TŘÍDY, DRUŽINA, NADANÍ - 9.C

Okresní kolo v basketbalu - starší žákyně
Okresní kolo v basketbalu - starší žákyně
Panelová diskuze Vzdělaná Litomyšl, vzdělaný svět?
Okresní kolo v basketbalu - starší žákyně
Okresní kolo v basketbalu - starší žákyně
Okresní kolo v basketbalu - starší žákyně
Panelová diskuze Vzdělaná Litomyšl, vzdělaný svět?
Okresní kolo v basketbalu - starší žákyně

Co jsme prožili?

2022 - 2023 - Náš poslední rok!

2. 9. 2022 - Společný den s novou třídní

4. 11. 2022 - Noční škola

15. 12. 2022 - Společné odpoledne s 1.C 

 

Adaptační kurz 

Hned na začátku školního roku 2019/2020 jsme se zúčastnili adaptačního kurzu, který se konal v Budislavi. Cílem kurzu bylo seznámit se s novými spolužáky a navázat přátelství. 

Volby do žákovského parlamentu

V zaří se také uskutečnily první volby do žákovského parlamentu. Za naši třídu byl zvolen: David Kubíček a jeho náhradnicí je Nikola Jacková.

Na obrázku může být: 2 people, people smiling , people sitting , shoes a indoor

Výtvarná Litomyšl

V rámci hodin Vv žáci navštívili doprovodný program k výstavě Výtvarná Litomyšl. Program nesl název Umění (mě) mění.

Halloween

Halloweenská párty se na naší škole objevuje každý lichý rok, takže to bylo právě 31. 10. 2019, kdy si žáci 7., 8. a 9. ročníků připravili strašidelné třídy plné děsivých úkolů pro své mladší kamarády.

Projektový den

Ve středu 13. listopadu se na ZŠ Zámecká uskutečnil projektový den Kdo, když ne my?, který byl zaměřen na připomenutí 30. výročí Sametové revoluce. Učitelé si pro žáky připravili řadu zajímavých dílen nejen o životě za komunismu, ale i o Věře Čáslavské, Václavu Havlovi či sv. Anežce České. Opět jsme také ve škole přivítali zajímavé osobnosti - například historika Martina Boštíka, s někdejším starostou Litomyšle Miroslavem Brýdlem jsme si povídali u Srdce pro Václava Havla, dvě dílny vedli lektoři ze společnosti Post Bellum... Snad se nám podařilo naplnit hlavní cíl projektové dne, kterým bylo ukázat, že svoboda není samozřejmosti a že slavit prostě někdy nestačí....

Živý řetěz

Ve čtvrtek 14. listopadu se žáci 4. - 9. ročníku připojili k živému řetězu žáků a studentů litomyšlských základních a středních škol. Byla připomínkou řetězu, který jejich předchůdci vytvořili v roce 1989....

Advent na Zámecké

30.11. se uskutečnila akce Advent na Zámecké, kde si mohli rodiče či přátelé školy nasát vánoční atmosféru, zakoupit výrobky dětí, ochutnat fairtrade kávu či nějakou dobrotu.

 

Vánoční koncert a besídka

Poslední den školy před vánočnimi prázdninami se nesl v duchu koncertů našich žáků a následného rozbalování dárečků ve třídě.

 

Pobýt spolu

Společné strávené odpoledné plné zábavy :)