fr pl de en ua
kalendář

Druholigové ženy vezou výhry z Ostravy

obrázek k Druholigové ženy vezou výhry z Ostravy
Po nepříliš vydařeném vstupu do 2. ligy žen, kdy jsme nedokázali v domácích zápasech vybojovat výhru, odjížděly předpo- slední říjnový víkend ženy Adfors Basket Seccon Litomyšl na dva duely do Ostravy. Sestava nakonec čítala pouze osm hráček, ale ty se s nelehkým úkolem vypořádaly výborně a přivezly dvě cenná vítězství.

Basket Ostrava – Adfors Basket Seccon Litomyšl 59:85
Po první vyrovnané čtvrtině jsme začali postupně získávat převahu, která se naplno projevila ve druhém poločase. I díky úspěšné střelbě z perimetru se náš náskok vyšplhal na konečných 26 bodů. Připsali jsme si tedy první letošní výhru a mohli se soustředit na nedělní duel.

SBŠ Ostrava B – Adfors Basket Seccon Litomyšl 59:62
Proti rezervě extraligového týmu žen jsme rozhodně nebyli favority, ale vstup do utkání jsme měli excelentní. V první čtvrtině jsme domácí hráčky zaskočili a vyhráli ji 24:12. Od druhého dějství ale soupeřky zlepšily svoji hru, začaly manko stahovat a nakonec strhly vedení na svoji stranu. Do závěrečné desetiminutovky jsme už vstupovali se ztrátou pěti bodů. Naštěstí jsme se nevzdali a dovedli duel do vyrovnané koncovky, ve které jsme uhájili vítězství.

Díky těmto výhrám jsme se odpoutali ode dna tabulky, což je pro nás povzbuzením do dalších bojů. Velmi dobře si však uvědomujeme, že letošní sezona je teprve na svém začátku a čeká nás ještě mnoho těžkých a důležitých zápasů v boji o udržení 2. ligy. Především v naší současné situaci, kdy několik hráček laboruje se zraněními.