EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

obrázek k Atletické okénko
O prázdninách proběhly zde v Litomyšli tři významnější atletické podniky. Veteránské závody ve skocích měly být utkáním mezi atlety ČR a Slovenska. V mužské kategorii startovali atleti z Brezna, Dol. Kubína, ale slovenské ženy si kvůli coronaviru netroufly přicestovat. V české sestavě byla řada známých atletických jmen, velice úspěšně si vedl i domácí sedmdesátník I. Strnad.

Tradičního litomyšlského Jandíkova šestiboje se zúčastnilo 20 startujících z 8 oddílů. Vyhrál opět domácí P. Baar před Hromčíkem z Univerzity Brno a Benešem z Hvězdy Pardubice, v ženské kategorii místní E. Kabrhelová.

V srpnu pořádáme každoročně letní mítink spojený s memoriály B. Novotného (koule) a J. Ptáčka (výška). Tentokrát se uskutečnil v době atletických soutěží olympiády v Tokiu, proto bez účasti našich nejlepších a vinou coronaviru i bez zahraniční účasti. Účast přesto byla kvalitní i početná, nejvíce obsazen byl sprinterský trojboj mužů i žen a vrh koulí mužů a hod diskem žen. Do Litomyšle přijeli atleti z 27 oddílů z celé republiky.

60 m – Záleský, Dukla Praha (7,13); Kvasničková, AC Pardubice (7,77); 100 m – Blažek, Hradec Králové (11,20), Ježková, N. Včelnice (12,50); výška – Pejchalová, Olymp Praha (175); koule – Tuláček, Karl. Vary (18,25); disk – Vargová, Olymp Brno (45,80), Forejt, Plzeň (54,22); kladivo – Korečková, Kladno (62,58); oštěp -Kozák V., Litomyšl (67,97). Příležitost zazávodit si na velkém závodě dostali i místní žáci a žákyně a využili jí ke kvalitním výkonům - Tringela 60 m (7,52), Metyšová 60 m (8,82), Voříšek disk (45,72) i další. Naši žáci se zúčastnili také Svitavských vícebojů - mezi žáky z přípravky vyhrál Maxim Jůza, děvčata N. Němcová 7. místo, M. Vysoká ve výšce skočila 137 cm.