Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 06. 07. 2010 11:43:27 se dotazoval Eva Vlachová

Uvítací cedule při vjezdu do města

Vážený pane starosto.
Zajímalo by mě, zda má Město v plánu obměnu tzv. uvítacích cedulí při vjezdu do města. Ty staré mi již připadají "tuctové", nepříliš zajímavé (poutavé) a hlavně nejsou již aktuální (viz. není na nich uvedeno nové partnerské město Levoča - SK). Líbí se mi např. cedule při vjezdu do Pardubic. Mají nápad a šmrnc. Něco podobného by Litomyšli taky určitě slušelo!
S pozdravem
E. Vlachová, Litomyšl


Odpověď ze dne 14. 07. 2010 10:57:06:

Vážená paní Vlachová, 

máte samozřejmě pravdu. Vítací cedule v této podobě "slaví" letos deset let a je nejvyšší čas na jejich obměnu. Některé z vítacích cedulí jsou dnes již v nevyhovujících místech - například cedule od Svitav v důsledku výstavby již není před městem a nesplňuje tedy funkci vítací cedule.


Zaměstnanci Městského úřadu Litomyšl prověřují nová místa, jednají s policií o změně umístění a připravují novou grafiku. Na cedulích by mělo být mnohem méně informací než dosud. Plánujeme také osadit dva billboardy asi 2 km od Litomyšle - jeden ze směru od Svitav, druhý od Vysokého Mýta. Účelem těchto poutačů je sdělit, že Litomyšl stojí za to vidět! Věříme, že i takováto zdánlivá maličkost může přispět k tomu, aby se u nás zastavili i tranzitní cestující. Věřím, že se brzy dočkáme. 


S přáním krásného léta
Michal Kortyš
starosta města

 
Youtube Litomyšl