Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 24. 10. 2017 10:06:29 se dotazoval Kateřina Krňávková

Průběh výběrového řízení na pozici ředitelky EŠC

Vážený pane starosto,

Obracím se na Vás s otázkou jako na výkonného předsedu správní rady Evropského školící centra.

V první řadě bych Vám a dalším členům rady ráda poděkovala za příležitost zúčastnit se výběrového řízení na pozici ředitelky Evropského školícího centra.
K tomuto výběrovému řízení jsme byly pozvány emailem zaslaným stávající ředitelkou Evropského školícího centra paní Mackovou.
Dovolím si tento email citovat:
Vážená paní Krňávková, ráda bych Vás pozvala k prvnímu kolu VŘ. Tím budou psychologické testy. Prosím, abyste se dostavila v úterý 26.9.2017 v 16.00 na Městský úřad v Litomyšli. Výběrové řízení proběhne v jedné z jeho zasedacích místností a bude se skládat z psychologických testů realizovaných jednak papírově a jednak na počítači v Excelu. Protože VŘ je vázáno na časovou souslednost i možnosti odborníků, kteří VŘ realizují, není možný náhradní termín jednotlivých kol.

První kolo, které obsahovalo psychologické testy a trvalo bezmála 2 hodiny, jsme absolvovaly na Městském úřadě za zavřenými dveřmi za přítomnosti paní ředitelky a asistence dalších pracovníků městskHO úřadu. K prvnímu kolu výběrového řízení se dostavily tři kandidátky.
Dokážete si tedy představit, jaké bylo mé překvapení, když u druhého kola výběrového řízení byly kandidátky čtyři, aniž by někdo z vedení výběrového řízení tuto skutečnost sdělil, nebo vysvětlil.

Čtvrtá kandidátka, slečna Vanžurová, byla u prvního kola VŘ v jiném termínu z důvodu zahraničního pobytu.
U výběrového řízení tohoto typu, kdy uchazeči vědí o termínu výběrového řízení v dostatečném předstihu a jsou předem upozorněni na fakt, že není možný náhradní termín VŘ, mi tato situace nepřijde standartní a už vůbec ne korektní k ostatním kandidátkám VŘ.

Velice nerada bych uvěřila své domněnce, že i u „NÁS“ v Litomyšli jsou karty u tohoto typu výběrového řízení rozdány předem a proto Vás žádám o vysvětlení celé situace.
Nové paní ředitelce, slečně Vanžurové, k vítězství ve výběrovém řízení gratuluji.
Tímto dopisem nechci zpochybňovat její profesní a osobní kvality.

Předem děkuji za Vaše vyjádření.


S přátelským pozdravem.KATEŘINA KRŇÁVKOVÁ
Project manager | Projektový manažerBřezová 2054 | 560 02 Česká Třebová | Czech Republic
m: +420 603 868 101
website | map | email | vCard


Odpověď ze dne 24. 10. 2017 12:10:04:

Vážená paní Krňávková,
rád bych Vám poděkoval za účast ve výběrovém řízení na obsazení postu ředitelky EŠC. Správní rada vyhověla prosbě uchazečky paní Vanžurové o možnost podrobit se psychologickým testům v jiném termínu proto, že jsme chtěli mít možnost vybírat z více uchazečů. Psychologické testy jsou jen jakýmsi podpůrným argumentem pro naše rozhodování, ale nejdůležitější byl vlastní konkurs a pohovor s Vámi. Karty jistě předem rozdány nebyly již jen z toho důvodu, že konkursní komisi tvořili tři "litomyšláci" a tři zahraniční partneři.
Přeji Vám hodně úspěchů ve Vaší současné pozici a ještě jednou děkuji za Vaši účast.  Radomil Kašpar starosta

 
Odběr novinek Youtube Litomyšl