Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 02. 07. 2021 16:41:27 se dotazoval Bc. Martin SOPOUŠEK

SVĚTELNÁ KŘIŽOVATKA

Vážený pane Starosto,

dovolte mi, obrátit se na Vás s dotazem a to nejenom jako místní občan a motorista, ale především jako příslušník Vojenské policie, jakým způsobem je nyní hodnocena dopravní situace v Litomyšli ze strany dopravní komise?

Po změně způsobu dopravní signalizace dochází k situacím, kdy se před světelnou křižovatkou tvoří dlouhé kolony vozidel, dopravní situace je nepřehledná a z dlouhodobého hlediska jistě neúnosná.

Původní koncept jistě nebyl bezvadný a pro řidiče, který neměl místní znalost možná trochu matoucí, ale celková situace byla, troufám si říct lepší.

Vážený pane Starost, děkuji za vaše laskavé posouzení.

S pozdravem,
Bc. Martin SOPOUŠEK


Odpověď ze dne 07. 07. 2021 10:48:06:

Vážený pane Sopoušku,


děkuji za Váš dotaz. Protože já sám nejsem členem dopravní komise, přepošlu jej panu místostarostovi Kašparovi, který dopravní komisi předsedá s prosbou, aby se Vám na Váš email po zasedání komise ozval s odpovědí. Nicméně pokud mám správné informace, nová světelná křižovatka je stále ve zkušebním provozu, firma, která ji instalovala avizovala, že se bude nějakou dobu po zprovoznění ještě s délkou zelené v různých úsecích pracovat tak, aby byla světelná křižovatka co nejvíce propustná ve všech směrech. Nicméně je z logiky věci jasné, že ve špičkách prostě nelze zajistit, aby se kolony netvořily. Tvořily se dříve a budou se tvořit i do budoucna, neboť na silnicích jezdí stále více a více automobilů. Prosím tedy o trpělivost a brzké vynášení soudů - dejme odborníkům čas, aby řízení křižovatky ještě vylepšili. Určitě dobrou zprávou do budoucna je, že křižovatka bude připravena na různé uzavírky a změny značení, což do této doby bylo prakticky nemožné v rámci dní reagovat a měnit propustnost různými směry.


Děkuji za pochopení, přeji hezké léto a jízdu bez kolon


Daniel Brýdl, starosta města

 
Odběr novinek Youtube Litomyšl