Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 15. 11. 2009 11:47:42 se dotazoval Markéta Svobodová

Vánoční výzdoba

Dobrý den, pane starosto.
Chtěla bych se Vás zeptat, jestli plánujete u příležitosti povýšení Litomyšle na město (750 let) umístit na slavnostní vánoční strom na Smetanově náměstí tzv. jiskřící žárovičky, které se u nás používají už několik let (např. na Staroměstském náměstí v Praze). Jsou velice elegantní, poutají pozornost a působí velmi příjemným a zvláštním dojmem. Případně, zda se uvažuje o různobarevném provedení osvětlení (např. červená s bílou, modrá s bílou atd...). Myslím že významný rok pro město Litomyšl si jistě zaslouží i významné změny.
Předpokládám, že tradiční místa, kde jsou instalovány osvětlené vánoční stromy zůstávají, popř. se ještě rozšíří (v parku u autobusového nádraží, pod kostelem na Šantově náměstí, u Regionálního muzea, v Klášterních zahradách, u Smetanova domu apod.).
Děkuji za Vaši odpověď a už teď se moc těším na slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Smetanově náměstí.
Zdraví Vás
Markéta Svobodová


Odpověď ze dne 11. 01. 2010 14:21:12:

Vážená paní Svobodová,

velice se omlouvám za pozdní odpověď, která byla způsobena předvánočním a vánočním shonem v závěru roku. Co se týká vánočního osvětlení, tak v roce 2009 jsme provedli výměnu LED diodových svítidel v celkovém nákladu 95.000 Kč a v této výměně budeme pokračovat i v dalších letech. Naším cílem je nahradit energeticky náročné osvětlení úspornějším typem a pak teprve budeme uvažovat o jeho případném rozšíření. Celá akce rozsvícení vánočního stromu ještě pořád nesplňuje mé představu (např. ozvučení). Doufám, že tento rok bude toto vylepšeno a zdokonaleno. 

Přeji Vám hezký celý rok, pohodu a veselou mysl.Michal Kortyš
starosta města

 
Odběr novinek Youtube Litomyšl