ZŠ Zámecká Litomyšl

sipka sipka    sipka sipka

Menu

Školní družina
a stránky tříd

Aktuálně

Člověk v tísni

Světová škola

Fairtradová škola

OP VK

CVP

MAP Erasmus+
Projekt
ŠKOLA PRO VŠECHNY
je spolufinancován Evropskou unií.
Cílem projektu je zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích.

 

22.03.2017 - Zveme vás na panelovou diskuzi s Tomášem Halíkem

Vážení rodiče, vážení přátelé naší školy, dovolte, abychom vás pozvali na panelovou diskuzi Svět na rozcestí, která se uskuteční 22. března od 17:00 hod. v Klenutém sále Zámeckého návrší v Litomyšli. Panelová diskuze je vyvrcholením letošního ročníku projektu Světová škola, jehož koordinátorem je společnost Člověk v tísni. Pozvání na ni přijali profesor Tomáš Halík, ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský, šéfredaktor Respektu Erik Tabery a lektor společnosti ARPOK Pavel Žwak. Vstup na diskuzi je volný, všichni jste srdečně zváni.

Přidáno/aktualizováno: 22. března 2017

22.03.2017 - Matematický klokan

Minulý týden proběhla na naší škole tradiční soutěž Matematický klokan, která měla ve svých kategoriích tyto vítěze:

Kategorie Cvrček (2., 3. třída) - první místo patři Kryštofu Mackovi z 2. A

Kategorie Klokánek (4., 5. třída) - první místo obsadila Veronika Dostálová z 5. C

Kategorie Benjamín (6., 7. třída) - nejlepším řešitelem byl Matyáš Suchánek z 7. B

Kategorie Kadet (8., 9. třída) - vítězem se stal Jan Šmíd z 9. A

Blahopřejeme a děkujeme učitelům matematiky za přípravu.

Přidáno/aktualizováno: 22. března 2017

22.03.2017 - Úspěch v recitační soutěži

V úterý 21. března se ve Svitavách uskutečnilo okresní kolo recitační soutěže, v níž naši žáci skvěle bodovali. Nela Motlová z 2. A obsadila ve své kategorii první místo (dále se nepostupuje), Valerie Krpčiarová z 5. B pak svoji kategorii rovněž vyhrála a postupuje do krajského kola. Blahopřejeme a děkujeme třídním učitelkám za přípravu.

Přidáno/aktualizováno: 22. března 2017

20.03.2017 - Páté místo v krajském kole dějepisné olympiády

V pondělí 20. března se v Pardubicích uskutečnilo krajské kolo dějepisné olympiády, v němž jsme po třech letech měli rovněž svého zástupce - Martu Mackovou z 9. B. V silné konkurenci se Martě dařilo, obsadila totiž páté místo. Blahopřejeme!

Přidáno/aktualizováno: 20. března 2017

17.03.2017 - Úspěch v AMAVETU

Velkého úspěchu dosáhly v soutěži AMAVET žákyně 9.B Marta Macková, Natálie Šimková a Barbora Dlouhá. Jejich projekt Co s tím jako? patřil k nejlépe hodnoceným a žákyně se tak v květnu podívají na týdenní stáž do Francie. Kromě toho získaly zvláštní ocenění Univerzity Hradec Králové. Blahopřejeme a děkujeme paní učitelce Burdové za přípravu.

Velmi dobře prezentoval naši školu také Dan Tefr z 9.C, byť se mu nakonec stáž ve Francii získat nepodařilo. 

Posledním úspěchem, který ale nebyl náš, byl úspěch Patrika Kratochvíla a Martina Štyndla z 9.A, kteří uspěli v soutěži Robo Rave. Naši žáci navštěvují elektrotechnický kroužek, který však není nabízen naší školou. Přesto chlapcům blahopřejeme!

Přidáno/aktualizováno: 17. března 2017

01.03.2017 - Logopedická intervence

Pro žáky prvního stupně nabízíme nově logopedickou péči, která bude zaměřena zejména na rozvoj hybnosti artikulačních orgánů, práci s dechem, odstranění vadné výslovnosti hlásek a fixaci správné výslovnosti. Zábavnou formou her, s využitím obrázkových materiálů, dramatizací, říkadel, básniček, pracovních listů budeme rozvíjet slovní zásobu a předcházet vzniku čtenářských obtíží.

Logopedická intervence bude probíhat v malé skupině dětí, a to vždy v pondělí od 12:15 do 13:00 hod. pod vedením kvalifikované logopedky Mgr. Elišky Pávkové.

Pokud máte zájem, aby bylo vaše dítě zařazeno do programu logopedické péče, kontaktujte prosím Mgr. Elišku Pávkovou - logopediepavkova@seznam.cz, nebo na tel. 724 751 237.

Přidáno/aktualizováno: 1. března 2017