fr pl de en ua
kalendář

Triatlon – „Co závod, to bedna“

obrázek k Foto: Pavel Pešek
Triatlonové závody patří k létu a naštěstí většina lokálních, ale i republikových závodů na tuzemské scéně, již proběhly v původních nebo náhradních termínech.  Místní oddíl nelenil a objevil se téměř na všech lokálních závodech a nevynechal ani velké závody českého poháru. Srpen byl odstartován na Ironmanských tratích (3,8-180-42,2) na Slovensku v Piešťanech, kde se bojovalo o republikové tituly.

Pavel Pešek obsadil 10. místo v kategorii elite a jeho týmový parťák Roman Pittner bral 7. pozici v rámci věkové kategorie. Tentýž víkend se závodilo v nedalekém Ústí nad Orlicí, kde vybojoval skvělé 8. místo Jaroslav Havran.

Následně proběhl již tradiční Triatlon Litomyšl v Nedošíně, kde Pavel Pešek opanoval hlavní závod, Roman Pittner vyhrál na poloviční trati a týmová štafeta ve složení Pavel Münster a Jaroslav Teplý také nenašla přemožitele.
Následoval sprint triatlon Krucemburk na rybníku Řeka u Hlinska, kde celý závod opanoval Pavel Pešek a top 15 uzavírá Jaroslav Havran.

Závěrečný prázdninový víkend se jel tradiční páteční Decimuž a pro Jardu Havrana to znamená nejlepší výkon i umístění na Decimuži a je celkově pátý a získává druhé místo mezi třicátníky. Jarda Teplý rovněž podává životní triatlonový výkon a obsazuje celkově 11. místo a je bronzový mezi čtyřicátníky.

Následující den se vaří voda na Pilské nádrži v podobě republikového šampionátu na 1/2 Ironmanu (1,9-90-21,1), kde si pro skvělé umístění dobíhá Pavel Pešek, končí na 18. místě a v rámci kategorie je na 3. místě. Týmový parťák Roman Sedláček je také medailový a obsazuje ve své kategorii skvělé 2. místo.

V září nás ještě čeká MČR v duatlonu a nejobsazenější český triatlon Czechman.