Vyhledávat na webu
en
kalendář

Tři významné osobnosti obdržely plakety města # aktualita z archivu #

V neděli 17. září se ve Smetanově domě uskutečnil slavnostní večer, jehož vrcholem bylo předávání Plaket Rady města Litomyšle. Toto prestižní ocenění si odnesli pánové Ivo Strnad, Karel Rajman a Petr Jiříček. Součástí akce bylo rovněž promítání videomedailonů.

O hudební program se postarali umělci z festivalu Mladá Praha. Do velkého sálu na předávání dorazilo několik desítek hostů, které večerem provedl Vojtěch Stříteský.

Sportovec Ivo Strnad je halovým mistrem světa v atletice veteránů a v neděli 17. září se několik hodin před udělováním plaket stal rovněž mistrem ČR. Ocenění získal za zásluhy v oblasti sportu a významný podíl na propagaci Litomyšle a veteránského sportu.

Karel Rajman byl od roku 1994 velitelem Městské policie Litomyšl a v jejích řadách strávil celkem čtvrt století. Plaketu obdržel za zásluhy o rozvoj Litomyšle a dlouholetý podíl na zajištění bezpečnosti ve městě pro občany i turisty.

Hudební pedagog a skladatel Petr Jiříček získal plaketu za zásluhy o rozvoj Litomyšle a významný podíl na rozvoji kulturního života ve městě.

Youtube Litomyšl