. února. Blahopřejeme a děkujeme učitelům anglického jazyka za přípravu.

16. 1. 2019 - Školní kolo v matematické olympiádě

Školní kola Matematické olympiády proběhla zatím jen ve dvou kategoriích. V kategorii Z5  1. místo obsadila a zároveň úspěšnou řešitelkou se stala Šárka Halouzková (5.A), na 2. místě se umístila Zuzana Baňouchová (5.B) a 3. místo patří Kateřině Hantlové (5.C). 

V kategorii Z9 byly úspěšnými řešitelkami Iva Klímová a Barbora Hanzlová (obě 9.A). 

Gratulujeme a úspěšným řešitelům přejeme hodně štěstí při reprezentaci školy v okresním kole.

4. 1. 2019 - Školní kolo olympiády v německém jazyce

V pátek 4. ledna se uskutečnilo školní kolo olympiády v německém jazyce. V kategorii žáků 7. tříd zvítězila Veronika Dostálová ze 7. C, na 2. místě se umístila Emma Tmějová ze stejné třídy. V kategorii 8. a 9. tříd zvítězila Anna Prokešová z 9. A, na 2. místě se umístila Taťána Velcová z 8. B. Všechny jmenované postupují do okresního kola, které uskuteční 12. února v Ústí nad Orlicí.

Barbora Zahradníčková z 8.B postoupila v kategorii II. C pro žáky, kteří mají trvalou možnost konverzace v cizím jazyce, do krajského kola, které se uskuteční 7. března 2019 v Pardubicích.

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí.

11. 12. 2018 - Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

Velkého úspěchu dosáhli naši žáci v soutěži Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR, jejíž krajské kolo se uskutečnilo 11. prosince v Pardubicích. Krajského kola se zúčastnilo celkem 416 žáků 9. tříd - a těm našim se v něm velmi dařilo. Barbora Hanzlová (IX. A) obsadila 25. místo (84 bodů), Iva Klímová (IX. A) 27. místo (83 bodů) a Michaela Hájková (taktéž IX. A) místo 50. (76 bodů). Nejlepších 30 žáků (z naší školy tedy Barbora Hanzlová a Iva Klímová) postupuje do regionálního finále, které se uskuteční 17. ledna 2019 v Pardubicích. Žáky v něm čeká zkouška praktických dovedností. Držíme pěsti!

11. 12. 2018 - Florbalové úspěchy

Letos jsme se tradičně zúčastnili florbalových soutěží v obou chlapeckých kategoriích. V obou se nám také povedlo postoupit přes nástrahy oblastního kola do kola okresního. Na okrese patřila naše družstva k medailistům. Starší žáci vybojovali bronz a mladší žáci stříbro. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

28. 11. 2018 - Úspěch v soutěži PC_ák

Už posedmé se naše škola zúčastnila soutěže PC_ák, kterou pořádá SPŠE Pardubice, a posedmé za sebou jsme přivezli ocenění. Tento rok si úspěch připsal Artur Němec z IX.A, jenž skončil na druhém místě v kategorii Tvorba www stánek. Navíc byl osmý ve vědomostním testu (z více než 120 žáků celého kraje), což je také skvělý výsledek.

23. 11. 2018 - O zlaté kladívko

V pátek 23. listopadu se ve Vysokém Mýtě uskutečnila soutěž O zlaté kladívko, v níž se Jindřich Vojtíšek a Antonín Kočí (oba z IX. B) umístili na skvělém 3. místě. Blahopřejeme a děkujeme učitelům světa práce za přípravu.

19. 11. 2018 - Školní kolo dějepisné olympiády

V pondělí 19. listopadu se uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády, jejiž letošní téma zní „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb
Cesty jako tepny civilizace". Školního kola se zúčastnilo 15 žáků 8. a 9. ročníku. Nejlépe se vedlo Tomáši Jirušovi z IX. B, který obsadil první místo, a Barboře Zahradníčkové z VIII. B, která obsadila místo druhé. Oba žáci postupují do okresního kola, které se uskuteční v průběhu ledna na Gymnáziu ve Svitavách. 

