Jako je již zvykem, tak se na přelomu května a června uskutečnil jarní cyklovýlet. Zájem byl velký a zúčastnilo se dohromady 29 žáků a 6 pedagogů (Dvořák, Čapek, Jetmarová, Kozák, Stolín, Hadašová).

Hlavní cíl byl Branýs nad Orlicí, kde jsme měli sjednádno bludiště.

Připoměli si význam J. A. Komenského a jeho spojitost s Brandýsem nad Orlicí. Poté jsme zajeli již do dneska legendární cyklistické zastávky do hospody "U Konťáku", kde jsem se občerstvili.

Poté jsem si již vychutnávali poloprázdnou cyklostezku z Brandýsa do Chocně, zde jsme se pozastavili v skalním městě Peliny. Poté nás čekala výborná zmrzlina v Chocni.

Opět jsme vyjeli na cyklostezku směr Vysoké Mýto, kde za obcí Dvořisko jsme odbočili směr obec Tisová, Cerekvice nad Loučnou.

No a pak už nás čekal jenom návrat do Litomyšle.

Děkuji všem zúčastněným a pedagogům.

Miloš Čapek

Karolína Holubová postoupila do krajského kola zeměpisné olympiády, kde se umístila na 10. místě a 185 místě v republice.  Za reprezentaci školy ji dekujeme.

Přeji další úspěchy jak v zeměpise tak mimo něj.

Miloš Čapek

Zeměpisná olympiáda, celostátní kolo | gybot.cz

Zeměpisná olympiáda 22/23
Dne 22. 2. se naši žáci zúčastnily okresního kola ZO.
V kategorii A nás reprezentoval Vojtěch Rothschein, který se umístil na 10. místě. V této kategorii se zúčastnil ještě Vojtěch Dvořák, který jako 2. v pořádí ve školním kole byl mimo soutěž. Nicméně svým výsledkem 59 bodů by se umístil na 6. místě.
V kategorii B nás opět reprezentovala Karolína Holubová. V součtu všech tří prací se umístila na 2. místě a postupuje do krajského kola v Pardubicích.
V kategorii C nás měl reprezentovat Matěj Pokorný, ten ale byl v daný den na lyžařském výcviku. Náhradnice Pavla Lorencová se umístila na 9. místě a k postupu do kraje ji scházely pouze 3 body.
Nebo níže ke stažení.

V lednu se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády.

Předběžný termín byl stanoven na 20. ledna 2023.

Do okresního kola dle propozic postupuje nejlepší řešitel. (kategorie A - 6. třídy, kategorie B - 7. třídy, kategorie C 8. a 9. třídy)

Kompletní výsledky naleznete níže ke stažení.

Bližší informace Vám sdělí Váš učitel zeměpisu.

Miloš Čapek, Petr Doseděl.

V pondělí dne 26. 9. se uskutečnil, jako už tradičně  tajný cyklovýlet.

Tématem cyklovýletu byly rybníky. Takže při projížďce na kole jsme se cítili jako spíše na jihu Čech. Postupně jsme se zastavili u rybníků (Velká Netřebský, Švábský, Heřmanické ryb., Malý a Velký Zálešský ryb.  Lačnov, Malý chobot a Chobot, Šotka a Borka)

Žáci si projeli krajinu, rybníkářskou, zemědělskou a mohli spatřit spoustu volně žijících živočichů.