Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en ua
kalendář

Střípky z tenisového dění TC Litomyšl

obrázek k Foto: TC Litomyšl
V měsíci listopadu naši mladí tenisté začali se zimním tréninkem v přetlakové hale podle rozpisů jednotlivých trenérů tak, aby se co nejlépe připravili na zimní turnaje. 28.listopadu náš oddíl pořádal již tradiční mikulášský turnaj pod novým názvem „Karlův Mikuláš Cup“, při kterém jsme zavzpomínali na našeho výborného kamaráda a tenistu Karla Šerku, který nám právě s tímto turnajem velmi rád pomáhal až do svého, pro nás všechny nečekaného úmrtí.

Jistě by měl radost z toho, jak se i ti nejmenší spolu s rodiči tenisem hlavně baví bez ohledu na výsledek. Po ukončení první části nás navštívil hodný Mikuláš, nebeský anděl a nesmělo chybět ani pekelné čertisko. Naštěstí žádné nezdárné dítko v pytli neodnesli a k velké radosti dětí rozdělili pro všechny krásné mikulášské nadílky. V druhé části nastoupili na kurty mladší a starší žáci a doplnili je i dorostenci. Všichni se snažili o co nejlepší hru a výsledek. Trenéři mohli uspokojením konstatovat, že se daří postupně zlepšovat tenisové dovednosti a um mladých tenistů. Přiblížil se večer a došlo na vyhodnocení a ocenění i pro tyto hráče a hráčky. Celý turnaj se nesl ve znamení pohody, na které se nemalou měrou podíleli právě naši sponzoři, kteří nám pomohli s nemalými náklady především za pronájem haly a zabezpečením mikulášské nadílky. Velký dík patří Fotbalgolfu Litomyšl a náměstku hejtmana Pardubického kraje p. Kortyšovi.

4. - 5. 12. 2021 se uskutečnil turnaj mladších žáků ve Vysokém Mýtě. Náš hráč Marian Hošek v semifinále narazil na hráče z TK Precheza Přerov Jonáše Rouska, který sice byl nad síly našeho odchovance, ale za statečný výkon především ve druhém setu (7:5) zasluhuje pochvalu. Ve čtyřhře spolu s Hranickým (TK Havlíčkův Brod) v semifinále prohráli s dvojicí Roček (ČLTK Praha) a Šmejc (TK Holice) 3:6,2:6.

11. - 12. 12. 2021 probíhal turnaj mladších žáků v Ústí nad Orlicí. Z našeho oddílu se opět zúčastnil Marian Hošek, který bohužel ve dvouhře hned na úvod narazil na pozdějšího vítěze celého turnaje Jakuba Šudu z Agrofertu Prostějov. Ve čtyřhře se mu dařilo podstatně lépe, když ve finále spolu Hošek – Šuda zdolali bez větších problémů dvojici z TO TJ Svitavy Hlaváč – Pelz 6:0, 6:2.

Ve stejném termínu se konal turnaj mladších žákyň v Havlíčkově Brodě a za náš oddíl zde nastoupila Terezka Jašková. V singlu po více než vyrovnaném boji prohrála s Fiedlerovou z TK Jindřichův Hradec. Těsné výsledky jednotlivých setů 7:6, 7:5 hovoří za vše. Ve čtyřhře spolu s Vodehnalovou (TO TJ Svitavy) obsadily 2.místo, když ve finále prohrály s dvojicí Brodská – Zedníčková (HTK Třebíč) 4:6, 2:6.

Nezbývá než říci, že jsme opravdu rádi za každý dílčí úspěch našich mladých tenisových nadějí a doufáme, že na ně naváží i v dalších turnajích.

Za celý tenisový oddíl přejeme všem sportovním příznivcům klidné prožití svátků vánočních a šťastný Nový rok 2022.

Odběr novinek Youtube Litomyšl