7. 11. 2018 - Úspěch v Soutěži odborných dovedností

Ve středu 7. listopadu se ve Vysokém Mýtě uskutečnila Soutěž odborné dovednosti, v níž se našim žákům podařilo dosáhnout vynikajících úspěchů. V kategorii jednotlivců obsadil Dominik Sedláček z VIII. B první místo, v kategorii družstev pak družstvo ve složení Antonín Kočí (IX. B), Jindřich Vojtíšek (IX. B) a Pavel Jůza (VIII. A) místo druhé. Blahopřejeme!

2. 11. 2018 - Krajské kolo Logické olympiády

V pátek 2. listopadu v Pardubicích konalo krajské kolo Logické olympiády, kterého se zúčastnilo pět žáků naší školy. Skvělý výkon podala Eliška Slavíková (VII. B), která obsadila 3. místo a postupuje do kola národního. Gratulujeme a držíme palce 26.11. na Pražském hradě.

19. 10. 2018 - Logická olympiáda na druhém stupni

V týdnu od 8. - 14. října probíhalo základní kolo Logické olympiády - kategorie druhý stupeň. Naši žáci nám udělali velkou radost - do krajského kola jich postoupilo hned několik: Barbora Hanzlová (9. A), Agáta Dušková (8. A), Miroslav Ludra (8. B), Eliška Slavíková (7. B) a František Tupec (7. A). Gratulujeme a držíme palce v krajském kole, které se koná 2. listopadu v Pardubicích.

12. 10. 2018 - Školní kolo soutěže Mladý chemik

V pátek 12. října se uskutečnilo školní kolo soutěže Mladý chemik, kterého se zúčastnilo 21 žáků 9. ročníku. Nejlépe se dařilo Barboře Hanzlové (1. místo) a Michaele Hájkové (2. místo), které postupují do okresního kola. Blahopřejeme a děkujeme paní učitelce Zemanové za přípravu.

12. 10. 2018 - Přírodovědný klokan

Během druhého říjnového týdne se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili soutěže Přírodovědný klokan, který je prověřil ze znalostí matematiky, přírodopisu, zeměpisu a fyziky. Soutěže se zúčastnilo 122 žáků. Nejlépe si vedl Ondřej Štarman z 8. B, který získal 76 bodů. Blahopřejeme!

12. 10. 2018 - Školní kolo Logické olympiády

V druhém říjnovém týdnu proběhlo základní kolo Logické olympiády (kategorie 3. - 5. ročník). Vítězkou se na naší škole stala Kateřina Hantlová z V. C, druhé místo obsadil Tadeáš Tichý z V. C a třetí místo patří Pavle Lorencové z V. A.

21. 9. 2018 - Okresní kolo v přespolním běhu

V pátek 21. září se v Poličce uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu, v němž se našim žákům velmi dařilo. Žáci ve svých kategoriích dosáhli těchto výsledků:

Nela Motlová (mladší dívky) - 2. místo

Bohdana Metyšová (starší dívky) - 2. místo

Eileen Krejsová (starší dívky) - 4. místo

Antonín Hloušek (starší chlapci) - 2. místo

Kristýna Mikulecká (mladší žákyně) - 1. místo

Blahopřejeme a děkujeme učitelům za přípravu.

18. 9. 2018 - Úspěch v okresním kole atletického čtyřboje

V úterý 18. září se ve Svitavách uskutečnilo okresní kolo v atletickém čtyřboji. 

Výsledky:

- mladší žákyně 2. místo

- mladší žáci 1. místo

- starší žákyně 1. místo

- starší žáci 3. místo

Blahopřejeme a děkujeme učitelům tělesné výchovy za přípravu.

13. 9. 2018 - Úspěch v oblastním kole přespolního běhu

Již tradičně se žáci naší školy zúčastnili přespolního běhu, který se konal 13. září v areálu Větrník u II. ZŠ. V početné startovní listině jsme obhájili několik vítězství, druhých i třetích - a tedy postupových míst! Okresní kolo se poběží v Poličce v pátek 21. 9. Všem našim závodníkům držíme pěsti!

