Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 07. 07. 2021 11:56:13 se dotazoval Vostřel Jan

Zákaz štěkání psů.

Dobrý den, pane starosto. Dnes dopoledne kolem 11:20 SELČ jsem byl kontrolován městskou policií na Smetanově náměstí ohledně štěkajícího psa, který štěkal, když jsem byl v obchodu. Můžete mi sdělit díky které vyhlášce nebo usnesení jsem byl kontrolován. Strážník mi tvrdil, že je to v městské vyhlášce. Hledal jsem na úřední desce i mezi vyhláškami města, ale žádný odpovídající dokument jsem nenalezl. Rád bych tedy zjistil, kam mohu se psem, který občas štěká. Děkuji za odpověď.


Odpověď ze dne 07. 07. 2021 12:30:06:

Vážený pane Vostřeli,


protože jsem na místě nebyl, nemohu v žádném případě posoudit situaci. Nicméně kontaktoval jsem pověřeného strážníka Městské policie s prosbou o vysvětlení Vámi popisované situace a zde je jeho odpověď:


......nešlo ani tak o štěkání, ale o to, že pan Vostřel přivázal psa u obchodu a nechal bez dozoru. Kolemjdoucí ten pes ohrožoval a štěkal na ně. Ve vyhlášce 2/2005 v čl.4 je uvedeno, že:
1. Na veřejném prostranství je zakázáno:
a) nechávat psy volně pohybovat s výjimkou míst s možností volného pohybu psů,
b) nechávat psy bez dozoru, 


Na toto byl pan Vostřel upozorněn a vyřešen domluvou. Takto uvázaných psů máme v blízkosti obchodních center více, někdy jsou to i bojová plemena a potom se lidem nedivím, že to strážníkovi oznámí. 


 


Požádám tímto Vás, ale i všechny majitele pejsků a psů, o pochopení lidí, kteří třeba mohou mít ze psů strach, kterým vadí výkaly po městě, občůrané nejen sloupy veřejného osvětlení, ale i rohy domů..... Tolerance je jistě potřeba na obou stranách, nicméně v tomto případě platí, jak jste to popisoval, nechal-li jste psa bez dozoru, tak jste tím opravdu porušil výše uvedenou vyhlášku 2/2005 "Obecně závazná vyhláška, o pravidlech pro pohyb psů na veřejném prostranství". Dle mého názoru tedy strážníci konali v souladu s jejím ustanovením.


Děkuji za pochopení, hezké léto


D.Brýdl, starosta města

 
Odběr novinek Youtube Litomyšl