Krajského kola se v březnu zúčastnili naši dva žáci.

Karolína Holubová se umístila na 17. místě v kategorii A (6. třídy)

Matěj Pokorný se umístil na 13. místě v kategorii B (7. třídy)

Gratulujeme a těšíme se na reprezentaci v dalších letech.

Zeměpisná olympiáda

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA 2022 - POSTUPY DO KRAJSKÉHO KOLA

Dne 23. 2. se 8 našich žáků zúčastnilo okresního kola zeměpisné olympiády, které se konalo online přes portál Masarykovy univerzity. Soutěž se skládala ze 3 části, test geografických znalostí, práce s atlasem a praktická část.
V kategorii A (6. ročník) se umístila na 4. místě Karolína Holubova (6.B) a postupuje do krajského kola. Na 8. místě se umístila Pavla Chadimová (6. A) . Dále se zúčastnil Jakub Novotný.

V kategorii B (7. ročník) se umístil na 4. místě Matěj Pokorný (7.A)  a postupuje do krajského kola.  Na 8. místě se umístil Jakub Hájek (7. B).

V kategorii C (8 a 9. ročník) se umístil na 5. místě Ondřej Schmid (9. B) Dále reprezentovaly Kateřina Frycová (8. B ) a Berenika Gultová (9. B).
Děkujeme všem za reprezentaci školy a postupujícím držíme pěsti v krajském kole, které proběhne ve středu 30. 3. 2022 opět online.

Vaši učitelé zeměpisu
Datum: 28. 1. 2022 | Počet fotografií: 1

Ve dnech 25. 1. a 27. 1 se konala zeměpisná olympiáda.

Žáci se utkali ve třech kategoriích: 6. ročník, 7. ročník a 8. a 9. ročník. Nejprve absolvovali test bez atlasu, následoval test s atlasem.

V kategorii 6. tříd si ze zadanými úkoly nejlépe poradil Jakub Novotný z VI. A. Do okresního kola dále postupují Pavla Chadimová z VI. A a Karolína Holubová z VI. B.

V kategorii 7. tříd se nejlépe umístil Matěj Pokorný ze VII. A, a sice před Jakubem Hájkem ze VII. B. Do okresního kole dále postupuje Eliška Kovářová ze VII. D.

V kategorii 8. a 9. tříd byla nejsilnější konkurence. Na 1. místě se nakonec umístila Berenika Gultová z IX. C, na 2. místě Ondřej Schmíd IX. B a na 3. místě Kateřina Frycová z VIII. B.

Další výsledky naleznete na výsledkové listině na stránkách kabinetu zeměpisu.

Datum: 29. 9. 2021 | Počet fotografií: 1

Dne 29. 9. se 19 žáků převážně zúčastnilo podzimního cyklovýletu. Jelikož cyklisti byli především starších ročníků, neváhali jsme a zvolili jsme delší trasu a to až k pramenům řeky Loučné a Svitavy. Zde jsme si projeli hranici mezi Čechy a Moravou a zároveň si určili rozvodnici mezi Severním a Černým mořem v lokalitě. Hledání pramenů není zrovna jednoduchou záležitostí, jak by se mohlo zdát o tom jsme se přesvědčili v případě obou řek.

Celkově jsme ujeli 46 km převážně po asfaltové cestě. Bez úrazu, bez většího defektu a 40 minut za vydatného deště.