4. 6. 2018 - Vítězství v atletické všestrannosti

Družstvo žáků 2.- 5. ročníku vybojovalo 4. června v atletické všestrannosti první místo a postup do okresního kola, které se koná 14. června ve Svitavách.

1. 6. 2018 - Úspěch v literární soutěži

V pátek 1. června byla žákyně VII.C Marika Rožková v Klementinu pasována na Rytíře řádu krásného slova. Titul jí udělil Svaz knihovníků ČR za soutěžní text s názvem Jsi můj přítel, který postoupil do celostátního finále jako vítěz oblastního kola Pardubického a Hradeckého kraje. Gratulujeme. (Soutěžní text viz Stránky kabinetu – Český jazyk – Úspěch v literární soutěži).

29. 5. 2018 - Okresní kolo Pythagoriády

V úterý 29. května se devět žáků naší školy zúčastnilo okresního kola Pythagoriády. Největšího úspěchu dosáhl Jan Holub (5. C), který s plným počtem bodů zvítězil ve své kategorii. V dalších kategoriích si nejlépe vedli František Tupec (6. A) a Miroslav Ludra (7. B). Oba obsadili 8. místo. Gratulujeme!

21. 5. 2018 - Druhé a třetí místo v krajském kole Poháru rozhlasu

V pondělí 21. května proběhlo krajské kolo Poháru rozhlasu, kde naši školu reprezentovala dvě družstva. Mladší žákyně obsadily třetí místo, starší žákyně obsadily místo druhé. Blahopřejeme! Výsledky najdete na www.atletika.cz (soutěž 21. 5., Pohár rozhlasu - výsledky).

18. 5. 2018 - Soutěž řemeslných dovedností

V pátek 18. května se ve Svitavách uskutečnila soutěž řemeslných dovedností "O zlaté ručičky" v oborech dřevo, kovo, stavba, které se za naši školu zúčastnil tým ve složení Antonín Kočí a Jindřich Vojtíšek (oba u VIII. B). Chlapcům se na soutěži velmi dařilo, obsadili totiž skvělé druhé místo. Blahopřejeme!

17. 5. 2018 - Pěvecká soutěž žáků prvního a druhého stupně

Ve čtvrtek 17. května 2018 proběhlo oblastní kolo soutěže ve zpěvu, kterou pořádal DDM Litomyšl. 

Z 1. stupně naší školy se zúčastnilo 11 žáků, z toho 8 se umístilo na 1. - 3. místě v různých kategoriích dle věku a získalo krásné diplomy a ocenění. 

0. kategorie - 1. místo Amálie Hadašová (1. A)

1. kategorie - 2. místo Marie Kašparová (2. A), Nela Motlová (3. A)

                    3. místo Rozálie Vavřínová (3. B), Viktorie Opatová (3. A)

2. kategorie - 2. míto Julija Tyvodar (4. C)

Kategorie duo, trio - 2. místo Ela Jetmarová (2. B), Eva Kubíčková (2. B)

 

Z 2. stupně naši školu reprezentovalo celkem 9 žáků. Také mnozí z nich byli velmi úspěšní.

Kategorie 6. - 7. tříd:

1. místo Eva Piknová (7. A)

2. místo Nikola Belfiová (6. B)

3. místo Gabriela Salková (7. C)

 

Kategorie 8. - 9. tříd:

1. místo Michaela Němcová 8. B

 

Kategorie skupin:

1. místo Nikola Belfiová, Lucie Vanišová, Ela Dlouhá, Ela Candráková

15. 5. 2018 - Bronz v krajském kole Štafetového poháru

V krajském kole atletické soutěže Štafetový pohár, které se konalo 15. května v Pardubicích, se družstvo žáků prvního stupně naší školy umístilo na krásném 3. místě.  Bronzové medaile žáci vybojovali v konkurenci 14 družstev. Blahopřejeme!

11. 5. 2018 - Finálové kolo matematické soutěže Pangea

V pátek 11. května se uskutečnilo finálové kolo matematické soutěže Pangea, kde se utkali ti nejlepší z celé ČR. V kategorii žáků 5. tříd nás reprezentoval Jan Holub (5.C) a umístil se na 23. místě z 63 účastníků. Gratulujeme!

