Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

Co se nevešlo do čísla 11/2011

Sport: Sourozenci Kurkovi čeří vodu v přehradách

Lucka Kurková se během prázdnin, stejně jako každý rok, účastnila mnoha závodů v dálkovém plavání. Většina z nich byla v červenci, kdy start několikrát připomínal závod otužilců. Obecenstvo na březích mělo na sobě zimní bundy a udiveně pozorovalo odvážlivce, vrhající se do vln většinou dost studených vod přehrad.

Lucka má studenější vodu ráda, takže jí teplota vody nevadila. Letos naposledy plavala v kategorii staršího žactva. Nejdelší trať, kterou oni mohou plavat je 5 km. Lucka si několikrát zkusila zaplavat i více tratí v jeden den (v Jablonci nad Nisou plavala 5, 3 i 1 km a v Přerově 5 a 3 km), aby měla zkušenosti na příští sezónu. To už bude soutěžit za mladší dorost a jejich povolená trať je až 20 km.

Začátkem září proběhlo na Pastvinské přehradě vyhlašování nejlepších plavců v Českém poháru. Ve své kategorii (starší žákyně) Lucka ziskem 674 bodů jasně zvítězila.

Letos poprvé také soutěžil i Lucčin mladší bratr Lukáš. Na mistrovství České republiky na trati 3 km získal titul vicemistr a celkově v Českém poháru obsadil 3. místo.