Vyhledat na webu
zavřít
Vyhledávat na webu
en

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 07. 01. 2021 11:48:39 se dotazoval Ondřej Kopecký

Nebezpečný přechod v ulici U Školek.

Vážený pane starosto,
bylo by možné posoudit bezpečnost přechodu k 2.ZŠ v ulici U Školek?

https://mapy.cz/s/bodorekela

Hned vedle přechodu se nacházejí kontejnery, za kterými nejsou děti, které tudy často vbíhají do vozovky v ranních hodinách vůbec vidět. Před kontejnery je skoro vždy zaparkované auto, takže se nelze spoléhat ani na podhled kontejneru a hledání běžících nohou.

Jediná bezpečná varianta je dojet až na úroveň kontejneru, přesvědčit se, že doopravdy za ním žádné dítě není a až poté pokračovat v jízdě, což je v poměrně prudkém kopci v ranním vystresovaném provozu, kde postávají rodiče s auty kdekoliv i někdy nebezpečné.

Myslím, že přesun kontejnerů za přechod by sice zabral jedno parkovací místo, kterých je v této lokalitě málo (i z příčiny velkého množství rodičů i učitelů nevyužívajících záchytné parkoviště pod školami), ale možná předešel vážným zraněním, případně ještě něčemu horšímu.

Díky za posouzení.

S pozdravem
Ondřej Kopecký

Odpověď ze dne 08. 01. 2021 13:33:32:

Vážený pane Kopecký,


děkuji za upozornění na tento problém. S kolegy budeme hledat cestu, jak by se lépe dala situace vyřešit - máte pravdu, že to není zrovna šťastné. Nicméně přesun kontejnerů nad přechod není ideální řešení, spíše by se nebezpečnost zvýšila, neboť auta jedoucí shora by viděla přecházející až opravdu na poslední chvíli. Spíše budeme hledat jiné místo v této lokalitě, zda by se kontejnery nemohly umístit někde poblíž, ale mimo přechod. 


Tento ostrůvek byl sice dlážděn přímo pro kontejnery, ale opravdu se mi to nejeví jako ideální. Kolega prodiskutuje lokalitu i s dopravním inspektorátem Svitavy.


Nebude to určitě hned, ale slibuji Vám, že se tomuto místu budeme odpovědně věnovat.


Ještě jednou děkuji, přeji Vám vše nejlepší do nového roku - hlavně zdraví, ale také štěstí a pohodu. Hezký den,


Daniel Brýdl, starosta města

 
Youtube Litomyšl