fr pl de en ua
kalendář

Atletické okénko

obrázek k Atletické okénko
Atletická sezona na dráze skončila. Poslední skončily soutěže mladšího žactva a přípravek a z jejich vystoupení můžeme mít radost. Ve všech žákovských kategoriích jsme se probojovali do finále, máme výborné jednotlivce, ale většímu úspěchu družstev chybí vyšší počet našich startujících. Vítězná družstva z větších oddílů, často s podporou sportovních tříd, jsou schopna postavit dvojnásobek chlapců a děvčat než se daří nám.

Finále mladšího žactva se uskutečnilo v Litomyšli, lepšího výsledku dosáhly žákyně na 4. místě, když celé závody byly na medailové pozici, ale čtyři štafety pardubického ŠAK proti naší jedné rozhodly o naší konečné pozici. Pro chlapce byl postup do finále úspěchem a obsadili nakonec 6. místo. Finále přípravek proběhlo ve Svitavách a ve čtyřboji se počítají pouze body nejlepších čtyř v každé kategorii. (Zde tedy nerozhoduje počet startujících, ale kvalita. Chlapci obsadili výborné 2. místo v kraji a nejlepší ze všech byl Jůza, bodovali ještě Sotona, Zerzán, Brýdl. Děvčata obsadila 5. místo, nejvíce bodů získala celkově pátá Chadimová.

Nejlepší naši mladší žáci reprezentovali dále Pardubický kraj v mezikrajovém utkání v Jablonci nad Nisou. Pardubická děvčata vyhrála před Hradeckým a Ústeckým krajem, na vítězství se podílela i naše děvčata, i když startovala i v pro ně nezvyklých disciplínách Metyšová na 150 m, Kotyzová ve výšce a mix štafetě. Nejlepšího umístění dosáhla Metyšová (3. v kouli). Chlapci obsadili 2. místo za Libercem, z našich se na tomto úspěch podílel ml. žák Brychta. Děvčata Metyšová a Nováková se dále zúčastnila krajských přeborů Hradeckého kraje ve vícebojích, Metyšová obsadila 5. místo, když se jí nepovedly v pětiboji její nejlepší disciplíny. Junior J. Jirout závodil v Ústí nad Orlicí v desetiboji, kvůli nezdaru v tyči soutěž nedokončil, ale zaběhl kvalitní výkony především na 400 m (53,59) a 110 m přek. (16,67).

V říjnu skončily pravidelné atletické pondělky, kde ve vybraných disciplínách mohli startovat atleti všech věkových kategorií. V chladnějším počasí se závodilo hlavně ve vrhačských disciplínách. Na tyto závody do Litomyšle pravidelně zajíždějí i atleti z jiných oddílů.