Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 24. 09. 2021 08:24:14 se dotazoval Jaroslava Vacková

Parkování u školky

Dobrý den, pane starosto,
ráda bych se optala, komu má sloužit parkoviště vedle Mateřské školky Sedmikráska? Ráno i odpoledne je malá šance zaparkovat do pruhů, které tam jsou k tomu určeny. Stojí tam stále stejná auta, a nejsou tam auta rodičů, co jdou dát děti do zmiňované školky. Jeden čas to bylo prázdné, opravdu se střídala auta rodičů, ale nyní:-( Děkuji za Vaši reakci. S pozdravem, Vacková J.


Odpověď ze dne 27. 09. 2021 10:14:35:

Dobrý den, paní Vacková,


děkuji za Váš dotaz. Parkoviště vedle MŠ Sedmikráska by mělo sloužit v ranních, dopoledních a odpoledních hodinách rodičům dětí z MŠ a večer a přes noc případně obyvatelům okolních domů. Takto to bylo koncipováno a tomu odpovídají dopravní značky, které jsou na parkovišti umístěny. Pokud tam stojí stále stejná auta, je to samozřejmě špatně a jde o nedodržování dopravního značení.


Na základě Vašeho emailu jsem kontaktoval městskou policii a ta zvýší intenzitu kontrol na tomto parkovišti, pravděpodobně budou padat i pokuty. Je to stále stejná písnička - lidé nedodržují pravidla (v tomto případě dopravní značení), stala se z nás velmi nároková společnost - každý má právo (v tomto případě zaparkovat u domu) a nechce slyšet o omezení ve prospěch ostatních (tedy rodičů, kteří vozí malé děti do mateřské školky). Mrzí mne to, doufal bych, že alespoň vůči malým dětem se budou lidé chovat odpovědněji a dodržovat dopravní značení.


Přeji Vám hezký začátek podzimu, věřím, že se situace díky častějším kontrolám u MŠ Sedmikráska zlepší.


Daniel Brýdl, starosta města

 
Odběr novinek Youtube Litomyšl