Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

Co se nevešlo do čísla 12/2014

Blesk z Osíka válcuje Evropu - Slovenia Youth International 2014

Ověšen medailemi a s pohárem pro vítěze se vrátil ze Slovinska Martin Siegl, který vyhrál dvouhru kategorie U15 a ve čtyřhře skončil s Markem Aubusem druhý. Na turnaji se hrálo novým systémem na 3 vítězné sety do 11 bodů bez prodloužení, což Martinovi vyhovuje. Turnaje se zúčastnilo cca 50 hráčů, v medvědí skupině E Martin neztratil hlavu a ani set a se skóre 99:36 tam zanechal Slovince z BK Medvode, Chorvata z Medvedgradu a Slováka z Košic. Tam jsou medvědi taky.

Pořadí ve skupině E               Body               Zápasy            Hry                 Body

1 Martin Siegl                     3                        3-0                  9-0                  99-36

2 Samuel Nečeda                2                         2-1                  6-4                  88-81

3 Jaka Ivančič                     1                          1-2                  4-7                  87-109

4 Borna Car                         0                         0-3                  1-9                  60-108

Postup pavoukem

Martin Siegl [5/8]              Zsombor Dulcz                             7:11, 11:8, 11:4, 7:11, 11:8

Sved Ali Daanyaal                        11:1, 9:11, 11:10, 11:6

Dorian Cvijanović                        11:7, 11:7, 11:10

Ian Spiller                                      11:7, 11:9, 11:8

Největší pětisetovou bitvu potom odehrál Martin s Maďarem Duluczem, kterému tímto oplatil porážku z Ilavy, a na čtyři sety si zahrál ještě s Pakistáncem Alim. V semifinále s Chorvatem Cvijanovičem a ve finále s domácím Spillerem se soupeři bravurně zacvičil bez ztráty setu. Hladce procházeli kluci i pavoukem čtyřhry, bez ztráty setu vyřadili slovensko-rakouský a slovinský pár. První set prohráli až v semifinále, kde porazili chorvatský pár Ban-Ivčecič 3:1 na sety. Ve finále se pořádně mydlili s dalšími Chorvaty (Meglič, Cvijanovič), a prohráli až v 5. setu 11:7.

Zápasy /body/ míče: 10:1 / 32:7/ 404:261

Martin se po vítězství v Berlíně v kategorii U13 prosadil nyní v kategorii U15 a jména Siegl a Osík tak vzbuzují u soupeřů hrůzu již skoro v celé Evropě. Tedy aspoň místy.