Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 15. 03. 2023 14:49:29 se dotazoval Martina Novotná

Výtah nového nadchodu

Vážený pane starosto,
V úvodu mého dotazu bych chtěla uvést, že jsem ráda za zprovoznění nového nadchodu, který se díky výtahu stal bezbariérovým. Usnadnil a urychlil cesty do města mně i dalším maminkám či lidem, kteří se hůř pohybují.
Bohužel se mi ale minimálně třikrát za poslední měsíc (naposledy včera) stalo, že jsem při příchodu k výtahu zjistila, že je mimo provoz. Jakožto maminka s kočárkem bohužel nemohu využít přilehlé schodiště a ve chvíli, kdy je nadchod u Smetanova domu zavřený, mi nezbývá nic jiného, než se vydat podchodem u Albertu. Což je ve chvíli, kdy potřebujete na dolní část náměstí nebo když spěcháte, docela komplikace. A předpokládám, že jsem sama "netrefila" všechny nefunkční chvíle výtahu, tedy poruchovost musí být logicky častější. Chápu, že je to jen stroj, ale v momentální situaci oprav bych uvítala větší důraz a péči o bezproblémovou funkčnost výtahu. Případně nějakou aktualizaci třeba na stránkách města, kterou by člověk mohl před cestou do města zkontrolovat.
Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
Martina Novotná


Odpověď ze dne 20. 03. 2023 15:50:36:

Vážená paní Novotná,


děkuji za Vaši připomínku, jak jsem zjistil od kolegů, opravdu se v onom týdnu, který popisujete, objevila u nového výtahu celkem čtyřikrát porucha. Kolegové samozřejmě ihned reagovali a u dodavatele výtahu poruchu reklamovali a snad by již měla být odstraněna. Jde bohužel o techniku a někdy se něco porouchat může - naštěstí vše je řešeno ze strany subdodavatele v rámci reklamačního řízení. Došlo k výměně jakýchsi komponentů (koncový spínač) a nemám informace, že by se poruchy znovu objevily - tím ale neříkám, že se tak nemůže znovu stát. Je tam dále i jakýsi problém s přepětím/podpětím elektrické sítě a i toto je v řešení, nemělo by to ale mít vliv na fungování výtahu. 


Mě je to velmi líto, že nefunguje vše na 100%, ale na druhou stranu vše je řešeno v rámci reklamačního řízení (tedy bez nákladů města) a to poměrně velmi rychle ze strany dodavatele. Každopádně já osobně chodím pouze pěšky a myslím, že mnoho lidí (zejména mládež) by to mohla také tak činit a nechat výtah opravdu zejména pro imobilní, rodiče s kočárky nebo seniory. Je jasné, že to mnoho dětí považuje za atrakci, s tím jsme počítali, ale já osobně jsem si myslel, že se projedou jednou (poprvé) a pak si řeknou, že vyběhnout schody je zdravější a rychlejší.....


Na webových stránkách toto nejsme schopni aktualizovat, ale spíše budu doufat, že výměnou součástky došlo k nápravě a nebude se situace opakovat.


Děkuji za pochopení, přeji hezký den


D.Brýdl, starosta města

 
Odběr novinek Youtube Litomyšl