Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 27. 07. 2010 13:08:58 se dotazoval Petr Veselý

OC Bělidla + autobusové nádraží

Vážený pane starosto.
Chtěl bych Vás touto cestou požádat, zda by bylo možné, aby fontány v parku na Bělidlech (před OD Billa), tryskaly do větší výšky, neboť ve vzrostlých květinových záhoncích a v parném létě je za prvé není vidět a za druhé v podstatě ani neosvěží, protože vyvěrají jen do velmi nízké výšky, čímž vlastně postrádají svůj smysl. Velice by se mi zde líbila i nějaká zajímavá plastika.
Také bych se chtěl zeptat, proč již nefungují webové stránky OC Bělidla (www.belidla.cz) a proč není toto obchodní centrum nějak označeno. Název OC Bělidla si pamatuji čerstvě po jeho otevření, dokonce i logo (usmívající se slunce), ale nikde již není dál propagováno, což je podle mého názoru škoda. Většina obchodních center to má totiž právě naopak. Chce co nejvíce lidí oslovit, upoutat jejich pozornost a přilákat k nákupu... Navíc si myslím, že i míst, kam by se dal případný poutač umístit, je v okolí OC Bělidla víc než dost...
A nakonec mi, prosím, ještě dovolte jednu otázku, která se týká informačního systému v blízkosti autobusového nádraží. Jelikož se jedná o jedno z mnoha míst, kam přijíždějící turisté zavítají (přijedou), bych byl pro, aby byla do prostor AN umístěna také nějaká zajímavá, nejlépe interaktivní mapa města a okolí, nebo i "pouhá" mapa města a okolí, tak jak ji třeba známe z bývalého autobusového nádraží a nebo ji můžeme vidět u vstupu do zámku, či u pizzerie na kraji Smetanova náměstí. Osobně by se mi ale líbila interaktivní mapa se zvukovým doprovodem, tedy taková, jako je např. na ulici Havlíčkova, nedaleko Penzionu Kraus.
No a v neposlední řadě na AN také postrádám bankomat.
Předem děkuji za Vaši odpověď.
S pozdravem
Petr Veselý


Odpověď ze dne 13. 08. 2010 01:12:16:

Vážený pane Veselý,

park v lokalitě Bělidla byl osazen pouze provizorně, protože se zde do budoucna počítá s výstavbou dalšího objektu pro služby.Z tohoto důvodu byly fontány  vzhledem k finančním nárokům navrženy pouze na tlak stávajícího vodovodního řadu. Pokud by měly tryskat do větší výše, stálo by to  další nemalé finanční prostředky .Nejedná  se v pravém smyslu o fontány, ale o mlžiště, které podle našeho názoru má smysl i v tomto rozsahu. O instalování plastiky v tomto prostoru v tuto chvíli město neuvažuje.  V Litomyšli  jsou i jiná místa, která by si plastiku zasloužila   - např. kruhová křižovatka na R 35. 
Propagace OC Bělidla je plně v kompetenci majitele. Jde o soukromou podnikatelskou aktivitu a město Litomyšl v tomto nehraje žádnou roli.  
Pokud jde o mapu města, máte samozřejmě pravdu. Její absence nás také trápí a proto připravujeme osazení právě toho panelu, který znáte z bývalého autobusového nádraží. 

Přeji hezké pozdní léto.
Michal Kortyš
starosta města

 
Youtube Litomyšl