Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 25. 07. 2010 10:11:59 se dotazoval Petr Dvořák

Rozhledna nad městem + ryby v Máchadle

Vážený pane starosto.
Chtěl bych se Vás touto cestou zeptat, zda by bylo možné vybudovat rozhlednu na některém z mnoha kopců nad městem, které již tak nabízejí krásný výhled na město a okolí. Napadá mě např. rozhledna na Šibeničním vrchu, odkud je nádherný výhled, který by ovšem rozhledna ještě více umocnila. A nebo v Parku mladých, u sportovního areálu Větrník. Nejbližší rozhledny jsou v okolí Toulovcových maštalí, kde jsou hned 3, nebo Andrlův chlum nad Ústím n. Orlicí, či na Kozlově, avšak v Litomyšli bohužel žádná není. Přitom jde o velmi žádanou "atrakci" pro turisty a obyvatele přilehlého regionu.
Dále bych se chtěl zeptat, zda je uvažováno o návratu ryb do Máchadla v ulici Mariánská/Na Máchadle, které vždy lákaly desítky lidí denně k focení a nebo "jen" k podívání, či krmení. Myslím si, že to byl také neskutečně zajímavý a nezaměnitelný prvek, který dokázal přitáhnout zájem lidí do tohoto místa.
Děkuji předem za Vaši odpověď.
S pozdravem
P. Dvořák


Odpověď ze dne 11. 08. 2010 14:33:09:

Vážený pane Dvořáku,

souhlasím s Vámi, že rozhledny jsou velice atraktivní pro obyvatele i návštěvníky města a v Litomyšli doposud chybí. Proto uvažujeme o jejím umístění v "Parku mladých" (ten se nachází za budovami základních škol na ul. T. G. Masaryka).
Co se týká návratu ryb do Máchadla, tak bohužel došlo k technické závadě na čerpadle, proto musely být ryby za pomoci Rybářství pana Holcmana odvezeny na sádka, tímto bych mu chtěl poděkovat za pomoc, a v co nejbližší době po odstranění závady budou ryby navráceny zpět. 

Přeji hezký zbytek léta
Michal Kortyš
starosta města 

 
Youtube Litomyšl