Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 01. 07. 2022 11:02:24 se dotazoval Barbora Židková

Výměna oken v městských bytech na J. E. Purkyně

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je v plánu výměna starých dřevěných oken v městských bytech pro seniory na J.E.Purkyně v bývalých pečovatelských domech.
Už několik let zde bydlí moje babička a jakmile na podzim začne foukat studený vítr, starými dřevěnými okny opravdu velmi táhne. V zimě je poté i docela problém vytopit i tyto malé byty, aniž by za to obyvatelé neutratili spoustu peněz. Nyní, s navyšováním cen energií bude tato situace v zimě ještě horší. Přitom v městských bytech o ulici výše, v tzv. vagónech, byla již okna měněna, v několika místech i dvakrát.
Vím, že v tomto bývalém pečovatelském domě probíhají úpravy koupelen a rekonstrukce bytů na požádání, ale výměna dřevěných oken za plastová by jistě byla stejně dobrou investicí pro zlepšení kvality života lidí, kteří zde bydlí.
Děkuji moc za Váš čas,
Barbora Židková


Odpověď ze dne 11. 07. 2022 17:50:11:

Vážená paní Žídková,


děkuji za Váš námět. Předám jej kolegům na investiční komisi, aby připravili cenový odhad výměny oken, případně prošli možnost přípravy projektu na dotaci - umím si představit, že by se dalo celkové zateplení domu řešit s dotací od státu. Určitě chceme mít všechny nemovitosti v majetku města v pořádku, ideálně zateplené, funkční okna, případně i fotovoltaiku na střechách, nicméně často narážíme na nedostatek volných finančních zdrojů a pak řešíme opakovaně dilema "co spěchá více". A to nemluvím o plánované výstavbě domova pro seniory, ale opravách knihovny, střechy Smetanova domu, celého domu U Rytířů, výměna kanalizace na Mařákově ulici, opravu ulice Portmanka atd. 


V domě, o kterém píšete, například nastal havarijní stav ohledně topení (úplně přestala topit jedna větev rozvodů, naštěstí to nebylo v zimě) a město muselo ihned investovat nemálo peněz do oprav. Čeká nás pravděpodobně ještě další větev topení.....a takové havarijní situace prostě přichází a my musíme ihned reagovat.


Každopádně s kolegy Váš požadavek projdu a začneme pracovat na projektu. Určitě má logiku do budoucna okna vyměnit, aby odcházelo v zimě z bytů co nejméně tepla.


Děkuji, přeji hezké léto


Daniel Brýdl, starosta města

 
Odběr novinek Youtube Litomyšl