Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 07. 06. 2022 10:18:13 se dotazoval Jiří Daňsa

Oprava R35 ve směru na Svitavy

Dobrý den pane starosto, prosím o informaci, na kdy je naplánována oprava poslední části komunikace R35 ve směru na Svitavy. Na konci roku 2022 bude zprovozněn další úsek dálnice D35 do Ostrova, což bude znamenat ještě větší nárůst dopravy ve městě. Předpokládal bych, že je v obecném zájmu, aby se komunikace, která je již nyní v havarijním stavu, opravila ještě před otevřením dalšího úseku dálnice. V loňském roce proběhlo ze strany ŘSD pouze odfrézování asfaltu nad vyjetými kolejemi, protože to bylo již skutečně nebezpečné a nouzově se opravila pouze část komunikace od Sokolovny směrem na Svitavy. Aktuální stav silnice zejména ve směru od Svitav konkrétně v úseku od křižovatky u Sokolovny po světelnou křižovatku, kde prochází v těsné blízkosti domů, je opravdu tragický. Vyjeté koleje, propadlé kanály a příčné propady vozovky po předchozích opravách způsobují při přejezdu těžkých kamionů velké vibrace, které poškozují přilehlé domy a hluk, který se v noci nese celou Litomyšlí. Vzhledem k výše uvedenému Vás jako občan našeho města, který musí snášet důsledky přetížené komunikace žádám o urgenci na ŘSD týkající se opravy tělesa komunikace a sdělení termínů plánované opravy. Předem děkuji za Vaší odpověď.


Odpověď ze dne 09. 06. 2022 08:37:45:

Vážený pane Daňso,


máte pravdu, plně s Vaším názorem souhlasím a proto jsme v minulém roce alespoň opakovanými žádostmi dosáhli onoho Vámi zmiňovaného odfrézování nejhorších vyježděných kolejí u světelné křižovatky.


Obrátil jsem se na základě Vašeho dotazu znovu na ŘSD, zda můžeme počítat letos se slibovanou opravou a zde je část odpovědi "stavba I/35 Litomyšl – průtah, OŽK, II.etapa se stále připravuje. Vzhledem k tomu, že letos stavba nebyla realizována kvůli stavbám OK Lidl u Vertexu a bourání lávky u Smetanova domu se akce odložila. Aktualizujeme projekt podle diagnostiky a obnovujeme dokladovou část a ohlášení stavebních úprav.


Akci tlačíme do rozpočtu na rok 2023 a snažíme se mít vše připraveno, aby se v jarních měsících 2023 mohlo začít. Ale prosíme Město Litomyšl o shovívavost s plánováním jiných obecních akci, abychom dostali dopravní opatření a stavba mohla být zrealizována v co nejkratším termínu. Doposud se snažíme tuto část I/35 držet ve sjízdném stavu."


Letos se tedy nového povrchu bohužel nedočkáme, ale je asi potřeba uznat, že pokud by se k omezení dopravy kvůli výstavbě okružní křižovatky pro Lidl a opravám nadchodu (kde nám ŘSD vyšlo vstříc a povolilo zábor dvou pruhů oproti původnímu jednomu, což by znamenalo významné prodloužení výstavby nového nadchodu) ještě přidala uzavírka všech pruhů od světelné křižovatky po výjezd na Svitavy, bylo by to určitě významně všemi kritizováno, že se spojily tři takového uzavírky a omezení. 


Budu s vedením pardubického ŘSD v kontaktu ohledně našeho požadavku na realizaci na jaře 2023.


Děkuji za pochopení, hezký den


Daniel Brýdl, starosta města

 
Odběr novinek Youtube Litomyšl