10. 5. 2018 - Z okresního kola Poháru rozhlasu postoupila družstva dívek z 1. míst

Minimálně 2 zástupce bude mít naše škola v krajském kole v Pardubicích v pondělí 21. 5. Kvalitními výkony se o to postarala mladší i starší děvčata. Na 2. místě skončili mladší žáci, kteří musí čekat, jak dopadnou ostatní okresní kola, aby zjistili, jestli jejich bodový zisk stačí na postup také. Děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

10. 5. 2018 - Druhé místo v oblastní soutěži družstev mladých zdravotníků

Ve čtvrtek 10. května se ve Svitavách uskutečnilo oblastní kolo soutěže družstev mladých zdravotníků, na kterém tým ve složení Daniela Dancová (9. A), Barbora Hanzlová (8. A), Adéla Chadimová (8. A), Zuzana Nováková (8. A) a Petra Tašnerová (8. A) vybojoval skvělé druhé místo. Blahopřejeme!

3. 5. 2018 - Vítězství v obvodním kole Poháru rozhlasu

Ve čtvrtek 3. května v Litomyšli proběhlo obvodní kolo Poháru rozhlasu, na kterém nás reprezentovala čtyři družstva. A všechna postoupila do kola okresního. Blahopřejeme!

26. 4. 2018 - Vítězství ve Štafetovém poháru

ZŠ Zámecká se na konci dubna zúčastnila okresního kola ve Štafetovém poháru. Již název napovídá, o jakou disciplínu se jedná, ale tato štafeta je trošku netradiční. Účastní se jí výběr dětí z 2. až 5. ročníku a každý běží nejdříve 100 metrů a poté i delší úsek 200 m, neboli 8 x 100 m a 8 x 200 m.

Okresní kolo se konalo 26. 4. 2018 v Litomyšli a družstvo naší školy celkově a s přehledem zvítězilo a postupuje do krajského kola  v Pardubicích, které se uskuteční 15. května.

Držte nám palce!

23. 4. 2018 - Výsledky pěvecké soutěže

V pondělí 23. dubna proběhlo školní kolo pěvecké soutěže.

Výsledky:

Nultá kategorie:

1. Amálka Hadašová (1. A)

2. Karolína Mrkvičková (1. A)

3. Oskar Preclík (1. B)

 

První kategorie:

1. Marie Kašparová (2. A)

2. Róza Vavřínová (3. B)

3. Viktorie Opatová (3. A)

3. Nela Motlová (3. A)

 

DUO - Ela Jetmarová + Eva Kubíčková

 

Druhá kategorie:

1. Berenika Gultová (5. C)

2. Julia Tyvodar (4. C)

3. Filip Soukup (4. C)

17. 4. 2018 - Úspěch v matematické olympiádě

V úterý 17.4. se konalo okresní kolo Matematické olympiády, kam se probojovalo 5 žáků naší školy. 2. místo ve své kategorii obsadila Iva Klímová (8.A) a výborně  se vedlo i Barboře Hanzlové (8.A), která obsadila 3. místo. Výsledky ostatních najdete v záložce kabinet matematiky.

 

10. 4. 2018 - Výsledky školního kola Pythagoriády

Ve čtvrtek 5.4. se konalo školní kolo Pythagoriády v kategoriích 5. - 8. ročník. Vítězové jednotlivých kategorií jsou:

Jan Holub (V. C), Jan Havla (VI. B), Emma Tmějová (VI. C), Miroslav Ludra (VII. B), Iva Klímová (VIII. A), Barbora Hanzlová (VIII. A).

11 žáků se stalo úspěšnými řešiteli a doufáme, že postoupí všichni do okresního kola, které se koná v květnu ve Svitavách.

4. 4. 2018 - Druhé kolo školní plavecké ligy

Ve středu 4. dubna proběhlo v Litomyšli druhé kolo školní plavecké ligy, ve které se našim žákům nesmírně dařilo. Ve všech čtyřech kategoriích totiž obsadili první místo. Blahopřejeme!

