DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ

20. 11. 2019 - Zrcadlo - prevence poruch příjmu potravy

V průběhu listopadu čeká žáky 8. ročníku program o anorexii a bulimii nazvaný Zrcadlo. Název je více než symbolický - mnozí dospívající lidé totiž sami sebe vidí v zrcadle úplně jinak, než jak ve skutečnosti vypadají. A tak se snaží hubnout a hubnout.... A někdy to může skončit i smrtí.... A co teprve, když se k tomu přidají posměšky či urážky od vrstevníků. Právě na tento velký problém reaguje uvedený program, který budou na naší škole realizovat zkušení lektoři z Pedagogicko-psychologické poradny v Ústí nad Orlicí.

VIII. B projde programem ve čtvrtek 7. listopadu, VIII. A a VIII. C pak ve středu 20. listopadu.

Program je součástí projektu Křižovatky, na který škola získala příspěvek od zřizovatele. Pro žáky je zcela zdarma.

20. 11. 2019 - Co tam?

Právě tak se jmenuje preventivní program o záškoláctví, který jsme ve spolupráci s Pedagogicko - psychologickou poradnou v Ústí nad Orlicí připravili pro žáky 6. ročníku. Program je součástí projektu Křižovatky, na který škola získala příspěvek od zřizovatele. Pro žáky je zcela zdarma.

Třídy VI. A a VI. C budou mít program ve čtvrtek 7. listopadu, třída VI. B ve středu 20. listopadu.

20. 11. 2019 - Tajuplný ostrov

V průběhu listopadu se ve třídách 3. ročníku uskuteční preventivní program Tajuplný ostrov, který je zaměřen na prevenci návykových látek. Program lektorují pracovníci pedagogicko - psychologické poradny, pro žáky je zcela zdarma.

Třída III. B bude mít program ve čtvrtek 7. listopadu, III. A ve středu 20. listopadu. 

19. 11. 2019 - Dvoudenní poznávací zájezd do Osvětimi

V pondělí 18. a v úterý 19. listopadu se uskuteční dvoudenní poznávací zájezd do Osvětimi. Zájezd je určen pro žáky 9. ročníku, kteří první den navštíví důl Michal v Ostravě, druhý den pak největší nacistický kocentrační a vyhlazovací tábor Osvětim I a Osvětim II - Březinka. Na zájezd škola získala příspěvek z projektu MAP II Města Litomyšl. 

Pedagogický dohled: Stanislav Švejcar, Ondřej Vomočil, Martina Vomáčková

17. 11. 2019 - Týden svobody

V polovině listopadu se naše škola zapojí do řady aktivit, které souvisí s připomenutím 30. výročí Sametové revoluce. Jsou to:

13. listopadu - projektový den Kdo, když ne my?

14. listopadu - Živý řetěz tvořený žáky a studenty litomyšlských základních a středních škol (z naší školy se akce zúčastní žáci 4. - 9. ročníku)

15. listopadu - film Z deníku Ivany A. s následnou besedou s Janem Potměšilem (určeno pro žáky 9. ročníku)

17. listopadu - připomenutí Sametové revoluce na Smetanově náměstí (skupina žáků 9. ročníku bude přítomným nabízet perníkové klíče - klíče se staly jedném ze symbolů Sametové revoluce, ve škole je pod vedením paní učitelky Mikšové připravili žáci z Férového týmu)

15. 11. 2019 - Akce školní družiny v listopadu

V pátek 1. listopadu proběhne družinová hra O druhý klíč k pokladu.

Ve středu 13. listopadu proběhne "Projektové odpoledne" (tématem bude 30. výročí Sametové revoluce).

V pátek 15. listopadu nás čeká již tradiční lampionový průvod Litomyšlí. Sraz dětí a rodičů bude v 17 hodin na dvoře školy, kde si nejprve společně s manželi Koupilovými zazpíváme a poté naším lampionovým průvodem rozsvítíme Litomyšl.

Těšíme se na vás!

ZÁKLADNÍ ŠKOLA LITOMYŠL

ZÁMECKÁ 496

570 01 LITOMYŠL

IČ: 47487283

Facebook

E-mail: 1zs@litomysl.cz

Telefon: 461 612 275

  • OP VVV
  • Jeden svět na školách
  • Příběhy bezpráví
  • Světová škola
  • Arpok
  • Ovoce a zelenina do škol
  • Erasmus +
  • Školní klub
© ZŠ Litomyšl, Zámecká ▪ design 2017 © regrafika