Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en ua
kalendář

Mistrovství republiky ve Stiga hokeji

obrázek k Mistrovství republiky ve Stiga hokeji
Stiga hokej se po vynucené pauze vrátil hned mistrovstvím republiky, které se konalo ve dnech 4. - 5. září 2021 v Pelhřimově. Náš klub Stiga HC Benátky u toho samozřejmě nemohl chybět stejně jako předchozích 16 let. V turnaji družstev proti sobě hrají 5členné týmy. Nemačkají se však u jednoho stolu, aby každý z nich ovládal jednoho hráče, nýbrž se hraje systémem zápasů každý s každým – tedy 5 kol po 5 zápasech.

Za každé vítězství má daný tým 1 bod a o výsledku série rozhoduje součet těchto bodů. Turnaje se účastnilo 14 družstev rozdělených do 2 základních skupin a náš tým ve složení Michal Boštík, Tomáš Bucek, Robert Jež, Zdeněk Lopaur a Josef Sedláček v průběhu turnaje sehrál celkem 9 sérií, z toho 4 byly velice vyrovnané, takže rozhodoval každý gól. Nejdůležitější byl ve skupině nejspíš souboj s týmem SHC Cheb "A" – neudrželi jsme vedení 10:8 po 4 kolech a Cheb srovnal stav na konečných 11:11, což pro nás bylo v ten moment zklamáním.

Díky lepšímu skóre jsme však obsadili ve skupině 2. místo a ve čtvrtfinále nás tak čekal přijatelnější soupeř THC Třinec. Tento klíčový souboj o postup do semifinále byl pro nás vyvrcholením celého turnaje. Nestačilo se spoléhat na zápasy 3 našich nejlepších hráčů - musel bodovat každý z nás. To se povedlo, když jsme vyhráli těsně 11:9. V ten okamžik jsme věděli, že máme splněno - 4. místo bylo víc, než v co se odvážil kdokoliv z nás před turnajem doufat, a radost mohla naplno propuknout. Souboj o 3. místo s týmem Big Band "A" jsme prohráli těsně 8:9. S vědomím, že štěstí nás dnes podrželo v jiných sériích, jsme mohli odcházet naprosto spokojení jak s předvedenou hrou, tak hlavně s nezapomenutelným zážitkem. Turnaj vyhrál tým THC Stiga-Game Příbram následovaný klubem Žabka Praha.

Nejlepší hráč našeho klubu Michal Boštík pak v neděli ovládl svoji základní skupinu turnaje jednotlivců. Psychický tlak v prodloužení sedmého zápasu čtvrtfinále proti Jiřímu Váchovi zvládl lépe a zahrál si tak semifinále s pozdějším vítězem turnaje Jiřím Chylíkem ml. Ani neúspěšný souboj o 3. místo s Leošem Hvížděm však Michala mrzet nemusí, neboť 4. místo je jistě obrovským úspěchem. Gratulujeme! Zapomenout však nesmíme ani na naše další 3 zástupce v turnaji jednotlivců - Zdeněk Lopaur, Robert Jež a Tomáš Bucek si skvělou hrou vysloužili příčky 17 - 19 - 21, což jim jistě zaručí zlepšení ve světovém žebříčku.

Kompletní výsledky včetně turnaje veteránů a detailů jednotlivých zápasů můžete nalézt na stránkách www.stolnihokej.cz. Nyní už se můžeme těšit na turnaje Českého poháru. Hned ten druhý pořádá náš klub 30. října 2021 v Němčicích u Litomyšle.

Odběr novinek Youtube Litomyšl