3. 4. 2018 - Velký úspěch v matematické soutěži Pangea

V únoru se konalo školní kolo mezinárodní soutěže Pangea. Padesát nejúspěšnějších žáků všech školních kol z celé ČR (v každé kategorii) postupuje do národního kola. Z naší školy se to podařilo Janu Holubovi (5. C), který se úmístil na 25. příčce v celé ČR. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů 11. května v Praze.

Malý krůček od postupu byl také František Tupec (6. A), který se umístil na 60. místě.

Výsledky jednotlivých kategorií najdete v záložce kabinetu matematiky.

 

28. 3. 2018 - Krajské kolo zeměpisné olympiády

Velmi pěkného výsledku dosáhla v krajském kole zeměpisné olympiády žákyně Lucie Pávková ze 7. A. V silné konkurenci se umístila na skvělém 5. místě. Blahopřejeme!

26. 3. 2018 - Matematický klokan

V pondělí 19. 3. proběhlo školní kolo Matematického klokana, zúčastnilo se ho 123 žáků naší školy. V kategorii Cvrček (2. + 3. třídy) zvítězil Matěj Pokorný (3. A), v kategorii Klokánek (4. + 5. třídy) Terezie Hušková (5. A), v kategorii Benjamín (6. + 7. třídy) se na 1. místě umístila Agáta Dušková (7. A) a v kategorii Kadet zvítězila Justýna Brýdlová (9. A). Všem vítězům blahopřejeme. Výkony ostatních najdete na stránkách tříd nebo v kabinetu matematiky.

6. 3. 2018 - Bronz z krajského kola olympiády v německém jazyce

Barbora Zahradníčková ze 7.B přivezla skvělé 3. místo v kategorii II.C (kategorie pro žáky 8. a 9. ročníku, kteří se narodili v německy mluvící zemi nebo mají trvalou možnost konverzace v německém jazyce) z krajského kola olympiády v německém jazyce, které se uskutečnilo v DDM BETA Pardubice. V kategorii II.A se Anna Prokešová z 8.B umístila na 5. místě a Andrea Matoušková z 9.A na 8. místě.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

27. 2. 2018 - Okresní kolo zeměpisné olympiády

V úterý 20. února proběhlo se Svitavách okresní kolo zeměpisné olympiády, ve kterém se nám velmi dařilo. Lucie Pávková ze VII. A obsadila ve své kategorii krásné druhé místo, Jan Vajrauch z VIII. A 4 místo a Štěpán Rada z VI. C místo desáté. 

7. 2. 2018 - Okresní kolo olympiády v německém jazyce

V Ústí nad Orlicí se 7. února uskutečnilo okresní kolo olympiády v německém jazyce. V kategorii I.A (žáci 6. a 7. ročníku) zvítězila Lucie Pávková ze 7.A a na 2. místě se umístila Taťána Velcová ze 7.B. Kategorie I.A okresním kolem končí.

V kategorii II.A (žáci 8. a 9. ročníku) zvítězila Anna Prokešová z 8.A a na 2. místě se umístila Andrea Matoušková z 9.A. Anička i Andrea postupují do krajského kola, které se uskuteční v Pardubicích 6. března.

Všem čtyřem jmenovaným gratulujeme. Děkujeme paní učitelce Jelínkové a panu učiteli Vomočilovi za přípravu a přejeme hodně štěstí v krajském kole.

11. 1. 2018 - Krajské kolo ve florbale ve Skutči

Starší žáci zakončili své letošní vyjimečné tažení soutěžemi bronzovou medailí z krajského finále. Opět předvedli povedený a bojovný výkon i mezi 4 nejlepšími školami našeho kraje. Podlehli pouze vítěznému družstvu ze Slatinan a od druhého stupně je dělilo jenom horší skóre. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci!

9. 1. 2018 - Druhé místo v krajském kole šachového přeboru

V úterý 9. ledna proběhlo ve Svitavách krajské kolo v šachovém přeboru, kde se našemu týmu ve složení Jozef Petrik, Radim Čáp, Terezie Hušková, Pavel Horáček a Jakub Peňáz velmi dařilo. Obsadil totiž druhé místo a získal tak postup do celostátního finále! Blahopřejeme! 

