Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

Co se nevešlo do čísla 3/2010

V Rýmařově se jel 7. závod v motoskijöringu

Závody Mistrovství České republiky (MČR) v motoskijöringu zavítaly po čtyřleté odmlce na Severní Moravu. V pořadí 7. závod se jel 13. února v Rýmařově, a to v zahradě Hedvy. Pro letošní rok museli z důvodu rekonstrukce areálu trať zkrátit na 470 metrů, ale i tak byla zajímavá. V Rýmařově se mistrovský motoskijöring jel už posedmé. Do 12 kvalifikačních jízd vyrazilo podle rozpisu celkem 17 jezdců i jejich lyžařů. Tradičně nejdramatičtější byl náročný výjezd vedle parkoviště závodních strojů. Sítem jízd prošli nejlépe bratři Šrolerové, kteří 3x vyhráli a jednou byli na 2. pozici. Určitě překvapením byl přímý postup Jana Zářeckého s Ivanem Morávkem, kterým náročná trať svědčila. Finále B vyhráli suverénně Mohaupt se Sejkem, i když měli se svoji Hondou technické problémy. Po taktické jízdě nakonec dokázali dojet na 2. pozici, a tím i postoupit do finále Rous s Vykoukalem. Vyvrcholením dne bylo hlavní finále "A". Velký závod zajeli bratři Šrolerové. Po celých dlouhých 15 kol byli suverénně na čele. I na 2. pozici se usadili hned po startu Marek s Navrátilem. Na stupně vítězů se dostali i Mencák s Bergerem. Své výborné výsledky z kvalifikace potvrdili i Zářecký s Morávkem. V posledním kole se dostali až na 5. pozici, když dokázali předjet i loňské mistry Sládka s Čížkem, kteří měli technické problémy. O náročnosti tratě svědčí i to, že pouze první 3 jezdci měli plný počet 15 kol. Své vedení v seriálu si upevnili Marek s Navrátilem, kteří mají 112 bodů. Vítězstvím v Rýmařově se na 2. pozici dostali bratři Šrolerové s 98 body. O bod méně mají Mencák s Bergerem. Na 4. místo klesli Sládek s Čížkem s 94 body, pátí jsou Kunc s Prossem s 94 body a šestí Mňuk s Langrem s 92 body. Tabulka MČR je tak stále zajímavá a vyrovnaná. Pořadí závodu v Rýmařově: 1. Patrik Šroler - Miroslav Šroler, Sidemotokrosklub Klášterec, Yamaha, 15 kol/14:18,96, 2. Vítězslav Marek - Jakub Navrátil, Cerman Racing Team, KTM, 15 kol/15:05,72, 3. Jiří Mencák - Jonáš Berger, X- Sports Racing Team, Honda, 15 kol/15:14,43, 4. Josef Švorc - Lukáš Mareš, AMK v AČR Dobřany v Orl. horách, KTM, 14 kol/14:27,67, 5. Jan Zářecký - Ivan Morávek, Sidemotokrosklub Klášterec, Honda, 14 kol/14:53,92, 6. Josef Sládek - Petr Čížek, Dukla Racing, Honda, 14 kol/15:05,72.