ZŠ Zámecká Litomyšl

sipka sipka    sipka sipka

Menu

Školní družina
a stránky tříd

Aktuálně

Člověk v tísni

Světová škola

Fairtradová škola

OP VK

CVP

MAP Erasmus+
Projekt
ŠKOLA PRO VŠECHNY
je spolufinancován Evropskou unií.
Cílem projektu je zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích.

 

12.01.2017 - Základní škola Zámecká úspěšná ve dvou nových grantových řízeních

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejnilo ve čtvrtek 12. ledna jména úspěšných žadatelů ve dvou velkých grantových programech. První je zaměřen na bezpečné klima v českých školách, druhý se věnuje prevenci rizikového chování žáků. V obou případech měla ZŠ Zámecká přihlášené své žádosti. A v obou případech byla úspěšná. Bližší informace budeme postupně zveřejňovat na našich webových stránkách.

Přidáno/aktualizováno: 12. ledna 2017

11.01.2017 - Školní kolo olympiády v německém jazyce

V pátek 6. ledna proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce. Soutěžilo se v kategoriích 7. a 9. ročníku. Ve velké konkurenci se mezi žáky sedmých tříd nejvíce dařilo Anně Prokešové ze VII. A (1. místo) a Pavle Kopecké ze VII. B (2. místo). Mezi žáky 9. tříd byli nejúspěšnější Marta Macková z IX. B (1. místo) a Vojtěch Plešinger taktéž z IX. B (2. místo). Všichni uvedení žáci postupují do okresního kola. Blahopřejeme a děkujeme paní učitelce Vondrové a panu učiteli Vomočilovi za přípravu.

Přidáno/aktualizováno: 12. ledna 2017

10.01.2017 - Lyžování v Přívratu

Školní družina pořádá v době od 16. do 27. ledna lyžařský kurz pro nejmenší děti, který se bude konat v Přívratu v době od 13:00 do 16:00 hodin. Odjezd od školy mezi 12:00 a 12:30 hod. (bude upřesněno).

V souvislosti s tím škola nabízí volná místa v autobusu do Přívratu a zpět. Cena za pár (tj. rodič + dítě) je 50 Kč. Nabídku mohou využít rodiče s dětmi, stejně jako učitelé se svými dětmi. Škola nabízí pouze volná místa v autobusu, ostatní je zcela v režii rodičů. Škola nezodpovídá za průběh lyžování. Pokud byste měli o lyžování zájem, kontaktujte nás na 1zs@litomysl.cz. 

Přidáno/aktualizováno: 12. ledna 2017

08.01.2017 - Škola pro všechny

Základní škola Zámecká byla v průběhu loňského roku úspěšná při podání grantové žádosti v rámci tzv. šablon. Projekt, na jehož realizaci jsme získali prostředky, se jmenuje Škola pro všechny, a byl podpořen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Evropskou unií. Jeho realizace bude zahájena 1. února 2017 a poběží dva roky. O jaké konkrétní aktivity se jedná, si již nyní můžete přečíst. Stačí kliknout na logo MŠMT či EU v záhlaví této stránky. Podpořené aktivity se nerozběhnou najednou, ale postupně. O jednotlivých krocích vás budeme informovat.

Přidáno/aktualizováno: 8. ledna 2017

30.12.2016 - Fotky z projektového dne

V záložce FOTO Akce školy naleznete fotogalerii z projektového dne Jsem občan - co s tím udělám? Všem, kteří nám s projektovým dnem pomohli, děkujeme.

Přidáno/aktualizováno: 30. prosince 2016