Vyhledat na webu
en
kalendář

Výstavba chodníku Na Lánech má začít ještě letos # aktualita z archivu #

Na Lánech

Zastupitelé na únorovém jednání schválili změnu v rozpočtu města. Ten je nyní vyšší o 80 milionů korun. Většina z těchto peněz se použije na dokončení velkých investičních projektů. Prvním je výstavba chodníku Na Lánech, která bude stát přibližně pět milionů korun.

Od tohoto záměru si vedení města slibuje zvýšení bezpečnosti pro chodce. Pokud nedojde k žádným komplikacím, tak se začne stavět ještě v letošním roce.

Druhou významnou akcí je rekonstrukce ulice 9. května, jejíž první část již v únoru započala kácením stromů. Díky stavebním a zahradnickým úpravám za 15 milionů korun se občané ještě letos mohou těšit na novou sakurovou alej, opravené chodníky, parkovací stání i nové veřejné osvětlení.

Třetím velkým projektem je přístavba II. základní školy, kde vzniknout prostory pro nové odborné učebny pro výpočetní techniku a výuku cizích jazyků. Vedení města již v minulosti avizovalo, že chce stavbu zahájit v letošním roce, na finančně náročnou akci však v původním návrhu rozpočtu chyběly peníze. To se v únoru změnilo a v zahájení přípravy projektu za 25 milionů korun, na který město dostane 15milionovou dotaci, již nestojí nic v cestě.

Youtube Litomyšl