Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 10. 05. 2010 19:30:08 se dotazoval Pavel Lněnička

Vize

Dobrý den, pane starosto. Nedávno jsem se v regionálním tisku dočetl, v souvislosti s problematickým trasováním rychlostní silnice R35, že vizí města Litomyšle je získat počet 15.000 obyvatel. Zajímalo by mě, jak toho chcete dosáhnout, když dostatečně nepodporujete individuální výstavbu RD (např. oslovením developerských společností), s čímž hodně souvisí fakt, že nepodporujete plně ani rozvoj průmyslové zóny. Když ve městě nebude práce, nikdo sem nepůjde a nikoho zde neudržíte!! I já musel odejít daleko za prací, abych se uživil... Dle mého názoru je problém ve váznoucím oslovování potenciálních zájemců o výstavbu nového podniku právě v Litomyšli a popravdě, sjezdy u Řídkého a u Janova tomu rozhodně nepomůžou a případné investory rozhodně neujistí v tom, že se vyplatí jít právě do Litomyšle, když budou mít poměrně "zruky" dostupnou tepnu, spojující město s okolním světem!!! Ve městě není žádné velké obchodní centrum, za velkými nákupy se musí taky jezdit do okolí, takže ani ta kvalita života není zrovna nejlepší. Rozhodně nechci, aby můj dotaz vyzněl nějak zvlášť kriticky, neboť se považuju za Litomyšlského patriota, ale vidím věci zvenčí, z pohledu člověka, který se musel odstěhovat do velkého města, protože v té naší milé Litomyšli ty nabídky prostě nejsou!!!
Ještě bych se rád krátce vrátil k té R35. Nějak mitotiž nejde na rozum, proč si Město takhle najednou postavilo hlavu, když ještě před lety bojovalo za tzv. jižní variantu, tedy blíž k Litomyšli, proti té severní přes UO-ČT, a když si ji naonec úspěšně "vybojovalo", tak si začíná diktovat své podmínky a chce trasu dál od města...??? Tomu fakt nerozumím. Prosím, vzpamatujte se, dokud je čas!!!
Hezký den Vám přeje Pavel Lněnička, toho času z Prahy.


Odpověď ze dne 14. 07. 2010 10:24:29:

Vážený pane Lněnička,

s podobným dotazem se na mě obrátili již např. pan Tomáš Černý nebo pan Jan Černý. Odpovědi na tyto dotazy najdete na webových stránkách města v sekci "starostova odpovědna". Přečtěte si je prosím a domnívám se, že zde nadete vyčerpávající odpověď.

S pozdravem
Michal Kortyš
starosta města

 
Odběr novinek Youtube Litomyšl