Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

Co se nevešlo do čísla 6/2011

Výsledky dvou kol Czech Open stiga hokeje

Poslední turnaje Českého poháru (ČP) 2010/2011 ve Stiga hokeji jsou dohrány. Závěrečný turnaj sezóny - Mistrovství České republiky (MČR) v Litomyšli - také.

Dne 16. dubna se v Praze konalo 9. kolo – Czech Open – s tradičně výbornou účastí zahraničních hráčů. Mezi 126 účastníky se neztratili ani zástupci klubu Stiga HC Benátky. Žádný z nich tentokrát nepronikl do A skupiny, byť měla mimořádně 30 členů. Patriku Petrovi se základní skupina zdála lehká a pak mu chyběl jediný bod k postupu, což ho nakonec hodně mrzelo. V Béčku byl z našich sám. Do play-off šel z 1. místa, po vítězství nad V. Krausem (Absolut Desperation) a D. Matýskem (HCS Žabka Praha) skupinu vyhrál a do své bohaté sbírky získal další krásný pohár. Další získal Tomáš Halama za 2. místo v Déčku a Jiří Čepička jako nejlepší nováček. Do hodnocení klubů svým výsledkem přispěli 58. Zdeněk Lopaur a 69. Michal Boštík. Naprostá většina z nás si za tento turnaj série World Tour Big Six Tournaments připsala důležité body do světového žebříčku (WR), když Jindřich Petr si polepšil dokonce o 46 míst.

Na 10. kolo jsme vyrazili až do Starého Plzence. Patriku Petrovi tentokrát účast v elitní skupině neunikla - postoupil z 2. místa. Další čtveřice si vybojovala účast v Béčku a umístila se v pořadí 35. Zdeněk Lopaur, 39. Michal Boštík, 41. Tomáš Halama a 43. Ivan Halama. Céčko dokázal vyhrát 45. Kryštof Herold (další pohár), dále skončili 57. Josef Malý, 59. Jindřich Petr (+33 WR), 61. David Dvořáček, 67. David Hejnoch, 70. Milan Zeman a startovní listinu uzavřel 72. Jaroslav Dvořáček.

Celkové pořadí tak vypadá následovně: 1. Lukáš Turoň (THC Třinec), 2. Zdeněk Matoušek ml. (HCS Žabka Praha), 3. Jan Dryák (Stiga Big Band Praha), 12. Patrik Petr, 28. Zdeněk Lopaur, 36. Tomáš Halama, 42. Ivan Halama, 44. Josef Malý (všichni Stiga HC Benátky) s přímým postupem do soutěže jednotlivců na MČR. Josef Malý vyhrál soutěž nováčků, kterých byl letos rekordní počet (56). Patrik Petr o jediný bod skončil 2. v hodnocení juniorů, Tomáš Halama skončil 9. ve stále nabitější soutěži veteránů. Klub uhájil 7. příčku z 15 klasifikovaných týmů.

Ve Starém Plzenci se, bohužel, stala věc, která do sportu ani do civilního života nepatří – bylo prokázáno, že jeden hráč nabídl a druhý přijal peníze a pustil za ně osmifinálovou sérii. Česká asociace Stiga Game, o. s. vynesla tvrdé tresty: anulování výsledků obou hráčů na turnaji, zákaz startu v soutěži jednotlivců na MČR, zákaz startu na 5 resp. 10 turnajích příštího ročníku ČP. Hráči také nebudou reprezentovat na červnovém mistrovství světa ve Finsku. Doufáme, že tvrdé tresty odradí případné následovníky.