Vyhledat na webu
zavřít
Vyhledávat na webu
en

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 09. 07. 2020 20:19:57 se dotazoval Naděžda Mikulecká

Zpravodaj LILIE

Dobrý den,

dnes je 9.7.20 a dosud jsme neobdrželi zpravodaj LILII. Tato situace je stejná i u našich sousedů. Po dotazu na redakci nám bylo doporučeno,
ať si pro zpravodaj zajdeme na MÚ.
Zajímalo by mě, kdo za roznos zpravodaje zodpovídá.
Minulý měsíc byl střed města roznesen o 4 dny dříve než naše ulice
(T.G.M.)
Vím, že za tento problém nemůžete, ale můžete se pokusit zjednat
nápravu.

Děkuji za odpověď
Mikulecká Naďa T.G.M.

Odpověď ze dne 10. 07. 2020 13:42:25:

Vážená paní Mikulecká,


děkuji za Vaší připomínku. Máte pravdu, že roznos Lilie nás poslední dobou trápí. Za roznos Lilie odpovídá zdejší pobočka České pošty, která má na roznos čtyři pracovní dny od data dodání vytištěného měsíčníku k nim na poštu. My nemůžeme určovat, které okrsky zaměstnanci ČP roznesou dříve, protože to záleží na aktuální náplni práce doručovatelů a doručovatelek. V červnu redakce Lilie podala stížnost, protože nebyla Lilie roznesena na několik desítek adres v Litomyšli. Vedení ČP nám vysvětlilo, že to bylo kvůli personální situaci a že se to nebude opakovat. I před tím jsme na základě zpětné vazby od občanů kvalitu a termíny roznosu řešili, takže pokusů o "zjednání nápravy" z naší strany již několik bylo.


Červencová Lilie vyšla 2. 7. (středa) a měla být původně roznášena 3., 4., 7. a 8. (o víkendu a svátcích ČP bohužel neroznáší), ale bohužel došlo kvůli technické poruše ke zpoždění v tiskárně a část Lilií byla na poštu dovezena později, proto také pošta začala v některých částech města s roznosem o den později. Pokud jste 9.7. nedostali Lilii, budeme to opět řešit.


V posledním čtvrt roce po koronavirové epidemii bohužel evidujeme větší množství stížností od občanů, na které jsme reagovali a kromě jednání s ČP jsme již oslovili další možné subjekty, které by mohly roznos Lilie zajistit. Bohužel, i přes stávající problémy, které se nám snad podaří odstranit, zatím ČP vychází nejlépe a drtivá většina z 4500 dodacích adres ve městě je obsloužena včas a dle platné smlouvy.


Občanům, kteří Lilii i tak nedostanou, nabízíme možnost si vzít po předchozí domluvě a dodání adresy a jména (kvůli stížnosti na ČP) Lilii zdarma buď v IC nebo na MěÚ. V některých případech roznášela dokonce redakce po pracovní době čísla zdejším handicapovaným a seniorům, kteří se pro číslo nemohli do města dostat.


Takže o problémech víme, snažíme se je řešit a doufáme, že se brzy vše vrátí do normálního stavu. Určitě není správné, když se redakce Lilie i všichni přispěvatelé snaží dodat veškeré podklady do tisku včas a poté Lilie leží na České poště neroznesena déle, než je dohodnuto ve smlouvě.


Za komplikace se omlouvám, pevně věřím, že Česká pošta personální situaci vyřeší a všichni budou dostávat do svých schránek Lilii opět včas.


Přeji hezký den


Daniel Brýdl, starosta města

 
Youtube Litomyšl