Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 22. 10. 2012 07:22:26 se dotazoval Petr Dvořák

Zámecké návrší-negativa

Vážený pane starosto.
Zajímalo by mě, zda se na zámecké návrší vrátí původní život. Když totiž začnu rekapitulovat, vychází mi, že revitalizací skončilo vše dobré, co zde dosud funovalo a s čím byli lidé spokojení. Tak například ukončila svoji činnost jedinečná expozice Muzea antického sochařství a architektury a nebo Muzejní čajovna, kde se také konala spousta velice zajímavých akcí a prodávaly se zde sypané čaje s motivy Litomyšle (prodávaly se dokonce v IC). Asi má Litomyšl dost zajímavostí, že si může dovolit všechno tohle zaříznout. Škoda. Myslel jsem, že byť i sebemenší drobnost má v Litomyšli zelenou. Že lákadel pro lidi není nikdy dost... Asi jsem se mýlil... A mizející zeleň, byť i drobnějšího charakteru, raději ani počítat nebudu!!!
S pozdravem
Petr Dvořák


Odpověď ze dne 06. 12. 2012 14:37:06:

Vážený pane Dvořáku,

výraz "původní život" není zcela přesný - přesnější by byl výraz "původní neživot", protože přesně tak (ne)fungují pouhé muzeálně pojaté prostory.
Muzeum antiky bylo sice ojedinělou záležitostí, ale jeho návštěvnost byla tak mizivá, že nás vůbec nenapadlo tento zmírající projekt nadále podporovat. Prosím, aby jste předem nepohřbíval ještě nenarozený projekt ZN. Jízdárna nepochybně nabídne mnohem širší škálu využití pro nepoměrně větší počet návštěvníků.
Muzejní čajovny je nám trošku líto, ale objekt už nespadá pod město a je třeba respektovat záměry a potřeby jeho provozovatele. Opět bychom doporučili počkat s jakýmkoli odsudkem až do doby, kdy zrekonstruovaný objekt začne znovu sloužit svým návštěvníkům. Nepochybujeme, že celkový výsledek bohatě vynahradí ztrátu tohoto drobného prostoru.
Zeleň je vždy velmi citlivé téma, ale pokud má člověk možnost se seznámit se všemi souvislostmi, přestane vidět věci pouze černobíle. I zeleň je třeba obnovovat a v rámci tohoto projektu je také patřičně obnovována.

S pozdravem
Michal Kortyš, starosta

 
Youtube Litomyšl