Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 14. 05. 2021 07:30:18 se dotazoval Markéta Machová

Oprava cestičky Na Řetízku

Vážený pane starosto,

chtěla bych se zeptat, zda v blízké budoucnosti plánujete spravit cestičku Na Řetízku, která se nachází mezi obytnými domy a přilehlým pozemkem nemocnice (katastrální číslo 2401/1). Již dlouho je cesta ne úplně vyhovující pro chodce jelikož po velkých návalech deště se na ní tvoří koryta po proudech vody. Cesta je velmi nerovnoměrná i kvůli velkému množství kamenů, po kterých se velmi špatně chodí.
Děkuji za odpověď

S pozdravem
Markéta Machová


Odpověď ze dne 14. 05. 2021 13:37:12:

Vážená paní Machová,


děkuji za Váš dotaz. S opravami podobných komunikací to funguje obecně tak, že je potřeba nahlásit požadavek na MěÚ Litomyšl, konkrétně na kolegu Pavla Jiráně a on provede obhlídku místa, popř. místo i nafotí a vezme požadavek na tzv. investiční poradu. Na této poradě, která se koná jednou měsíčně, dáváme priority jednotlivým opravám v závislosti na mnoha faktorech (stav komunikace, plánované budoucí opravy v místě - např. výměna sítí apod., odhadovaná četnost průchodu občanů, náklady na investici - v různých provedeních apod.).


Jak jsem se u kolegy Jiráně ujistil, na Vámi popisovanou cestičku nemáme v systému zatím žádný požadavek, jste tedy první, kdo nás na potřebu opravy upozornil. Kolega Váš požadavek připraví na investiční poradu a tam se domluvíme, kdy a jak bychom cestičku vyspravili. Pokud budete mít zájem, může Vás o rozhodnutí informovat - prosím buďte s ním v kontaktu na jeho emailu pavel.jiran@litomys.cz


Děkuji a přeji hezký den


Daniel Brýdl, starosta města

 
Odběr novinek Youtube Litomyšl