Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 07. 12. 2016 13:08:29 se dotazoval Věra Fajfrová

neuklizené listí

Dobrý den, pane starosto.
Chystám se Vám napsat už delší dobu, vždy když přijdu z venku. Teď jsem četla příspěvek p.Kubíčka z 2. 12. ohledně listí na cyklostezce.A tak už jsem se konečně rozhodla napsat. Cyklostezka je pro cyklisty a chodníky pro chodce. Tak ať se zodpovědní jdou projít po chodnícíh a pěšinách ve městě. Nemyslím jenom náměstí a návrší. Jsou tady místa , kde lístí lítá z jedné strany na druhou. Měst. služby sice někde z chodníků listí odklidili, ale když je hned na trávě kupa a trochu zafouká, tak to je zpět. Můžu Vám jmenovat konkrétně - podchod od Alberta a obě pěšiny na ul. T.G.M., nádchod a schody, nadchod u SD a chodník u nadchodu a chodník před školou, podchod a okolí u sokolovny, pěšina kolem zubárny k Penny-marketu, tam to je už pěkně nalepené. A nemusíme chodit daleko, i před MÚ a poliklinikou je to také hezky zapadané. Toto není jen můj názor, více lidí to říká, že tady je nepořádek. Nedávno jsem šla z Albertu a šla přede mnou jedna paní a říkala si pro sebe Litomyšl - město špíny. A hřbitov to je kapitola sama pro sebe. To snad nikde v okolí není.
Nevím proč Ti lidé, kteří chodí s vozíkem po městě a seberou sem tam nějaký papírek, či vajgl, by nemohli mít koště a hrábě a nepořádek uklidit? Nebo častěji zametat schody a další místa.
Tak přeji hezký den. S pozdravem Věra Fajfrová


Odpověď ze dne 07. 12. 2016 13:40:33:

Milá paní Fajfrová,


včera a dnes se uklízelo u Billy, Alberta, u polikliniky a u úřadu. Další lokality nevím, ale předám to městským službám. K hřbitovu je potřeba poctivě říci, že náš hřbitov je oproti jiným mimořádný četností zeleně, tudíž úklid je tam výrazně náročnější, čímž  nechci městské služby obhajovat. Klidný advent přeje Radomil Kašpar 


 

 
Odběr novinek Youtube Litomyšl