Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en
kalendář

Festival outdoorových filmů posedmé v Kotelně # aktualita z archivu #

Od neděle 6. do úterý 8. listopadu bude Music Club Kotelna patřit outdoroovým filmům. Festival bude zahájen v neděli ve 14 hodin vyprávěním Petra Mazala o tom, jak přežil Asii a Afriku na kole, od 16 hodin již startuje první blok filmů. Do přehlídky bylo přihlášeno 115 filmů a spotů z jednadvaceti zemí světa.

První blok filmů začíná vždy v 16 hodin, další potom v 18 a 20 hodin. Litomyšl se tak zařadí mezi asi 50 míst v České republice a na Slovenku, kde se další ročník tohoto festivalu koná. Filmaři z jednadvaceti zemí světa přihlásili do této soutěžní přehlídky celkem 115 filmů a spotů. „Paleta filmů je opět velmi pestrá. Každý si přijde na své“ uvádí Jiří Kráčalík, ředitel Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Jako obvykle dostanou zasloužený prostor snímky z vysokohorského prostředí plné napětí a emocí, ale v programu budou mít důležité zastoupení také unikátní filmy, které svou sociální nebo ekologickou tematikou přesahují hranice outdooru.

Dobrá zpráva přichází i z domácí produkce outdoorových filmů. Letos jsou pro návštěvníky připraveny hned dvě světové premiéry od českých filmařů. První z nich je nový film Tomáše Galáska The Elements o třech extrémních sportech a třech neobyčejných lidech představujících tři živly. Zbývající živel je v každém z nich. Tento film je v Litomyšli zařazen hned do prvního nedělního bloku. Druhou světovou premiérou je nová Roadtrip movie Tomáše Krause ze zimních X-Games v Aspenu 2016 s olympijskou šampionkou ve Snowboardcrossu Evou Samkovou. Snímek zachycuje částečně i zákulisí a podporu celého teamu. Na tento dokument se můžete v Kotelně podívat v rámci úterního posledního bloku od 20.00 hodin.

Směsice filmů v jednotlivých blocích je zajímavá nejen žánrově – čekají nás dobrodružné a extrémní sportovní filmy, horolezecké, horské, vodní filmy, cestopisy – ale také díky délce spotů. Nejkratší film, který letos v Music Clubu Kotelna uvidíte, trvá 2 minuty, nejdelší 99 minut. 

V Litomyšli jsme si již zvykli, že o pomyslný vstup do světa adrenalinu se vždy stará nějaká zajímavá osobnost – několikrát to byl nejúspěšnější český horolezec současnosti Radek Jaroš, poslední dva roky jsme sledovali kroky litomyšlského Pavla Burdy, který v loňském roce úspěšně zdolal Manaslu.     

Tentokrát si v neděli 6. listopadu můžete ve 14 hodin přijít poslechnout vyprávění Petra Mazala o tom, jak přežil Asii a Afriku na kole. Od 16 hodin nás čeká již první blok filmů.

Vstupné je stejně jako v minulých letech 50 Kč, předprodej vstupenek probíhá v Knihkupectví Paseka na Smetanově náměstí. Vstupenky pořídíte také před zahájením projekcí přímo na místě.  

Pořadatelství se opět ujalo město Litomyšl ve spolupráci s Music Clubem Kotelna.

Program a další informace o festivalu zde: http://www.outdoorfilms.cz/program/?mesto=13

 

 

 

H2O maniaks NEWs (formát pdf, velikost 1,14 MB)

Youtube Litomyšl