FOTOGALERIE

Slavnostní zakončení školního roku 2023/24
Slavnostní zakončení školního roku 2023/24
Slavnostní zakončení školního roku 2023/24
Slavnostní zakončení školního roku 2023/24
Animační program o moderním umění
Slavnostní zakončení školního roku 2023/24
Animační program o moderním umění
Geologická exkurze žáků 9. ročníku

Okresní kolo v basketbalu - starší žáci

Datum: 23. 3. 2023 | Počet fotografií: 24
Basketbal, starší žáci, další postup do kraje!!! A také reportáž paní učitelky Hodkové:
Hned na začátek jsme schytali nejvíce obávané družstvo ze Svitav. Celou první půlku byl zápas vyrovnaný, naši kluci se však nemohli dostat do tempa. Dělali jsme zbytečné ztráty nesmyslnými přihrávkami, které končily buď v autu, nebo rovnou v rukách soupeře. Do druhé půlky ale nastoupil náš tým s mnohem větší motivací a podařilo se nám vyhrát 29:21. Jelikož jsme měli v týmu úplné nováčky, tak naše rotace byla hodně úzká, neboť se nováčci chtěli nejprve seznámit s hrou z lavičky. Ale to byl jediný zápas, kdy nováčci více seděli. Zbytek turnaje už jsme střídali naplno.
Druhý zápas jsme hráli proti Poličce. Zprvu to vypadalo, jako kdybychom přišli místo basketbalu na spánkovou seanci. Nikdo nechtěl běhat, bránit, koše nepadaly a soupeř každou chybu důsledně potrestal dvěma body v náš neprospěch. V druhé půlce zápasu jsme se opět vzchopili a nad zápasem převzali úplnou kontrolu. S konečným stavem 32:12 jsme byli spokojeni.
Dalším protivníkem nám byl tým z Jevíčka. V tomto zápase dostali naši nováčci nejvíce času – odehráli vlastně celý zápas. Doplňovali jsme je vždy pouze dvěma baskeťáky. Chlapci, i když basketbal nehrají, si s týmem z Jevíčka poradili skvěle. Po první půlce jsme vedli rozdílem 16 bodů. Zápas byl kompletně v naší režii a naší obroučkou nepropadl jediný soupeřův koš. Konečný stav 35:0.
Do posledního zápasu jsme šli s tím, že soupeř bude těžší a bude třeba zabrat hned od začátku. Podle zápasů, které sehrála Moravská Třebová, jsme se obávali několika hráčů ze soupeřova týmu. Když jsme ovšem nastoupili a začali bránit hned od začátku naplno, ukázalo se, že byly naše obavy zbytečné. Brzy jsme si vypracovali vysoký náskok, který družstvo soupeře nebylo schopno dohnat. Konečný stav zápasu 32:2 byli všichni skvělí a myslím, že postup do kraje si rozhodně zaslouží.