Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en
kalendář

Interaktivní procházky městem jsou nově i ve 3D # aktualita z archivu #

obrázek k aktualitě Interaktivní procházky městem jsou nově i ve 3D

Jak vypadají nejhezčí místa v našem městě za krásného srpnového dne? Na tuto otázku znají všichni Litomyšlané odpověď, protože si vybaví pohled na Klášterní zahrady či zámek s blankytným nebem nad nimi. A touto krásou se na webu litomysl.cz mohou pokochat i turisté hledající tip na výlet.

Součástí městského webu se na začátku října staly takzvané virtuální prohlídky. Jedná se o vysoce kvalitní fotografie vybraných míst Litomyšle, které lze libovolně přibližovat, oddalovat a snímky je možné otáčet všemi směry. „Prohlídky Litomyšle, ale i dalších měst UNESCO jsou již ke zhlédnutí na www.unesco-czech.cz,“ říká Michaela Severová, výkonná ředitelka sdružení České dědictví UNESCO, a dodává: „Věříme, že pokud se potenciálnímu návštěvníkovi zalíbí dané místo virtuálně, bude se chtít přijet podívat a přesvědčit na vlastní oči, jestli je i v reálu tak krásné. V rámci marketingu se snažíme využívat i nejmodernější technologie a technické vychytávky. 3D virtuální prohlídky mají velké uplatnění například na veletrzích či dalších prezentačních akcích.“ 

Při virtuálních prohlídkách se můžete „projít“ Klášterními zahradami, vystoupat na vyhlídku kostela Nalezení sv. Kříže, porozhlédnout se po zámeckém návrší, navštívit zámek, starou radniční věž na Smetanově náměstí, vzdát hold Bedřichu Smetanovi u jeho sochy či se „vydat“ za sportem. Vzhledem k tomu, že se snímky pořizovaly v létě, samozřejmě nechybí ani plovárna, krytý bazén či Sportovní areál Černá hora. Prohlídku pro Litomyšl zpracovala firma Pano3D a prohlídky jsou přizpůsobené i pro 3D brýle. Pokud tedy budete mít potřebné vybavení, tak si naše prohlídky můžete užít ještě více. U snímků lze navíc přepínat mezi několika módy pohledu.

Youtube Litomyšl