Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en
kalendář

Začala výstavba zázemí na místním hřbitově # aktualita z archivu #

obrázek k aktualitě Začala výstavba zázemí na místním hřbitově

Na začátku února letošního roku jsme veřejnost informovali o plánech města s litomyšlským hřbitovem. Jako jeden z hlavních cílů radnice bylo v textu uvedeno zahájení výstavby dvou budov, v nichž budou prostory pro správu hřbitova, sociální zařízení a sklady.

Po několika letech intenzivního plánování a projednávání se v květnu roku 2018 začalo s realizací projektu. „Mám z toho opravdu velkou radost, protože jsme to lidem slíbili a kvůli výběrovým řízením a úpravám projektu to trvalo déle, než se mi líbí. Teď už, doufám, žádné komplikace nenastanou a zázemí pro správce společně s toaletami budou hotové na podzim letošního roku,“ nechal se slyšet starosta Radomil Kašpar.

Na přípravě projektu se začalo pracovat v roce 2014, ale kvůli neočekávaným událostem muselo dojít k oddálení zahájení prací. Nejprve se tak stalo kvůli špatnému stavu staré márnice, který nedovolil plánovanou rekonstrukci, takže vedení města po konzultaci s odborníky rozhodlo o vybudování zcela nových budov. V roce 2017 se uskutečnilo výběrové řízení, ze kterého však nevzešel vítěz, a proto se muselo vypsat nové. Výstavba bude stát 4,6 milionu Kč.

Youtube Litomyšl