Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 12. 08. 2013 21:44:25 se dotazoval Jaroslava Kuhnová

Parkování v Litomyšli

Dobrý den,
ve Vašem městě jsme strávili letošní dovolenou - krásných 9 dnů, na přelomu července/srpna. Ubytovali jsme se v penzionu Petra, ul. B. Němcové.
Zaujala nás jedna věc - podle našeho názoru trochu nelogická - na každý den jsme museli dávat do zaparkovaného auta nový parkovací lístek, tedy parkovací kartu, kterou nám vypsala ubytovatelka, s konkrétním datem.
Proč nelze vypsat jednu parkovací kartu s datem "od-do", tak jako to funguje v jiných městech naší republiky? Tedy např. - auto SPZ xy, od 1.- 9. srpna 2013, samozřejmě identifikace ubytování v případě zvýhodněné parkovací karty.
Takto jsme si jako originální suvenýr odvezli 9 parkovacích karet...
Podotýkám, že o peníze v tomto případě nejde, turista, když jede na dovolenou s autem, předpokládá, že bude parkovat po celou dobu pobytu. Při ubytování si dá za sklo parkovací kartu (řádně zaplacenou) na celou dobu pobytu a dále se nemusí tímto zabývat. Jestli ušetří 20 Kč, když s autem někam popojede, to opravdu neřeší. Jestli někdo využije neplacených parkovacích ploch, je to jeho volba - ale stejně tak by měla být k dispozici výše popsaná možnost tj. jedna karta na celou dobu pobytu ve městě.
Situace Ve Vašem městě nutí turisty (a ubytovatele) neustále myslet na to, jestli máte správný parkovací lístek s konkrétním datumem (a to nemluvím o tom, že na dovolené většinou datumy nesledujete).
Nevím, jestli nejste v Litomyšli zvyklí, že lidé jezdí více než na víkend a naše situace byla ojedinělá, každopádně máme opravdu originální suvenýr z Vašeho města, z jiného se nám to zatím nepovedlo a to jsme těch měst viděli opravdu hodně.
S pozdravem
Kuhnovi, Louny


Odpověď ze dne 15. 08. 2013 09:47:40:

Vážená paní Kuhnová,

velice děkuji za Váš podnět, který je k zamyšlení. Záležitost předávám k řešení dopravní komisi a věřím, že až přijedete do Litomyšle příště, odvezete si úplně jiné suvenýry.


S pozdravem
Michal Kortyš
starosta

 
Youtube Litomyšl