Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en

Participativní rozpočet Projekt přihlášený v roce 2021

Odpočinková zóna u nábřeží v Nedošíně

obrázek k Odpočinková zóna u nábřeží v Nedošíně
U nábřeží Loučné bychom rádi vybudovali klidné místo na relaxaci. Nedaleko se nachází Nedošínský háj i další turistické cíle. Budeme velice rádi, pokud projekt podpoříte a pomůžete vzniknout místu, které bude parkem a příjemnou oddychovou zastávkou pro pěší a cyklisty.

Co vám o projektu chce říct jeho autor?

"Drazí spoluobčané, věnujte prosím krátkou chvíli představení projektu, který je zaměřen na zpříjemnění procházek po okolí Litomyšle. Náš projekt cílí na vybudování odpočinkové zóny u nábřeží řeky Loučné v centru Nedošína. Toto místo bylo vybráno záměrně – jedná se o klidné místo, které propojuje naučnou stezku kolem rybníku Velký Košíř s naučnou stezkou skrz Nedošínský háj, který je jednou z nejzajímavějších přírodních dominant v okolí. Spisovatel Alois Jirásek ve svém díle „Filosofská historie“ tuto lokalitu také rád zmiňuje. Na konkrétním návrhu a realizaci budeme spolupracovat s místní střední zahradnickou a technickou školou. Rádi bychom, aby se návrh i jeho realizace odehrála v hlavách a rukách místních občanů. Mezi požadovanými prvky realizace bude parková úprava, úprava stávající vegetace, prvky pro možnost k sezení a občerstvení, přístup k řece, informační tabule, naučné prvky a stojany na kola, jelikož toto místo je přímo napojené na cyklostezku 4021 z Litomyšle do Borové. Návštěvnici tak budou mít prostor pro oddych a občerstvení, využít mohou také přilehlé dětské hřiště nebo služby pohostinství. Budeme velice rádi, pokud náš projekt podpoříte a pomůžete vzniknout místu, které bude parkem pro všechny a příjemnou oddychovou zastávkou pro pěší a cyklisty."


Co se týče rozpočtu tak tam samozřejmě počítáme i s naší participací - spoustu věcí si dokážeme udělat sami. Například tenisový kurt v Nedošíně byl taky zalit potem, krví a slzami místních :-) A proto stál asi jen 1/3 toho, co by to stálo kdyby to celé dělala firma :-)


My prostě umíme stavět levně :-)." Tomáš Suchý

Participativni rozpočet: pic1 (formát jpg, velikost 148,22 KB)

Participativni rozpočet: pic1.1 (formát jpg, velikost 256,53 KB)


Kvůli ochraně osobních údajů nezveřejňujeme kontaktní údaje na jednotlivé autory, pokud je chcete oslovit, napište či zavolejte kontaktní osobě - Michele Vojáček, MěÚ Litomyšl, 724 917 054, michele.vojacek@litomysl.cz

 
Youtube Litomyšl