Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

Co se nevešlo do čísla 4/2010

Litomyšlští volejbalisté mají titul

Už v sobotu 13. března se odehrálo na litomyšlské palubovce utkání mezi domácími a svitavskými volejbalisty, které rozhodlo o vítězi krajského přeboru I. třídy ve volejbale mužů. Domácí ve své stabilní sestavě - bratři Novotní, Tuček, Menc, Vodehnal, Fiala a libero Radimecký s podporou ke střídání připravených Kadlece a Jindry - překvapili svého největšího rivala v souboji o čelo tabulky bezchybným příjmem. Díky tomu mohl nahrávač Fiala tvořit pestrou a rychlou hru a celý tým tak odsoudil soupeře do role přihlížejících statistů, kteří se ani v jednom setu prvního utkání nezmohli na víc než 18 bodů. Ke druhému utkání nastoupili domácí trochu pod dojmem hladkého vítězství v prvním zápase a v úvodu povolili svitavským vedení 18:20. Pak se ale opřeli o nekompromisní smeč Tučka a také tento set vyhráli. Poté už se v úvodu velmi ambiciózní hosté na žádný významnější odpor nezmohli.

Přestože následovalo poslední kolo 20. března, ani prohra Litomyšle v Lanškrouně s posledním týmem v průběžném pořadí by na konečném výsledku nic nezměnila. Ani v těchto posledních utkáních ale litomyšlští volejbalisté nezůstali za svými standardními výkony a také dvakrát zvítězili. Získali titul krajského přeborníka pro rok 2010 a zajistili si postup do kvalifikačních bojů o II. ligu.

Kvalifikace, která se bude konat na konci dubna v Litomyšli, se zúčastní vítězové krajských přeborů Královéhradeckého, Libereckého a Jihočeského kraje, Prahy a samozřejmě domácí volejbalisté za Pardubický kraj. Turnaj hraný systémem každý s každým bude zahájen v pátek 23. dubna v 16.30, v sobotu a v neděli budou zápasy začínat vždy od 9.00.

Ostatním volejbalovým reprezentantům Litomyšle se již tolik nedařilo. Ženy v krajském přeboru I. třídy skončily se čtyřmi výhrami poslední za Energetikem Chvaletice. Také junioři po úvodních úspěších na začátku soutěže už nedokázali žádné utkání vyhrát a se třemi výhrami na kontě skončili v lize juniorů stejně jako ženy v krajském přeboru.