Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 17. 03. 2023 16:21:34 se dotazoval Pavel Prokop

Obousměrný provoz Gregorka

Dobrý den,

nebylo by možné zavést v době opravy ulice Havlíčkova dočasně obousměrný provoz v ulici Gregorka? V této době opravy je opravu problematické se dostat na ulici Matěje Kuděje ve špičce při příjezdu do Litomyšle od Vysokého Mýta.

Děkuji za odpověď.
Pavel Prokop


Odpověď ze dne 20. 03. 2023 14:58:00:

Dobrý den, pane Prokope,


děkuji za Váš námět. Konzultoval jsem jej s kolegy, kteří mají toto na starosti. Jejich odpověď byla, že i tuto variantu při stanovení dopravního značení během uzavírky Havlíčkovi ulice zvažovali, ale vzhledem ke zkušenostem z rekonstrukce II/358 (Zahájská ulice) se pro toto řešení nakonec po zvážení všech pro a proti nerozhodli. Bohužel ulice Matěje Kuděje je velmi úzká, nemá žádný chodník a vlivem oboustranného provozu docházelo k ničení okolních nemovitost. Také docházelo k nebezpečným situacím zejména pro děti, které chodí z této oblasti pěšky do školy a při oboustranném provozu byly ohrožovány automobily v obousměrném provozu.


 


Takže zvažována tato varianta byla, ale nakonec s její realizaci z výše uvedených důvodů nedošlo.


Děkuji za Váš zájem, vím, že každá rekonstrukce (a uzavírka) komunikace s sebou nese komplikace, prosím všechny o pochopení, toleranci a ohleduplnost. Je to stejné, jako když se doma rozhodnete vymalovat, nebo si vyměnit kuchyňskou linku či podlahu - víte, proč to děláte, víte, že Vás to bude nějakou chvíli omezovat, není to nic příjemného, ale na konci se Vám bude žít lépe. Stejné je to s městem - jsme rádi, že se daří investovat do rekonstrukcí, ale přináší to omezení a komplikace. Na konci ale bude opět nová opravená ulice a navíc rozšířený chodník na Havlíčkově ulici, což bude znamenat větší bezpečnost pro všechny chodce.


Hezké jaro Vám i všem ostatním,


Daniel Brýdl, starosta města

 
Odběr novinek Youtube Litomyšl