Vyhledat na webu
zavřít
Vyhledávat na webu
en

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 01. 07. 2020 21:59:36 se dotazoval Jaroslav Říha

Vyvěšování státní vlajky

Dobrý den pane starosto,
na základě Vašeho dopisu ze dne 7.1.2020, kde byla vznešena prosba z Vaší strany o možnosti vyvěšování státních vlajek na domech na Smetanově náměstí v důležité dny pro město i mimo státní svátky, což se mě zalíbilo, proto jsem vše připravil. Jako další možnosti jste navrhl Lázně ducha, Gastroslavnosti nebo Smetanova Litomyšl, která začína zítra 2.7.2020.
Proto Vás prosím touto cestou, pokud tato myšlenka byla myšlena vážně a nějak se v ní pokročilo, zda by nebylo možné vytvořit nějaky písemný kalendář vyvěšování státních vlajek na domech na Smetanově náměstí mimo dny státních svátků v našem městě a ten byl nějakým způsobem zveřejněn.
Dnes jsem schválně obhlížel náměstí a tam kromě reklamních poutačů na veřejném osvětlení nic není, proto činím tento dotaz jak se v této myšlence pokročilo.
Nerad bych, aby moje aktivita vyšla naprázdno.

Děkuji
S pozdravem Jaroslav Říha

Odpověď ze dne 07. 07. 2020 14:54:10:

Dobrý den, pane Řího,


velice děkuji za Váš námět. První krok, který jsme již za město udělali, je, že jsme dokoupili české vlajky tak, aby byly vyvěšovány ve státní svátky ne pouze na věži bývalé radnice, ale na všech městských domech na náměstí. Právě v tyto červencové svátky již vyvěšení proběhlo a vlajky se tak objevily na pěti městských domech.


Zatím jsme Městské služby instruovali tak, že vlajky mají být vyvěšovány ve státní svátky. Ale máte pravdu, že jsem v dopise určeném všem majitelům domů na náměstí zmiňoval i další dny významné pro Litomyšl. Letošní ročník Smetanovy Litomyšle již nestihneme (asi by vypadalo zvláštně vyvěsit vlajky uprostřed festivalu), ale slibuji, že se s kolegy zamyslíme na seznamem, o kterém píšete, a v Lilii necháme otisknout náš návrh (či prosbu nebo doporučení), kdy by vlajky ČR v historické části města mohly být vyvěšovány.


Ještě jednou děkuji za Vaši aktivitu, budu opravdu upřímně moc rád, když se přidáte k městu a českou vlajku na Váš dům budete vyvěšovat. Ukažme našim dětem, že jsme pyšní na zemi, kde žijeme. Protože si myslím, že hrdost na naše dějiny i současnost je i přes množství nedostatků na místě.


Přeji nejen Vám krásné léto a hodně zdraví


Daniel Brýdl, starosta města

 
Youtube Litomyšl