Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 17. 12. 2017 10:44:05 se dotazoval Jarmila Benešová

Vánoční osvětlení

Vážený pane starosto.
Vím, že to asi nebude znít moc ekonomicky a šetrně, ale napadlo mě, zda by bylo možné nechat svítit vánoční stromy i během dne, kdy často ani slunce nesvítí, je pošmourno a při vánočním shonu a nakupování by rozsvícený stromek vytvořil tu pravou vánoční pohodu. Nebo alespoň nechat svítit o andělských adventních trzích ten na zámeckém návrší. Je fakt, že světelné řetězy jsou z led žárovek, čili úsporné ;-) Co myslíte, šlo by to?
A ještě mě napadlo, zda by bylo možné předělat na příští rok vánoční osvětlení dvou lip na dolní části Smetanova náměstí u sochy B. Smetany. Ty zavěšené řetězy totiž mají při silnějším větru tendenci se uvolňovat a prověšovat. A potom, strom má korunu výš, než je nejvyšší světelný řetěz umístěn, což v šeru nevypadá nejlépe (je to, jako kdybyste dali světelný řetěz na strom jen do dvou třetin jeho výšky). Zato řetězy umístěné podél větví, tak jako je tomu u lípy na opačném konci náměstí u Mariánského sloupu, vypadají skvěle a drží i ve větru. Věřím, že to nebude problém. Potom městským službám alespoň odpadne jejich opravování.
Děkuji a přeji krásný vánoční čas.
Se srdečným pozdravem
Jarmila Benešová


Odpověď ze dne 18. 12. 2017 11:06:13:

Dobrý den paní Benešová,
budete se divit, ale právě jsem přišel z města a říkal jsem si to samé. Zkusím se domluvit, jestli je to technicky možné. Je to totiž napojené na veřejné osvětlení. Příští rok bychom rádi trošičku více investovali do vánočního osvětlení, tak se podíváme i na lípy. Hezkou adventní neděli přeje Radek Kašpar


Tak minimálně stromek na zámeckém návrší bude svítit i ve dne. Klidný den přeje Radek Kašpar

 
Odběr novinek Youtube Litomyšl