Vyhledávat na webu
en
kalendář

Aktuálně ke covid-19

Ilustrační foto:Unsplash.com

Vážení spoluobčané, na tomto místě budeme zveřejňovat užitečné odkazy a informace spojené s výskytem onemocnění covid-19 nejenom v Litomyšli.

Od čtvrtka 22. října dojde k omezení obchodu, služeb a pohybu

Při setkávání s cizími musíme nosit roušky v autě i na ulici

Vláda od středy 14. října zpřísní preventivní opatření, zavřou restaurace i školy

Provoz MěÚ Litomyšl do 3. listopadu 2020

Informace o situaci v Litomyšli - 16. října

  • Mateřské školy v Litomyšli jsou otevřeny a normálně fungují pro všechny jak jsou zvyklí. Pro jejich fungování platí pravidla jako doposud, tedy mohou být individuálně uzavřeny na základě rozhodnutí hygieny v konkrétním případě v závislosti na výskytu onemocnění COVID-19 v dané školce.
  • Základní školy v Litomyšli jsou z nařízení vlády uzavřeny, probíhá distanční výuka. Děti rodičů, kteří pracují ve složkách integrovaného záchranného systému, sociálních službách a dalších vládou vybraných profesích, mohou školu navštěvovat. V Litomyšli se každá ZŠ postará o „své“ žáky po domluvě s rodiči z těchto profesí. Děti zůstanou v prostředí, na které jsou zvyklé a s pedagogy, které znají. Provozní doba škol je 6.15 až 16.30 hod. Volnou kapacitu lze využít pro děti rodičů, kteří pracují ve výše uvedených profesích a nežijí či pracují přímo v Litomyšli, ale i v okolí města - obce s rozšířenou působností Litomyšl.
  • Speciální základní škola Litomyšl je otevřena.
  • Střední školy jsou uzavřeny, probíhá distanční výuka.
  • Všichni žáci (i ti, kteří se učí z domova) se mohou stravovat ve školních jídelnách, musí se však nahlásit předem (tj. oběd si objednat v systému).
  • Tato opatření mají za cíl umožnit výuku/hlídání dětí rodičů, kteří pracují v profesích, které jsou nutné k zvládnutí zhoršené situace spojené s výskytem covid-19. Město Litomyšl dostalo prioritně za úkol obstarat tuto službu pro rodiče žijící či pracující v Litomyšli, dále pak, pokud to umožní kapacity, pro rodiče žijící či pracující na Litomyšlsku.

V souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vláda vyhlašuje pro území ČR z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru SARS CoV-2 nouzový stav od 00.00 hodin dne 5. října 2020 na dobu 30 dnů.

Nemocnice Pardubického kraje vyhlásila od 11. září zákaz návštěv


Užitečné odkazy:

Bezplatné doručení nákupu v Litomyšli

Aktuální statistické informace (počty nakažených apod.) pravidelně zveřejňuje Krajská hygienická stanice Pardubického kraje.

Praktické informace pro nemocné a osoby v karanténě

Aktuálně o koronaviru - oficiální stránka ministerstva zdravotnictví

„Covid semafor"

Otázky a odpovědi ke koronaviru

Aplikace eRouška

Web Litomyšlské nemocnice

Rezervační formulář na testování covid-19

Pokud budete potřebovat jakékoliv informace, můžete využít nabídky celostátní informační linky, jež je dostupná na čísle 1221 v pracovních dnech od 8 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 16.30 hodin.

Rady a doporučení pro domácí karanténu (formát pdf, velikost 364,9 KB)

Rozvoz a prodej jídla s sebou v Litomyšli - 21. 10. 2020 (formát pdf, velikost 68,29 KB)

Youtube Litomyšl