14. 12. 2017 - Úspěch v soutěži praktických dovedností

Ve čtvrtek 14. prosince proběhlo na Středním odborném učilišti ve Svitavách okresní kolo soutěže praktických dovedností, kterého se zúčastnil žák VIII. B Jindřich Vojtíšek. Tomu se ve velké konkurenci velmi dařilo - obsadil totiž skvělé první místo. Blahopřejeme!

4. 12. 2017 - Krajský florbalový hattrick završen

Starší žáci dokázali na okresním turnaji ve Svitavách, že naši školu ve florbale letos na podzim jen tak někdo neporazí. Bez ztráty bodu si došli pro vítězný pohár a zlaté medaile. O zakončení našeho příštího postupu ve všech třech věkových kategoriích se budou pokoušet už jen další tři nejlepší školy Pardubického kraje během ledna 2018. Co myslíte, dokáží to?

29. 11. 2017 - Zlato a stříbro z PC_áka

Ve středu 29. listopadu si ze soutěže PC_ák, kterou pořádá Střední průmyslová škola elektrotechnická v Pardubicích, přivezli dva naši žáci kromě hodnotných cen i diplomy za skvělá umístění. Pomyslné zlato získal v nejobtížnější soutěžní kategorii Tvorba webových stránek Tomáš Dostál. Tadeáš Kleiner bojoval s dalšími 48 žáky 8. ročníků v kategorii Tvorba prezentace a skončil na druhém místě. Oběma gratulujeme a děkujeme všem soutěžícím, protože i oni věnovali přípravě svůj volný čas.

24. 11. 2017 - O zlaté kladívko

V pátek 24. listopadu se na VOŠ a SŠ stavební ve Vysokém Mýtě uskutečnila soutěž O zlaté kladívko, kterého se zúčastnilo 17 týmů ze základních škol. Naši školu reprezentovali Václav Glanzner a Jiří Říha z IX. B, kteří se umístili na skvělém 3. místě. Blahopřejeme!

9. 11. 2017 - O zlatou lilii

Ve čtvrtek 9. listopadu se v Litomyšli uskutečnil basketbalový turnaj základních škol O zlatou lilii. Naše škola poslala do turnaje dvě družstva - žáky 1. a 2. tříd a žáky 3. a 4. tříd. Obě družstva bodovala, když obsadila první místo! Blahopřejeme!

8. 11. 2017 - Soutěž odborné dovednosti

Ve středu 8. listopadu proběhla ve Vysokém Mýtě soutěž odborné dovednosti, kterou pořádala Integrovaná střední škola technická ve Vysokém Mýtě, v níž se naším žákům velmi slušně dařilo. Z jednotlivců byl nejlepším Jindřich Vojtíšek z 8.B, který se umístil na 4. místě. Na stejném místě se pak umístilo také družstvo žáků ve složení Jindřich Vojtíšek (8.B), Antonín Kočí (8.B) a Jiří Říha (9.B). Blahopřejeme!

3. 11. 2017 - Úspěch v logické olympiádě

Na začátku října se na naší škole uskutečnilo základní kolo logické olympiády (soutěž probíhá online). Nejlépe si v něm vedla Iva Klímová z VIII.A, která postoupila do krajského kola, které se uskutečnilo 3. listopadu v Pardubicích. V krajském kole soutěžilo 43 žáků, Iva Klímová se umístila na 24. místě.

20. 9. 2017 - Krajské kolo v atletickém čtyřboji

Ve středu 20.9. se v Chrudimi uskutečnilo krajské kolo atletického čtyřboje starších žákyň. Naše žákyně Justýna Brýdlová, Aneta Novotná, Elen Benková, Denisa Macháčková a Pavla Kopecká obsadily první místo a vybojovaly si tak postup do republikového kola! Blahopřejeme! 

14. 9. 2017 - Úspěch v atletickém čtyřboji

Ve čtvrtek 14. září proběhlo okresní kolo atletického čtyřboje, v němž se nám velmi dařilo. Družstvo mladších žákyň obsadilo skvělé třetí místo, starší žákyně vybojovaly místo první a postoupily do kraje. Mladší žáci obsadili také třetí místo. Blahopřejeme!